Leden začal Mysliveckým plesem v kulturním domě. Byl vyprodán během několika dnů. Následovaly ještě dva plesy našich hasičů a sportovců, které se uskutečnily v únoru v kulturním domě.
V březnu se konaly hned dvoje 44. Šibřinky nesoucí se v rázu různých druhů sítí, což se odrazilo na kostýmech návštěvníků a samozřejmě i na půlnočním překvapení, ve kterém jste mohli obdivovat pět různorodých vystoupení.
Stejně jako loni vše doprovázel trefný komentář pana Michala Žambůrka, o který se s vámi podělíme. Šibřinky byly vyprodané a podle pořadatelů se i letos vydařily. Na prvních Šibřinkách jste mohli slyšet kapelu Globus Band, na druhých hrála Gradace.
Šibřinky I.
{gallery}a21/08-sibrinky/foto/sibrinky-1{/gallery}
Šibřinky II.
{gallery}a21/08-sibrinky/foto/sibrinky-2{/gallery}
Co si můžeme představit pod slovem sítě? Sportovci si vybaví sítě do branek, volejbalové a tenisové sítě, síťky do basketbalových košů, lenoši zase vidí houpací sítě, kutilové montují ochranné sítě do oken, rybáři používají čeřen, vezírek nebo podběrák, ale většině z nás ihned naskočí sociální sítě, bez kterých si již nedovedeme představit denní žití. V našem úvodním vystoupení si pojďme představit malý výčet služeb, díky kterým se dozvíme, že Mařka z Horní Dolní upekla hrníčkovou buchtu dle receptu Ládi Hrušky a je skvělá, nebo že Pepa z Vepřku tráví úžasnou dovolenou ve stanu u tůně v Dušníkách.
Jako první zatančili místní teenageři s bílými tričky, na nichž byla namalována loga jednotlivých sítí.
{gallery}a21/08-sibrinky/foto/predtanceni-1{/gallery}
Nejběžnější sociální síť minulé doby byla pavlač, nebo náves. Zde se tvořily komunikační skupinky, kde výměna informací trvala v řádu nanosekund. Tyto servery dokázaly zpracovat tolik bitů, že by záviděl i samotný Bill Gates. Postupem času se přenos dat samozřejmě modernizoval a hodně se přiblížil současné době. Moderní sdělovací technika dokázala předávat informace na dálku a to byl začátek elektronické komunikace. V následujícím vystoupení si připomeneme aparáty nedávné doby.
Nejstarší cvičenky ve druhém vystoupení nastoupily jako protiklad k mladým. Přinesly si s sebou telefony, počítadla, tranzistory. Na konci jejich vystoupení zazněla písnička Nikdy se nevrátí pohádka mládí od Michala Davida.
{gallery}a21/08-sibrinky/foto/predtanceni-2{/gallery}
Nenápadný členovec se čtyřmi páry nohou a klepítky, do kterých ústí vývod jedových žláz, vyskytující se na každém kontinentu, krom Antarktidy, a téměř v každém prostředí, krom vzduchu a moře. ANO, jedná se o pavouky. Většina (hlavně ženské pohlaví) má jen při pohledu na pavoučka panickou hrůzu. Ovšem na anatomicky perfektní zvířátko, které se skládá z hlavohrudi a krásného zadečku, v němž se nachází snovací žlázy ve snovacích bradavkách produkující pavučinové sítě je radost pohledět. Naše vystoupení vyléčí z arachnofobie všechny přítomné a ukáže jak je pavouček roztomilý a čiperný tvor…
Jak vyplývá z textu, jako další na parket přišly dospělé cvičenky v pavoučích kostýmech a byla na to radost pohledět.
{gallery}a21/08-sibrinky/foto/predtanceni-3{/gallery}
Mezi nejstarší rukodělné techniky patří zhotovování sítí a archeologické nálezy dokazují, že se rybářské sítě používaly už před 19 000 lety. Rybářská síť je nástrojem k hromadnému lovu ryb a usnadňuje rybářům samotný rybolov, kdy na jeden zátah vytáhnou velké množství rybiček. Co ovšem na tuto techniku říkají další tvorové vodní říše? Samotná přítomnost rybářů přitahuje vodní víly, které střeží své teritorium a dle pověsti rády každého utopí a na to vše se nemůže koukat malý mužík se zelenými vlasy hezky oblečený do zelené kamizolky s kapajícím šosem. Pojďme se společně ponořit do vodního světa.
Toto je komentář k vystoupení našich nejstarších cvičenek, které se proměnily na ryby, rusalky a vodníky.
{gallery}a21/08-sibrinky/foto/predtanceni-4{/gallery}
Les je považován za místo pro relax a je prokázáno, že blahodárně působí na lidskou psychiku. Jen tak si vyrazit a vychutnávat si ticho a klídek. A najednou si představte tu hrůzu, když zjistíte, že nemáte žádný signál, žádné připojení na Wi-Fi, data tam jsou éčko, nemluvě o světle pro selfíčka, který je tam fakt zoufalý a ke všemu vám dochází baterie. Když vás ovšem někdo hecne, nebo nakopne, nakonec zjistíte, že být unplugged má také něco do sebe.
Na závěr bylo vystoupení pánů na píseň v Lese od Pokáče a skončili v sexy oblečcích při tanci na song Skibidi od Little Big. Potom následovala hromadná děkovačka, při které hrála skladba Cizí zeď, která se proslavila díky Kazmovi. Následovala závěrečná tečka a tančilo se až do tří hodin do rána.
{gallery}a21/08-sibrinky/foto/predtanceni-5{/gallery}
Pevně věřím, že již nyní nemáte potřebu posílat žádné komentáře na naší zeď, a ze všeho nejraději se s námi osobně setkáte na příštích jubilejních 45. ŠIBŘINKÁCH!
S těmito slovy se Michal Žambůrek rozloučil. Do 45. Šibřinek je ještě daleko. Pokud máte rádi skupinu Globus, vyrazte na Májovou zábavu! Plesová sezóna v Nelahozevsi ještě nekončí.
{gallery}a21/08-sibrinky/foto/predtanceni-ostatni{/gallery}
Pošibřinkový karneval
{gallery}a21/08-sibrinky/foto/karneval{/gallery}
Soňa Brunnerová
Průvodní slovo k předtančením: Michal Žambůrek
Foto: Soňa Brunnerová, Martin Tichovský, Martin Brázda, Blanka Vedralová, Miloš Mojžiš