• Titulní stránka

Vodní slalomáři zazimovali

bronzova hlidka
Bronzová hlídka spolu s trenérem Pavlem Preclem. | Foto: Ondřej Fohl
Bronzová hlídka spolu s trenérem Pavlem Preclem. | Foto: Ondřej Fohl
Ve slalomovém kanále je touto dobou už více listí než vody, a tak je načase se ohlédnout za uplynulou sezónou.

V dubnu Anna Koblencová vybojovala na mistrovství světa v Brazílii stříbrnou medaili a, kromě závodnického umu, zde musela nejen ona, ale i další závodníci, prokázat značný dostatek odvahy, když se kromě vln potkávali i s krokodýli – jeden z nich dokonce ucpal turbínu přečerpávacího systému (více zde). Ke světovému stříbru pak přidala evropský bronz (více zde).

absolutni mistr
Gratulace po předání medaile pro absolutního mistra. | Foto: Ondřej Fohl
Gratulace po předání medaile pro absolutního mistra. | Foto: Ondřej Fohl
Tím ovšem výčet úspěchů rozhodně nekončí. Z republikového mistrovství juniorů, jež se konalo v září v Českých Budějovicích, putovalo do Nelahozevsi hned několik medailí. Anna zde, mezi staršími juniorkami, vybojovala stříbrnou medaili v kategorii kajak a bronzovou v kategorii kanoe. Honza Bárta na kajaku vypádloval stříbrnou medaili v mladších juniorech a Pavel Šupolík skončil mezi staršími juniory na výborném pátém místě. Všichni výše zmínění pak nastoupili jako tým do závodu hlídek a získali bronz. Anna s Pavlem tak alespoň budou mít na svůj poslední závod v juniorské kategorii kromě vzpomínek i medaili. Doslova třešničkou na dortu by se dal nazvat Honzův výsledek v kombinaci. K již zmíněnému stříbru ze slalomu přidal sedmé místo ve sjezdu, což mu v součtu přineslo titul absolutního mistra české republiky na divokých vodách v mladších juniorech.

jdeme to oslavit
Jdeme to oslavit (Anna s trenérem) | Foto: Ondřej Fohl
Jdeme to oslavit (Anna s trenérem) | Foto: Ondřej Fohl
Nejen tento výsledek pak stál za Honzovou nominací na závod olympijských nadějí, jenž se konal na začátku října v polském Krakově. Tam Honza potvrdil stoupající formu. V sobotním závodě doslova zazářil, když v mezinárodní konkurenci nenašel přemožitele. V neděli se mu už tolik nedařilo, ale i tak skončil na výborném šestém místě.

me bronzova hlidka
Anna spolu s Monikou Jančovou a Janou Matulkovou na stupních vítězů | Foto: ČSKDV
Anna spolu s Monikou Jančovou a Janou Matulkovou na stupních vítězů | Foto: ČSKDV
Aby byl výčet kompletní, je potřeba zmínit i výsledek Jáchyma Hrňáka. Ten letos absolvoval svoji druhou závodnickou sezónu a na mistrovství české republiky žáků v Brandýse nad Labem skončil v individuálním závodě na krásném šestém místě (v kategorii žáci mladší). A v týmech spolu s oddílovými parťáky Filipem Kašákem a Michalem Novákem dosáhli na bronz.

Vodní sporty

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.

Kontakty, redakce, licence