• Titulní stránka

Zastupitelka Květuše Dittrichová rezignovala, novým zastupitelem je Lubomír Pavlíček

Květuše Dittrichová s Lubomírem Pavlíčkem v Lešanech u pomníku padlých z II. světové války.
Na mandát zastupitelky rezignovala Květuše Dittrichová, někdejší dlouholetá místostarostka obce.

KVětuše Dittrichová rezignovala z důvodu nesouhlasu s kritérii pro dotaci na obědy pro seniory, jak byly navrženy sociální komisí. Další důvody byly zdravotní.

Rezignační dopis Květuše Dittrichové

Pane starosto, vážení zastupitelé,

dovolte mi, abych Vám oznámila, že rezignuji dnem 1. 2. 2018 na mandát zastupitele v naší obci, kde žiji déle než 77 let a posledních 30 let pracuji jako zastupitel nebo funkcionář obce. Vždy jsem se snažila pracovat ve prospěch všech občanů obce zejména ale těch slabších tj. důchodců a sociálně slabých občanů.

V posledním období pociťuji velkou nespokojenost s přístupem vedení obce a zastupitelstva, které svou většinou často rozhoduje asociálně a nespravedlivě. Poslední kapkou bylo rozdělování důchodců při posuzování jejich nároku na příspěvek na obědy. Nemohu pochopit, proč obec rozděluje důchodce na potřebné a ostatní, když všichni sotva dosahují životního minima a rozdíly v jejich důchodech jsou velmi malé.

K této nespokojenosti se mi přidaly zdravotní problémy a já už nemám dále sílu akceptovat současné asociální chování obce.

Proto já, níže podepsaná Květuše Dittrichová, dnem 1. 2. 2018, i když s těžkým srdcem, rezignuji na mandát zastupitele obce Nelahozeves.

Děkuji Všem občanům za důvěru a dlouholetou podporu a také Všem poctivým zastupitelům za dlouholetou spolupráci.

Prosím o přečtení tohoto dopisu na veřejném zasedání zastupitelstva obce a také o jeho zveřejnění na vývěsce obce a ve zpravodaji obce.

Květuše Dittrichová
zastupitelka obce Nelahozeves

Starosta Josef Kebrle na stránkách obce zastupitelce poděkoval za dlouholetou činnost ve prospěch seniorů a jiných potřebných. "Mezi hlavní úspěchy paní Dittrichové v tomto volebním období patří to, že významně přispěla k prosazení znovuobnovení sociální komise v naší obci. Přispěla také svojí autoritou k osamostatnění klubu seniorů, který nyní s obecní dotací může samostatně pořádat a navštěvovat kulturní akce a tím přispívá k sociálnímu začlenění seniorů a jejich aktivnímu životu. Přeji v tuto chvíli paní Dittrichové zejména brzké uzdravení a věřím, že i když již není zastupitelkou obce, budeme nadále společně mluvit o potřebách starších seniorů a jiných potřebných cílových skupin," uvedl starosta.

Novým zastupitelem se stal Lubomír Pavlíček (KSČM).

Zastupitelstvo

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Občanské sdružení Nelahozeves. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.