Vlajka pro Tibet zavlála nejen na radnici

IMG 1752
V pondělí 10. března se Nelahozeves premiérově připojila ke každoroční celosvětové akci Vlajka pro Tibet. Vlajka menšího formátu vlála na budově obecního úřadu celý den.

Naše obec vyjádřila solidaritu s utlačovaným tibetským lidem společně s dalšími 600 obcemi a městy v celé zemi. Z blízkých obcí vlajku vyvěsily Kralupy nad Vltavou, Velvary, Všestudy, Libčice nad Vltavou či Zákolany. Česká republika se k akci poprvé připojila v roce 1996. Na území Česka zajišťuje akci spolek Lungta, který již v předstihu oslovil všechny české obce se žádostí o účast na připomínkovém dni.

Akce samozřejmě není omezena jen na veřejné budovy, vlajku může vyvěsit každý, jak ukazuje fotografie jednoho domu ve Školní ulici.

DSCF4548
WP 000492

Vyvěšování vlajek 10. března se uskutečňuje u příležitosti světového Dne práv Tibetu, který připomíná násilnou okupaci Tibetu ze strany Číny v roce 1959, při níž zahynuly desítky tisíc převážně neozbrojených Tibeťanů.

(kolejkom, eb, mm)

Veřejná správa

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.