5. 3. 2024

Radek Modes

modes

Bc. Radek Modes (* 30. ledna 1968, Brno) je člen zastupitelstva, představitel místní organizace ČSSD Nelahozeves-Vraňany a bývalý starosta Sboru dobrovolných hasičů Nelahozeves.

Vystudoval Gymnázium v Ostrově nad Ohří a poté v roce 1986 nastoupil do ČSAD Ostrov, kde postupně pracoval jako řidič a poté i jako hlavní technik závodu. Pak se přeorientoval do oblasti obchodu – působil např. v Čokoládovnách a. s. nebo na centrále firmy Opavia a. s. Dále působil a působí na pozicích obchodních zástupců a manažerů obchodních firem. Po návratu z pracovní stáže v Anglii nastoupil jako oblastní ředitel rakouské obchodní společnosti, kde působí dodnes. Při zaměstnání absolvoval Vysokou školu hotelovou a několik specializovaných kurzů zaměřených na zdravotnictví a hasičskou činnost.

Je zakládajícím členem obnoveného Sborů dobrovolných hasičů Nelahozeves, na jehož ustavující schůzi 2. dubna 2010 byl zvolen starostou sboru, funkci pak znovu obhájil v letech 2013 a 2015. V květnu 2015 ale z funkce odstoupil. Současně působí i v místní hasičské zásahové jednotce jako strojník a zástupce velitele. Od roku 2012 byl členem výkonného výboru Okresního sdružení hasičů, od března 2015 stojí v čele okresního sdružení.

V komunálních volbách v říjnu 2010 kandidoval na kandidátce sdružení Dvořákova Nelahozeves společně s Petrou Urbanovou a Jaroslavem Otáskem, ale do zastupitelstva se těsně nedostal. Z titulu prvního náhradníka se stal členem zastupitelstva v listopadu 2013 místo Jaroslava Otáska, který se z obce odstěhoval. V dalších volbách v roce 2014 kandidoval na prvním místě za ČSSD, mandát ale neobhájil. V komunálních volbách 2018 naopak uspěl a do zastupitelstva se vrátil.

Do ČSSD vstoupil v roce 2011. Krátce poté se stal předsedou místní organizace Nelahozeves-Vraňany. V současnosti je též členem Okresního výboru ČSSD Mělník a Ústředního výboru ČSSD za Mělnicko. V letech 2012 a 2016 kandidoval za ČSSD v krajských volbách.

Radek Modes je podruhé ženatý. Z prvního manželství má dva syny, se současnou manželkou má dvě dcery. V Nelahozevsi bydlí od roku 2007.