Výroční hasičská schůze opět ve slavnostním hávu

DSCF0129
Starosta hasičů Jan Hrdina (uprostřed) se svou manželkou Ditou. Vlevo náměstek starosty Petr Richtrmoc
Starosta hasičů Jan Hrdina (uprostřed) se svou manželkou Ditou. Vlevo náměstek starosty Petr Richtrmoc
Výroční členské schůze pořádají v obci prakticky všechny spolky. Na tom, aby měla schůze patřičně slavnostní ráz, si ale dávají záležet jen hasiči.

Slavnostní výroční členskou schůzi, která se koná vždy počátkem roku, situoval místní hasičský sbor tentokrát po několika letech opět do kulturního domu. Letos schůze připadla na sobotu 16. ledna.

Premiéru měl v nové funkci i nový starosta hasičů Jan Hrdina, kterého si hasiči do svého čela zvolili loni v červnu. Nový starosta v úvodním projevu shrnul aktivity hasičů za uplynulý rok, a to jak společenskou a kulturní činnost (ples, spolupráce na Májích, pálení čarodějnic, četné akce pro děti apod.), tak aktivity hasičské, mezi nimiž zmínil například hasičskou soutěž O zámecký pohár, kterou místní sbor každoročně pořádá.

Z úst dalších členů vedení sboru pak následovaly jednotlivé gesční zprávy. Velitel Jan Gregor informoval přítomné o uskutečněných zásazích – v loňském roce jich bylo 12 a hasiči na nich odpracovali 136 hodin. Velitel zmínil též nový svolávací systém, do nějž je nelahozeveská zásahová jednotka od loňského roku zapojena a který byl již úspěšně odzkoušen i v praxi.

Zprávu o stavu techniky si hasiči i přítomní hosté vyslechli od technika sboru Martina Kádnera.

O činnosti oddílu mládeže – Soptíků informovali přímo přítomní zástupci mladých hasičů. Ocenění se dočkala i trojice jejich vedoucích, stejně jako čtveřice hasičů, kteří pečují o techniku. Ta se v loňském roce rozrostla o Škodu Forman, kterou sbor získal darem.

Následovaly tradiční zdravice z řad zástupců spřátelených sborů a hasičských funkcionářů. Nechyběl mezi nimi starosta Okresního sdružení hasičů Mělník Radek Modes, který stál v čele nelahozeveského sboru v letech 2010–2015.

Za místní samosprávu vystoupili zastupitel Pavel Matoušek a také místostarosta Josef Kukla, který je též soukromým sponzorem sboru – každoročně věnuje na činnost Soptíků ze svého částku 10 tisíc korun.

Po skončení oficiálního programu pokračoval slavnostní podvečer společenskou částí.

Sbor má k dnešnímu dni 52 členů, z toho 31 mužů, 11 žen a 10 mladých hasičů.

Nejbližší hasičskou akcí pro veřejnost bude tradiční hasičský ples, který se uskuteční v sobotu 13. února od 20 hodin v kulturním domě.

(mm)

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.

Kontakty, redakce, licence