30. 5. 2024

Petra Urbanová

urbanova4

Mgr. Petra Urbanová (* 10. února 1983) je bývalá starostka Nelahozevsi.

Vystudovala střední odbornou školu v Neratovicích, obor veřejnosprávní činnost. Poté pokračovala ve studiu na Právnické fakultě Univerzity Karlovy a v roce 2010 získala titul magistra práv. V diplomové práci se zabývala politickými procesy 50. let, tomuto tématu se věnovala také při spolupráci s Českou televizí, kde se podílela na natáčení dokumentární rekonstrukce politického procesu se statkářkou Marií Švejdovou a také v něm účinkovala. Pracovala v advokátní kanceláři ŠACHTA & PARTNERS (dnes MSB Legal). V Nelahozevsi bydlí od roku 2005.

V roce 2006 neúspěšně kandidovala do zastupitelstva obce Nelahozeves za SNK-ED.

O čtyři roky později kandidovala opět, tentokrát z prvního místa za Sdružení nezávislých kandidátů Dvořákova Nelahozeves (které bylo de facto následovníkem SNK-ED v obci Nelahozeves). V těchto v komunálních volbách uspěla a dne 11. listopadu 2010 byla zvolena starostkou Nelahozevsi.

Ve volbách v říjnu 2014 sice její uskupení Dvořákova Nelahozeves opět zvítězilo, ale většinu ke znovuzvolení se jí nepodařilo zajistit. 10. listopadu 2014 ji tak ve funkci starosty nahradil Josef Kebrle. Petra Urbanová byla následně zvolena předsedkyní finančního výboru.

Počátkem ledna 2015 rezignovala na mandát zastupitele poté, co se stala tajemnicí Městského úřadu Kralupy nad Vltavou.

Na jaře 2013 se zúčastnila soutěže Nadějná politička, kterou pořádá sdružení snažící se o vyrovnané zastoupení žen a mužů ve veřejném životě.

Petra Urbanová je vdaná, má dvě děti.

Rozhovory s Petrou Urbanovou

Články o Petře Urbanové