Zámek otevírá novou dekádu adventních slavností

DSCF8630
O víkendu 26. a 27. listopadu 2016 na zámku Nelahozeves proběhne již 11. ročník tradičních Adventních slavností. Tato dvoudenní akce je určena návštěvníkům všech věkových kategorií, zejména pak rodinám s dětmi. Obyvatelé Nelahozevsi mají jako vždy poloviční vstupné.

Ti nejmladší se mohou opět těšit na kejklíře, Sváťovo dividlo či Štěpánčino divadélko a oblíbené řemeslné dílny – zdobení perníčků, výrobu vánočních ozdob a přáníček, malování na keramiku, pletení z pedigu, navlékání korálků, vyfukování skleněných kuliček, a další.

Pro děti i dospělé jsou připraveny koncerty souboru Špalíček či Klenota. Nově jsme na program zařadili také recitál „Vánoce nejen pro pana Mozarta“. Koncertní vystoupení se konají v krásném renesančním Rytířském sále. V zámeckém sklepení bude hrát cimbálová muzika Studánka.

Své umění představí na sto řemeslníků. Pro svůj nákup si tedy budete moci vybrat z mnoha tradičních rukodělných výrobků, mezi nimiž nebudou chybět dřevěné a textilní hračky, šperky, originální oděvy a módní doplňky, vánoční ozdoby, adventní věnce, jmelí, keramika, medovina a také vánoční cukroví.

Kromě stánků zde budou jesličky s živými zvířátky. Novinkou letošního ročníku bude staročeská zabijačka. Pochutnáte si na vepřových specialitách a uvidíte tradiční postupy.

Nenechte si ujít prohlídku zámecké expozice s názvem „Pohled do šlechtického interiéru rodiny Lobkowiczů“, kterou Vám představí naši průvodci v dobových kostýmech.

Občerstvení bude převážně zajištěno zámeckým cateringem. Těšit se můžete jak na lobkowiczké pivo, tak i na prodej a ochutnávky vín z Lobkowiczkého zámeckého vinařství v Roudnici nad Labem.

Více informací či rezervace na tel. 315 709 111 nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Program

Koncerty

Sobota

10:30 Špalíček (vánoční povídání a koncert)

12:00 Recitál „Vánoce nejen pro pana Mozarta“ (P. Štěpničková, M. Dvořák, L. Winterová)

13:00 Špalíček (vánoční povídání a koncert)

15:00 Recitál „Vánoce nejen pro pana Mozarta“ (P. Štěpničková, M. Dvořák, L. Winterová)

Neděle

11:00 Klenota (vánoční koncert)

12:30 Špalíček (vánoční povídání a koncert)

14:00 Klenota (vánoční koncert)

15:30 Špalíček (vánoční povídání a koncert)

Divadelní představení pro děti

Sobota

11:00 Sváťovo dividlo – O Sněhurce

13:30 Sváťovo dividlo – O Smolíčkovi

15:30 Štěpánčino divadélko – O kohoutkovi a slepičce

Neděle

11:00 Sváťovo dividlo - O Sněhurce

13:30 Sváťovo dividlo - Zlatovláska

15:30 Sváťovo dividlo – Jak kočička s pejskem slavili Vánoce

Vstupné

dospělí: 130 Kč

studenti/senioři: 80 Kč

děti: 60 Kč

děti do tří let: zdarma

Vstupné zahrnuje prohlídku zámku nebo koncert

30 % sleva na vstupné po předložení platné jízdenky ČD

50 % sleva pro obyvatele s trvalým pobytem v Nelahozevsi (po předložení občanského průkazu)

advent nelahozeves plakátek

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.