Veřejná správa -

Krajské volby v Nelahozevsi vyhrál STAN

DSCF4873

Volička odevzdává hlas v okrsku Nelahozeves (hasičárna)
Hnutí ANO, které ve Středočeském kraji zvítězilo v krajských volbách, minulý týden proměnilo výsledek v hejtmanský post. Novou hejtmankou kraje se stala Jaroslava Pokorná Jermanová. Nelahozeves měla ale ve volbách poněkud jiné preference.

Podhořany budou zase volit v Zagarolské

DSCF1913

Volební místnost v Zagarolské ulici
Po dvouleté pauze se v naší zemi opět blíží volby, tentokrát krajské a senátní. A pro voliče z okrsku Podhořany to opět znamená, že budou muset vážit cestu do vzdáleného volnočasového centra v Zagarolské ulici.

Vlajka pro Tibet není a nebude

IMG 1752

Tibetská vlajka na úřadě v Nelahozevsi zavlála poprvé a naposledy v roce 2014.
Nelahozeves opět chybí ve společenství více než sedmi set obcí a měst, které 10. března vyvěsily na své budovy tibetskou vlajku.

Nové webové stránky přinášejí obci svobodu

2016 03.png

Nové webové stránky obce
Obec Nelahozeves má od února nové webové stránky. Nový web postavený na otevřeném redakčním systému nahradil dosavadní webovou prezentaci, kterou obec používala deset let.

Otevřený dopis starostovi obce Nelahozeves Ing. Josefu Kebrlemu

DSCF0411

Zastupitelstvo Nelahozevsi (starosta Josef Kebrle uprostřed, zastupitel Pavel Matoušek zcela vlevo) | Ilustrační foto: Nela.cz
Pane starosto Kebrle,

neoslovuji Vás „vážený“, protože si Vás nevážím, stejně jako Vy mne. Tento dopis píšu za sebe i za mnoho nespokojených občanů, kteří jsou hrubě nespokojeni s Vaším výkonem funkce starosty obce.

Nelahozeves letos tibetskou vlajku nevyvěsí

DSCF4548

Tibetská vlajka na obecním úřadě 10. března 2014.
Několik set měst a obcí po celé republice 10. března opět vyvěsí na sídla svých úřadů tibetské vlajky. Nelahozeves mezi nimi ale letos nebude.

Beseda k územnímu plánu trvala přes tři hodiny

DSCF6069

Projektanti Lukáš Grasse (s mikrofonem) a Michal Dvořák na besedě o návrhu územního plánu obce.
Tvorba územního plánu (ÚP) Nelahozevsi pokročila do další fáze. Architektonická kancelář DGGG zhotovila jeho pracovní verzi a představila ji veřejnosti. V pondělí 16. února v kulturním domě na besedě s občany nejprve vystoupil Lukáš Grasse s krátkou prezentací, která shrnula dosavadní průběh vytváření nového ÚP. Včetně následné debaty projektantů a starosty Josefa Kebrle s přítomnými občany a vlastníky pozemků trvalo setkání více než tři hodiny.

Věřil jsem, že můžu dát dohromady rozhádané strany, říká zastupitel Jiří Kratochvíl

DSCF6076 V říjnových komunálních volbách získal Jiří Kratochvíl třetí největší počet hlasů ze všech 45 kandidátů, a to přesto, že se do volební kampaně téměř nezapojil. Stačilo mu heslo “za kvalitní a smysluplnou výstavbu v obci” na plakátě Dvořákovy Nelahozevsi. Mnohem významnější roli ale bezpochyby sehrály jeho dlouholeté zásluhy o fotbalový oddíl TJ Dynamo Nelahozeves či jeho podnikatelské aktivity, které jsou na různých stavbách vidět i v naší obci.

Pavel Matoušek už je zase zastupitelem

DSCF4006

Pavel Matoušek
Bývalá starostka Petra Urbanová uspíšila svůj odchod ze zastupitelstva. Nečekala, až zastupitelé vysloví zánik jejího mandátu, a sama rezignovala. Na její místo tak okamžitě nastupuje Pavel Matoušek jako první náhradník v pořadí. Členem zastupitelstva je od čtvrteční půlnoci.

Zastupitelstvo projedná rozpočet na příští rok

DSCF2670

Zastupitelstvo Nelahozevsi
Příjmy obce by měly v příštím roce výrazněji stoupnout. Vedle vyšších daňových výnosů na tom bude mít podíl zejména Skládka Uhy. Obec však na druhou stranu musí splatit dluh firmě POHL cz. To jsou dva nejvýznamnější parametry návrhu rozpočtu na rok 2015, který byl před dvěma týdny zveřejněn na úřední desce. Zastupitelstvo bude návrh projednávat na zasedání tento čtvrtek. Zabývat se bude mimo jiné i protinávrhem z dílny finančního výboru.

Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.