Výstavba

Viníkem záplav v Lešanech je Anglický Resort

IMG_5307Firma Anglický Resort svojí stavební činností od samého prvopočátku zásadním způsobem zasáhla do odtokových poměrů na svých stavebních pozemcích, čímž porušila podmínku obsaženou ve stavebním povolení ve vyjádření Městského úřadu Kralupy nad Vltavou, odbor životního prostředí.

V Lešanech chceme stavět dál, čekáme ale na změnu územního plánu, říká jednatel Anglického Resortu Libor Škoda

novy-resortJméno Anglický Resort rezonuje v Lešanech prakticky neustále od okamžiku, kdy zde tato firma začala vyvíjet první aktivity. Názory obyvatel na výstavbu domů v anglickém stylu v Lešanech se pohybují na široké škále počínaje porozuměním a konče naprostým odsudkem. Současně lze říci, že obyvatelé Lešan mají jen mlhavou představu o záměrech developera. Na jedné straně probleskují zprávy o připravovaném rozšíření stávajícího Resortu, objevují se však také informace, že výstavba už v podstatě skončila.

Co se tedy bude stavět a kdy? Proč dosud není v Lešanech restaurace? Jak vnímá developer kritiku obyvatel v souvislosti s výstavbou kanalizace a co říká na plánovanou štěrkopískovnu v Lešanech? Na tyto otázky odpovídá Libor Škoda, jednatel společnosti Anglický Resort.

Petice ke kanalizaci v Lešanech už má téměř 90 signatářů

Petice, kterou se obyvatelé Lešan obracejí na samosprávu Nelahozevsi se stížností na neutěšený stav kanalizace v Lešanech, už má téměř 90 podpisů. Uzávěrka podpisů je zítra ve 22.00 hodin.

"Kanalizační" petice předána, na tahu je obec

Petice, kterou se obyvatelé Lešan obracejí na samosprávu Nelahozevsi se stížností na neutěšený stav kanalizace v Lešanech, byla dnes po poledni předána zástupcům obce. Svůj podpis pod petici připojilo 97 obyvatel a vlastníků nemovitostí v Lešanech.

Petice vyzývající obec Nelahozeves k nápravě neutěšeného stavu po výstavbě kanalizace v Lešanech

Vážení obyvatelé Lešan,

v uplynulých letech proběhla v naší části obce výstavba kanalizace. Způsob provedení kanalizace přinesl řadě našich občanů nemalé komplikace a rizika. Protože se nechceme se současným stavem smířit, rozhodli jsme se využít jednoho z mála prostředků, které nám legislativa dává k dispozici, a sepsali jsme petici adresovanou obci Nelahozeves, v níž shrnujeme hlavní problémy spojené s kanalizací a sdělujeme obci naše klíčové požadavky.

Provozovatelem portálu Nela.cz je Občanské sdružení Nelahozeves. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.