Kultura

Miřejovický most se na dva dny proměnil v nacistický hraniční přechod

P 20180925 173037 vHDR AutoVe středu 26. září proběhne na MIřejovickém mostě natáčení amerického filmu Resistance (Odboj). Kvůli natáčení se most v úterý odpoledne proměnil na ostře hlídaný hraniční přechod mezi nacistickým Německem a Francií. Na nelahozeveské (německé) straně zavlála říšská vlajka s hákovým křížem a celý most je omotán ostnatým drátem. Místo Vltavy poteče pod mostem Rýn.

Dvořákova Nelahozeves hostila finského tenora i další umělce

DSC 3399Milovníky klasické hudby přilákala nedělní 67. Dvořákova Nelahozeves, která nabízela několik vystoupení. Tradiční festival se uskutečnil v neděli 9. a v úterý 11. září.

Nelahozeves si znovu připomene, že je Dvořákova

DSC 6141Tradiční oslavy narození skladatele v jeho rodné obci Nelahozeves zahrnují pietní akt u Dvořákovy sochy, koncert v Památníku Antonína Dvořáka, sborový koncert pro rodiče s dětmi a bohoslužbu v kostelíku sv. Ondřeje, v rámci které zazní Dvořákova Lužanská mše. V dalších dnech bude oslava pokračovat koncertem česko-německé Akademie komorní hudby na zámku v Nelahozevsi.

Happening se vydařil i počtvrté

DSC 1428 MMDruhá zářijová sobota, i když to zpočátku bylo značně nejisté, patřila v pořadí čtvrtému „Happeningu na starém mostě“. Přestože jasno bylo až měsíc před začátkem akce, na organizaci to podle mého názoru nijak nepodepsalo. Možná na mostě nevyrostlo tolik stánků jako loni, ale na druhou stranu na ně zbylo kvůli uzavřeným chodníkům méně místa. Počasí bylo opět jako na objednávku, možná i proto oblíbená akce přilákala několik stovek lidí.

Happening je za dveřmi

DSC 5713Dlouhé měsíce čekali pořadatelé na verdikt statika. Stařičký Miřejovický most ale nakonec uspěl a opět tak může hostit největší kulturní akci roku - Happening na starém mostě. Přijďte i vy počtvrté v sobotu 8. září 2018 spojit břehy Veltrus a Nelahozevsi. Čeká vás jako každý rok mnoho zábavy, dobrého jídla i pití.

Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.