Zemřel Petr Kožený, majitel Mariny Vltava

DSC 3062
V polovině září náhle zemřel ve věku 66 let majitel areálu Marina Vltava Petr Kožený.

Marinu Vltava vybudoval v roce 2007 v prostoru zdevastovaném po povodních v roce 2002. Těžištěm areálu na Dvořákově stezce je přístaviště pro 30 lodí. V místě se nachází též restaurace, která je oblíbenou zastávkou pro četné turisty, cyklisty i vodáky. Areál poskytuje též ubytovací prostory, konají se zde svatby a různé společenské akce.

Marina Vltava se za dvanáct let provozu stala jedním ze symbolů turistického ruchu v Nelahozevsi a je považována za příklad dobré praxe soužití obce se soukromým přístavištěm. Díky tomu čas od času přitáhne i pozornost médií. Naposledy zde natočila reportáž letos v červnu soukromá televize Praha TV, v níž se objevuje i její majitel.

Petr Kožený se svou stavební firmou v naší obci zrealizoval i několik drobnějších stavebních zakázek. V roce 2014 zrekonstruoval prameniště v Hleďsebi, kde se nachází soustava retenčních rybníčků a odpočinkový miniareál s vodními prvky. Jeho poslední realizací se symbolicky stala nedávno dokončená oprava cesty na místním hřbitově.

Marina Vltava, Zpravodaj 2019 – říjen, Společenská kronika

  • Vytvořeno dne .

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.