Srdečně vás zveme na 2. ročník charitativního běžeckého závodu Nelahozeveská 5ka. Závod se uskuteční v neděli 28. května. Těšit se můžete na trať o délce 5 km s převýšením cca 100 metrů. Nebudou chybět výhledy na Vltavu a nelahozeveský zámek, ale také běh lesem a polem.
Letos si pro nás pořadatelé připravili novinku – letošní ročník bude rozšířen o dětské závody!
Celý výtěžek ze startovného poputuje opět poputuje na dobrou věc – tentokrát výtěžek pomůže malému Adámkovi. Startovné je ve výši 200 Kč. V cíli bude na každého závodníka čekat originální medaile a dobrý pocit ze sportu a pomoci dobré věci, pro první tři nejrychlejší muže a tři nejrychlejší ženy také věcné ceny.
Odkaz na registraci naleznete na webu nelahozeveského infocentra v kalendáři akcí. I druhý ročník bude kapacitně omezen na 60 závodníků, ale nezoufejte, na koho se nedostane, může přijít fandit k infocentru, kde bude zázemí závodu. Během závodu bude i doprovodný program. Těšit se můžete například na dobroty z grilu, malování na obličej či tombolu.
A kdo druhý ročník pořádá?
Manželé Barbora Mikel Kršmaru a Marek Mikel jsou vášniví běžci a účastní se různých běžeckých či překážkových závodů. Barbora Mikel Kršmaru se stala nelahozeveskou ambasadorkou celostátního projektu Rozběháme Česko. Organizuje v obci pravidelné skupinové běhy i cvičení, trénuje zde několik amatérských běžců. Oba partneři se v minulosti podíleli na několika charitativních akcích. Proto je napadlo udělat menší závod v Nelahozevsi s charitativní podporou pro handicapované děti. A to, že akci umí pořádat, jsme se přesvědčili již loni na prvním ročníku!
Proto neváhejte a přijďte se proběhnout nebo fandit či si dát něco dobrého na zub. Pomůžete nejen dobré věci, ale budete součástí, doufejme, budoucího tradičního nelahozeveského závodu.
A komu bude výtěžek věnován?
Adámek se narodil jako zdravé miminko v Thomayerově nemocnici 19. srpna 2013. Pár dní po porodu se z důvodu zanedbání služeb od kvalifikovaného personálu ocitl na jednotce intenzivní péče, zde mu bylo zjištěno, že je několik dní bez kvalitního příjmu. Personál nekontroloval Adámkovy přírůstky na váze, dokud nezačal být malátný, unavený a bez pláče. Na JIP dostal přísun glukózy a výživy, která mu dopomohla se po třech dnech vrátit opět na standardní oddělení. Kromě zvýšených jaterních testů byl Adámek prohlášen za zdravé miminko. Po propuštění z nemocnice navštěvovala celá rodina pravidelné svého pediatra. Lékař i přes dotazy a pochybnosti rodičů – zda je chlapcův vývoj skutečně v pořádku – odpovídal vždy pozitivně a opoždění motorického vývoje přisuzoval na vrozenou „línější“ povahu. Když už bylo Adámkovi pět měsíců a stále nepásl koníky, rozhodli se rodiče změnit svého stávajícího pediatra a podstoupit vyšetření na neurologii. Výsledek vyšetření stanovil diagnózu merosin-deficitní kongenitální svalovou dystrofii. Jedná se o onemocnění, které postihuje velmi malé procento dětí. Bohužel prognózy neurologů odkazují pacienty na používání elektrického invalidního vozíku do konce života.
(zk)