23. 2. 2024

Josef Kukla

DSC 1649

Mgr. Josef Kukla (* 3. června 1964) je člen zastupitelstva a bývalý místostarosta Nelahozevsi.

Vystudoval Střední průmyslovou školu v Mladé Boleslavi. Po maturitě krátce pracoval v tehdejších Povltavských tukových závodech (PTZ) v Nelahozevsi. Poté se stal příslušníkem Sboru národní bezpečnosti (SNB – dnes Policie České republiky), kde absolvoval i náhradní vojenskou službu. Po krátkém studiu u pohotovostního pluku nastoupil v roce 1987 na obvodní správu Veřejné bezpečnosti v Praze-Dejvicích jako inspektor pořádkové služby a vyšetřovatel méně závažných trestných činů.

V devadesátých letech absolvoval při zaměstnání nejprve bakalářské a později, v roce 2002, navazující magisterské studium na Policejní akademii.

Po krátkém působení na odboru hospodářské kriminality přestoupil v roce 1996 na Správu hl. m. Prahy, odbor stížností a kontroly, kde se zabýval posuzováním oprávněnosti a zákonnosti služebních zákroků policie. V roce 1999 se přesunul na Inspekci Ministerstva vnitra, kde vykonával obdobnou činnost v celorepublikovém měřítku. Mezi jeho případy patřily i některé citlivé politické kauzy, jako bylo např. vyšetřování zásahu policisty Tomáše Čermáka proti Kateřině Jacques, pozdější poslankyni parlamentu za Stranu zelených.

Řady policie opustil v roce 2008 ze zdravotních důvodů. V letech 2009–2011 pracoval v útvaru vnitropodnikové kontroly v soukromé firmě v Líbeznicích.

V komunálních volbách v říjnu 2010 kandidoval jak bezpartijní na kandidátce KSČM ze čtvrtého, běžně nevolitelného místa. Díky preferenčním hlasům však přeskočil na druhé místo kandidátky a byl zvolen.

V zastupitelstvu zpočátku působil jako předseda kontrolního výboru, ale již o několik měsíců později, v dubnu 2011, byl zvolen místostarostou obce poté, kdy na tuto funkci rezignoval Jaroslav Otásek.

Krátce po zvolení místostarostou opustil své zaměstnání a funkci místostarosty začal vykonávat ze své vlastní vůle na plný úvazek, přestože zastupitelstvo jej pro výkon funkce uvolnilo až o osm měsíců později, v prosinci 2011.

V roce 2014 kandidoval opět jako nezávislý za KSČM, tentokrát již z prvního místa. Ve volbách získal největší počet hlasů ze všech 45 kandidátů. Následně obhájil i funkci místostarosty obce.

Ve stejném aranžmá obhájil mandát i v komunálních volbách v roce 2018, do funkce místostarosty jej ale nově zvolené zastupitelstvo nepotvrdilo. Jeho nástupcem se stal Zdeněk Schneider.

Josef Kukla bydlí v Nelahozevsi od narození. Nikdy nebyl členem žádné politické strany. Je svobodný a bezdětný.

Kontakt

Telefon: 733 561 815
E-mail: kukla@nelahozeves.cz

Další informace