Životní prostředí -

Nový mobiliář v obci

IMG 20200712 194738 Jak si zajisté většina z občanů všimla, začal se v letních měsících na některých místech v obci objevovat nový mobiliář, jako jsou například lavičky, odpadkové koše, stojany na kola, nástěnky aj.

Nelahozeves má nový povodňový plán

screenshot 127.0.0.1 8000 2020.01.08 12 02 24

Interaktivní část povodňového plánu s vyznačenými ohroženými objekty.
Firma Hydrosoft Veleslavín dokončila nový povodňový plán obce. Na rozdíl od dosavadního „papírového“ plánu obsahuje digitální mapu, na níž je možné online zobrazovat aktuální data z centrálních zdrojů například o povodňových vlnách, dopravní situaci v okolí, předpovědi počasí apod. Digitální verzi je možné vyexportovat do dokumentu, který si po vytištění může povodňová komise vzít s sebou do terénu.

Uklidili jsme spolu Nelahozeves!

56980825 390942408303326 5799842683111342080 n Avizovaná akce, která proběhla v rámci celorepublikového projektu „Ukliďme Česko“ v sobotu 6. dubna, splnila účel. Obecní úřad vyzval občany k účasti pomocí letáků, na kterých byl rozpis stanovišť a zodpovědných osob. Úklidová akce má v obci tradici a pořadatelé již dobře vědí, která konkrétní místa je potřeba uklidit.

Povodně v Nelahozevsi

povodne V minulosti byla obec často zaplavována v 18. a 19. století, pokud se ale budeme bavit o novodobé historii, rozhodně bychom neměli zapomenout na povodně roku 2002 a 2013.

Vysoká hra o skládku: Sporná částka už se blíží 200 milionům

P 20180930 130048 vHDR Auto Již tři roky nedokážou úřady jednoznačně určit, kolik peněz z poplatků ze skládky Uhy patří Nelahozevsi a kolik sousedním Uhům. Zatím není jasné, jak dlouho se bude úřední ping-pong ještě táhnout. V optimistickém případě by pravomocné rozhodnutí mohlo padnout do půl roku.

Linka na zpracování odpadu životnímu prostředí neuškodí, řekl krajský úřad

DSCF8402

V těchto místech má vyrůst nová linka na zpracování odpadu. V pozadí je IV. etapa skládky, vpravo rekultivovaná III. etapa.
Záměr odpadové firmy .A.S.A. vybudovat v areálu Skládky Uhy linku na zpracování odpadu dostal první dobrozdání. Krajský úřad rozhodl, že zařízení nepotřebuje posudek vlivů na životní prostředí, tzv. EIA.

Na skládce Uhy má vyrůst linka, která z odpadů vyrobí palivo

DSCF8402

V těchto místech má vyrůst hala pro přeměnu odpadu na palivo.
Na území Nelahozevsi, v těsném sousedství skládky Uhy, chce odpadová firma .A.S.A. postavit halu s novou výrobní linkou. Ta by ze směsného odpadu přiváženého na skládku dokázala vyrobit alternativní palivo pro cementárny.

Odklad sanace styrenové skládky byl nezákonný, řekl Nejvyšší správní soud

nss

Po pěti letech našla Nelahozeves zastání v Brně, u Nejvyššího správního soudu. | Foto: Patrik Paprika
Obec Nelahozeves uspěla s loňskou kasační stížností, kterou se domáhala urychlení sanace staré skládky se styrenovými smolami u Hleďsebského lesa. Čerstvý rozsudek Nejvyššího správního soudu znovu otevřel šanci, že úřady konečně v dohledné době přistoupí k likvidaci ekologické zátěže z dob komunismu.

Obec zlikvidovala černou skládku u Nových Ouholic

DSCF3728

Likvidace černé skládky u Nových Ouholic
Černá skládka na severní hranici katastru obce Nelahozeves, u silnice na Nové Ouholice, je už minulostí. Obec na vlastní náklady nechala skládku zlikvidovat.

Nelahozeves se probrala, žádá celý poplatek ze skládky

DSCF9739

Skládka Uhy
Bezmála tři čtvrtě roku trvalo, než se Nelahozeves začala aktivně bránit proti nevýhodnému rozdělování poplatků za ukládání odpadů na Skládce Uhy. Minulý pátek dorazil na krajský úřad podnět, jímž se naše obec snaží zvrátit nepříznivý stav ve svůj prospěch.

Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.

Kontakty, redakce, licence