Výstavba

Obec kývla na smír s Pohlem, zaplatí mu téměř devět milionů

pohlTříletý spor mezi obcí Nelahozeves a stavební firmou POHL cz, který letos vyvrcholil žalobou u rozhodčího soudu, nakonec skončí smírem. Zastupitelstvo ve čtvrtek přistoupilo na Pohlův návrh na desetiprocentní slevu z celkových devíti milionů korun, které po obci u soudu vymáhal. Včetně úroků a nákladů řízení tak obec Pohlovi zaplatí 8,7 korun v devíti splátkách. Rozhodnutí zastupitelstva, učiněné pouhý týden před komunálními volbami, bylo přijato tou nejtěsnější většinou – pět proti čtyřem.

Kdo opravoval kulturní dům

DSCF5435Kulturní dům po dílčí rekonstrukci má za sebou první zimní a jarní sezónu. K rekonstrukci přistoupilo vedení obce Nelahozeves loni v létě – dílčí oprava za necelých 800 tisíc korun začala počátkem srpna a ukončena byla slavnostním otevřením 23. listopadu. Jaké práce v kulturním domě probíhaly a kdo je dělal?

Obec získala dotaci 2,5 milionu na opravu hradební štoly

DSCF2856Nelahozeves se může pustit do opravy hradební štoly – klíčové páteřní kanalizační stoky pod železniční tratí u zámku. Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) na konci dubna přidělilo obci dotaci ve výši 2,5 milionu korun.

Prameniště v Hleďsebi opraví majitel přístavu Marina Vltava

DSCF7356Je tomu již tři roky, kdy se vodohospodář Martin Jakoubek poprvé začal na objednávku obce Nelahozeves zabývat havarijním stavem pramenního vývěru v Hleďsebi. Po několika letech a několika odkladech nakonec projekt opravy dospěl do finální fáze – obec v soutěži našla dodavatele, kterým je majitel přístaviště Marina Vltava Petr Kožený. Prameniště by měl opravit do poloviny září. V místě vznikne klidová zóna s lavičkami a vodními atrakcemi.

Kralupská i mělnická čistička budou v pátek otevřeny pro veřejnost

cistickaU příležitosti Světového dne vody Středočeské vodárny otevřou v pátek 21. března 2014 své čistírny odpadních vod pro širokou veřejnost, a to mezi 8. a 16. hodinou.

Provozovatelem portálu Nela.cz je Občanské sdružení Nelahozeves. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.