Vodní sporty -

Ve Veltrusech se jelo o reprezentaci

NKZVeltrusy2014460

Anna Koblencová při závodě kajaků. | Foto: Zdeněk Machuta
O víkendu se na USD (umělé slalomové dráze) ve Veltrusech jel 3. a 4. národní kontrolní závod ve vodním slalomu. Závod byl zároveň poslední možností promluvit do nominace juniorské reprezentace pro letošní mistrovství Evropy v makedonské Skopji. Určitě i tento fakt byl důvodem k vysokému počtu účastníků (každý den cca 250 lodí). Do závodu odstartovalo, s různými ambicemi, i několik Nelahozeváků. Za všechny zmiňme Annu Koblencovou s Pavlem Šupolíkem, kteří bojovali o nominaci do juniorského reprezentačního družstva, a Jana Bártu, jenž je vzhledem ke svému věku příslibem do budoucna.

Aktualizováno - doplněna reportáž TV Kralupy

Přijďte raftovat s mistry světa

P1490561 Chcete si vyzkoušet jízdu na divoké vodě? Přijďte v sobotu na slalomový kanál ve Veltrusech. V rámci Dnů Kralup nad Vltavou si budete moci zajezdit na raftu, kajaku nebo si jen tak zapádlovat. Průvodce vám budou dělat juniorští mistři světa ve vodním slalomu Anna Koblencová a Pavel Šupolík. O týden později na stejném místě oba zabojují o kvalifikaci na Mistrovství Evropy juniorů v Makedonii.

Byl to doposud můj největší sportovní zážitek, vzpomíná na mistrovství světa Pavel Šupolík

10013438 751594358208791 22384954 o

Foto: archiv Pavla Šupolíka
Jsou to již tři týdny, co nelahozeveský kajakář Pavel Šupolíkna juniorském mistrovství světa v australském Penrithu vybojoval zlatou medaili v závodě hlídek. Sezóna pro něj ale vlastně teprve začíná, takže na odpočinek rozhodně čas nemá. Už minulý víkend startoval v Praze-Troji, kde se v rámci českého poháru jel první závod kvalifikace na mistrovství Evropy v Makedonii. Úspěch na mistrovství ho samozřejmě těší, na druhou stranu ví, že jedna medaile z něj hvězdu nedělá. Zůstává nohama na zemi a ví, že v budoucnu pro něj vodní slalom bude hlavně koníčkem a priority se přesunou pravděpodobně jinam.

Anna Koblencová a Pavel Šupolík jsou juniorskými mistry světa

pavel

Pavel Šupolík při tréninku v Austrálii. | Foto: Adéla Hricová
V australském Penrithu, někdejší olympijské trati (Sydney 2000), se tento týden konalo mistrovství světa juniorů ve vodním slalomu a Nelahozeves měla na této vrcholové sportovní akci hned dvojí zastoupení – Annu Koblencovou na kanoi a Pavla Šupolíka na kajaku. Oba si nakonec od protinožců odvážejí zlato z hlídek a Anna navíc bronz ze singlu.

Sportovec Kralup nad Vltavou 2013: Další titul pro Annu Koblencovou

DSC 0050

Anna Koblencová (kanoistika), Vojtěch Stránský (mountain bike orienteering) a Luboš Truhlář (triatlon) na stupních vítězů v kategorii jednotlivců 16 - 50 let.
Již po šesté se v kralupském Kulturním domě Vltava vyhlašovala anketa Sportovec roku. I v tomto roce měla Nelahozeves několik svých želízek v ohni, a to hlavně ve vodních slalomářích, kteří se pravidelně umisťují na předních příčkách.

Mistrovství České republiky dorostenců bylo pro Nelahozeváky úspěšné

trio-001

Nelahozeveské trio: na 3. příčce zprava Pavel Šupolík, Jan Bárta a Anna Koblencová
O uplynulém víkendu se na umělé slalomové dráze ve Veltrusech konalo mistrovství České republiky dorostenců ve slalomu a sjezdu na divoké vodě. Zároveň se jednalo o poslední díl ze série nominačních závodů do juniorské reprezentace. Spolu s Annou Koblencovou, čerstvou vicemistryní světa, se na start závodu postavili další dva nelahozevští rodáci, Pavel Šupolík a Jan Bárta.


Krasojízda Anny Koblencové pokračuje: Z mistrovství ČR vylovila juniorské zlato a seniorský bronz

rozhovor

Anna Koblencová v rozhovoru pro Českou televizi. Do záběru se jí natlačil Véna - maskot blížícího se mistrovství světa seniorů, na nějž se Anna probojovala.
Před dvěma týdny jsme na tomto místě psali, že nelahozeveská kanoistka Anna Koblencová svou vynikající formu jistě brzy zúročí. A skutečně to netrvalo dlouho – od minulé soboty se může pyšnit titulem juniorské mistryně republiky. V neděli k tomu navíc přidala ještě bronzovou medaili ze seniorského závodu a nominaci na mistrovství světa.

Kanoistka Anna Koblencová se vrací z mistrovství Evropy sedmá

anna

Anna Koblencová na mistrovství Evropy ve francouzském Bourg Saint Maurice | foto: Alena Ceplová
Kanoistka Anna Koblencová (16) si splnila cíl, s nímž odjížděla na mistrovství Evropy juniorů – podařilo se jí probojovat do finále. Její sedmá finálová příčka tak představuje téměř identický výsledek jako na loňském šampionátu ve Slovinsku, kde skončila šestá.

Na mistrovství Evropy bych chtěla do finále, říká nelahozeveská kanoistka Anna Koblencová

Anna Koblencová Po vyčerpávajících výkonech na mistrovství světa v juniorské kanoistice v Liptovském Mikuláši se vracela v neděli večer osm hodin autem, které navíc v noci kvůli nefungujícím světlům ještě zastavila hlídka policie. Do postele uléhala ve dvě ráno, přesto druhý den už zase brázdila divokou vodu na veltruském kanále. Ve středu opět odjíždí, tentokrát do francouzského Bourg-Saint-Maurice na mistrovství Evropy juniorů. Takto prožívá letošní letní prázdniny nelahozeveská kanoistka a kajakářka Anna Koblencová(16), čerstvá juniorská vicemistryně světa ve slalomu na divoké vodě.

Anna Koblencová se stala vicemistryní světa v juniorské kanoistice

koblencova-1

Nelahozeveská kanoistka Anna Koblencová 17. července 2013 na mistrovství světa juniorů v Liptovském Mikuláši

Aktualizace: 20. července, 19.00 hodin

Šestnáctiletá rodačka z Nelahozevsi Anna Koblencová se v sobotu stala vicemistryní světa v juniorské kanoistice. Na šampionátu, který se tento týden koná v Liptovském Mikuláši, nechala za sebou třicet konkurentek z celého světa.

Vltavský sprint - závody lodí na Marině

plakat {{event_basics when="sobota 24. září 2011 od 9.55 hodin (přejímka lodí od 8.00 do 9.30)" where="Marina Vltava Nelahozeves" organizer="Motorboat Racing Team ve spolupráci s CHTCHELKALINE, s.r.o. a ČSVM" title="" href="http://vltavsky-sprint.cmpboats.cz/"}}

Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.

Kontakty, redakce, licence