TJ PTZ Viktorie Nelahozeves

TJ PTZ Viktorie Nelahozeves je jeden ze dvou fotbalových klubů působících v Nelahozevsi.

Vznik a opakované stěhování

Oddíl byl založen v roce 1921 pod názvem SK Viktorie Nelahozeves. Fotbalisté tehdy hráli na dnes již neexistujícím hřišti, které se nacházelo nedaleko současného hřiště, ale na druhé straně trati, v místech, kde dnešní Zagarolská ulice ústí na most přes železniční trať.

Právě výstavba tohoto mostu, zahájená v roce 1926, si vynutila přestěhování hřiště na druhou stranu trati za les lemující dnes ulici Pod Strání. V roce 1934 se hřiště přestěhovalo znovu víceméně na současné místo, poslední stěhování už znamenalo pouze posun hřiště o několik desítek metrů dále od železničního mostu.

Změny názvu

V letech 1948 - 1951 přecházely dosud samostatné sportovní kluby pod hlavičku komunistické tělovýchovné jednoty. To se nevyhnulo ani SK Viktorie Nelahozeves, který se v roce 1951 přejmenoval na TJ Slavoj Nelahozeves, ale už o deset let později byl zařazen pod patronát zdejšího průmyslového podniku - Povltavských tukových závodů, a přejmenoval se na TJ PTZ Nelahozeves. Po listopadu 1989 se klub částečně vrátil k původnímu názvu, takže v současné době se nazývá TJ PTZ Viktorie Nelahozeves, ačkoliv podnik PTZ už mnoho let neexistuje.

Týmy a soutěže

V TJ PTZ Viktorie Nelahozeves v současné době působí čtyři týmy - dva mužské (hrající Okresní přebor a III. třídu), žáci (III. třída) a dorost.

Soudní spor o pozemek

V roce 2008 kulminoval spor fotbalového klubu s rodinou Dandových, kteří si nárokovali do vlastnictví pozemek, jenž byl součástí fotbalového hřiště.

Klub argumentoval, že tento pozemek předchozí majitel již v padesátých letech prodal Viktorii. O tomto prodeji se však nepodařilo dohledat písemné záznamy, manželé Dandovi transakci neuznali a vyzvali klub, aby pozemek opustil.

Protože mezi oběma stranami nedošlo k dohodě, následoval soudní spor. Soud dal nakonec za pravdu rodině Dandových, což si v roce 2010 vynutilo zkrácení hřiště o plných 16 metrů včetně posunu jedné fotbalové brány.

Jiná sportovní odvětví

Sportovní klub v minulosti zastřešoval nejen fotbal, ale i další sportovní odvětví - hokej, šerm či volejbal. V současné době se věnuje výhradně fotbalu.

Kulturní akce

Klub pořádá v Nelahozevsi každoročně Ples sportovců.

Kontakty

Předsedou klubu je Jaroslav Rubišar, sekretářem klubu je Jiří Rous.

house

Fotbalové hřiště: Pod Strání, 277 51 Nelahozeves

Fotbalový klub: Kralupská 108, 277 51 Nelahozeves

phone

602 359 084

website

www.ptznelahozeves.cz

email

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.