20. 7. 2024

Jan Gregor

gregor4

Jan Gregor (* 5. července 1979, Slaný) je velitel Jednotky sboru dobrovolných hasičů Nelahozeves.

Po ukončení základní školy se vyučil automechanikem se zaměřením na požární techniku na Středním odborném učilišti v Příbrami. Po vyučení v roce 1996 nastoupil na pozici strojníka u tehdejšího Hasičského záchranného sboru Českých drah v Kralupech nad Vltavou, kde působí dodnes (sbor byl v roce 2011 převeden pod Správu železniční dopravní cesty). V současné době je zařazen ve funkci technik-specialista strojní služby a zástupce velitele směny. Má kvalifikaci také pro obsluhu výškové techniky, jeřábů, řízení plavidel či sanitního vozu.

Při zaměstnání dálkově vystudoval maturitní obor v oblasti požární techniky a ochrany na Odborném učilišti Ministerstva vnitra v Chomutově.

V roce 2010 se stal jedním ze zakládajících členů obnoveného Sboru dobrovolných hasičů Nelahozeves, kde působí jako velitel sboru. 21. ledna 2012 byl starostkou Nelahozevsi Petrou Urbanovou slavnostně jmenován do funkce velitele obnovené Jednotky sboru dobrovolných hasičů obce Nelahozeves.

V komunálních volbách v letech 2006, 2010 a 2014 kandidoval do zastupitelstva Nelahozevsi jako bezpartijní na kandidátce KSČM.

V Nelahozevsi, v části Lešany, bydlí od narození. Je rozvedený, v současné době žije s přítelkyní, s níž má syna. Společně vychovávají také staršího syna z jejího prvního manželství.