• Titulní stránka

Žáci PTZ vyhráli okresní přebor i domácí turnaj

Žáci PTZ Viktorie Nelahozeves
Mimořádně vydařenou sezónu mají za sebou žáci nelahozeveské Pétézetky. Zatímco první mužstvo dospělých sbírá v posledních letech v okresním přeboru spíš průměrná umístění, mladé naděje PTZ dokázaly letošní ročník nejvyšší okresní soutěže vyhrát. Nelahozeveští si navíc věřili i na triumf v Českém poháru, jenže ten nakonec vůbec pořádán nebyl. Vysněný „double“ tak zkompletovali až po skončení sezóny, když ovládli žákovský turnaj pořádaný právě PTZ Nelahozeves při příležitosti 90. výročí založení klubu.

Okresním přeborem prolétlo mužstvo okolo dvou hlavních opor Jindřicha Pešty a Martina Horváta se ztrátou pouhých osmi bodů. S takto rozjetou mašinou dokázalo držet krok jen sousední Dynamo, které nakonec skončilo s šestibodovou ztrátou druhé. Zbylých třináct mužstev, snad ještě s výjimkou třetích Ovčár a čtvrtých Horních Počapel, hrálo jen o to, kolik branek jim v souboji s vedoucími týmy dva celky z Nelahozevsi nastřílejí. Většinou byla štědřejší právě mistrovská Pétézetka, jejíž hráči zatížili konta svých

Žáci PTZ Viktorie Nelahozeves
soupeřů celkem 237 brankami, což při 28 kolech dělá průměr zhruba osmi a půl gólu na zápas. Ani po tak suverénní jízdě ale s I.A třídou v Nelahozevsi nepočítají. Trenéry zdejší mládeže straší jednak vyšší finanční náročnost krajské soutěže, jednak fakt, že dva výše jmenovaní borci Pešta s Horvátem v žákovské kategorii končí.

Forma zbyla klukům z Nelahozevsi i na domácí posezónní turnaj. V zápase o finále si bez problémů poradili s Vojkovicemi (12:4). Výsledek druhého semifinálového klání (Junior Kralupy–Vraňany 8:4) jim do boje o pohár pro vítěze přisoudil papírového favorita z Kralup hrajícího I.A třídu. Finálovému vyvrcholení turnaje nechybělo nic – padlo hodně branek, početné obecenstvo tleskalo pohledným akcím i zákrokům obou brankářů a hráči na hřišti si užívali parádní atmosféry. V krásném zápase nakonec díky hattrickům Pešty a Horváta porazila Pétézetka Junior 6:3 a radovala se z dalšího triumfu. Pohár za třetí místo si po souboji dvou poražených semifinalistů odvezli fotbalisté Vraňan, kteří porazili Vojkovice 10:5. „Myslím, že se turnaj vydařil. Vypadalo to, že bez ohledu na výsledek odjížděli všichni domů spokojeni. Jedinou kaňkou bylo ošklivé zranění kapitána Kralup Davida Svobody, kterému za všechny organizátory přeji brzké uzdravení a rychlý návrat na trávník. Chtěl bych také vyzdvihnout gesto rozhodčího Nováka, který odřídil celý turnaj bez nároku na honorář,“ zhodnotil průběh turnaje domácí trenér Václav Michovský.

Převzato z Nelahozeveského zpravodaje, srpen 2011

Fotbal

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Občanské sdružení Nelahozeves. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.