Zasedání zastupitelstva budou mít pravidelné termíny

DSC 2383
Zastupitelstvo Nelahozevsi
Zastupitelstvo Nelahozevsi
Zastupitelstvo schválilo pravidelné termíny svých zasedání. V letošním roce bylo stanoveno šest termínů, k nim pak mohou v případě potřeby přibýt termíny mimořádné.

Schválené termíny jsou následující:

  • 25. 2. 2019
  • 29. 4. 2019
  • 24. 6. 2019
  • 26. 8. 2019
  • 21. 10. 2019
  • 16. 12. 2019

Ve všech případech se jedná o pondělky. Časy a místa určeny nebyly, ale zasedání se prakticky vždy konají ve volnočasovém centru v Zagarolské ulici od 18.00 hodin.

Pravidelné termíny byly schváleny na návrh starosty Jakuba Bryndy, podle nějž jde o dobrou praxi, kterou aplikuje řada blízkých i vzdálenějších obcí. Termíny na několik měsíců dopředu zveřejňují například sousední Kralupy nad Vltavou či Veltrusy.

V případě potřeby může být vedle řádného termínu vyhlášen i termín mimořádný.

Zasedání zastupitelstva s programem se vyhlašují na úřední desce obce, která se nachází na budově obecního úřadu. Ustálenou praxí je také zveřejňování programu v aktualitách na obecních stránkách a distribuce letáků s programem do schránek.

Na zasedání zastupitelstva si obvykle najde čas deset až dvacet občanů.

Občané přitom nemusí být na zasedání pouze pasivními diváky. Podle zákona o obcích má občan obce právo se vyjádřit ke každému projednávanému bodu. Na závěr každého zasedání je také tradičně zařazován obecný bod "Diskuse", který je přítomnými občany na principu "vox populi" hojně využíván k připomínkám k chodu obce a dotazům na členy zastupitelstva.

(mm)

Zastupitelstvo, Zasedání zastupitelstva, Volební období 2018–2022

  • Vytvořeno dne .

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.