Veřejná správa -

Ptáme se kandidátů (1): Proč jste se rozhodl(a) kandidovat do zastupitelstva?

160420111152 Abychom vám trochu přiblížili jednotlivé kandidáty do zastupitelstva Nelahozevsi a usnadnili vám tak rozhodování v blížících se komunálních volbách, oslovili jsme před nedávnem všech 45 kandidátů s osmi anketními otázkami. Anketu vyplnila více než polovina z nich. Odpovědi budeme nyní postupně uveřejňovat zhruba ve dvoudenních intervalech. Vždy zveřejníme jednu otázku a všechny odpovědi, které se nám od kandidátů sešly.

Jsme jedna obec a ne tři části, zdůrazňuje lídryně kandidátky Sdružení občanů za jednotnou Nelahozeves Ivana Novotná

DSCF1565

Ivana Novotná
Většina kandidátů Sdružení občanů za jednotnou Nelahozeves bydlí ve čtyřech ulicích ve vilové čtvrti severní Nelahozevsi. Přesto opakovaně zdůrazňují, že se chtějí věnovat celé obci, a jejich hlavním mottem je spolupráce a jednota. V předvolební kampani, která je letos mimořádně vyhrocená, působí slova Ivany Novotné, Aleny Vraníkové a Zdeňka Blažka uklidňujícím dojmem.

Rekord komunálních voleb v Nelahozevsi: 45 kandidátů

DSCF6240 O místa členů zastupitelstva Nelahozevsi je v letošních volbách nebývalý zájem. O devět zastupitelských křesel se uchází rekordních 45 kandidátů na pěti kandidátkách. Ve všech předchozích volbách po roce 1989 byly přitom vždy sestaveny nejvýše tři kandidátky.

V říjnu si zvolíme devět zastupitelů, rada nebude

DSCF7169

Starostka Petra Urbanová představuje zastupitelům a veřejnosti argumenty pro zavedení rady obce.
Po středečním zasedání zastupitelstva je jasné, že rada obce, kterou prosazovala starostka Petra Urbanová, minimálně v dalších čtyřech letech v naší obci nevznikne. Současné zastupitelstvo totiž nepodpořilo budoucí navýšení počtu zastupitelů z devíti na patnáct, což je podmínkou pro to, aby rada po volbách mohla být ustavena.

Petra Urbanová zahájila předvolební kampaň

DSCF5124

Starostka Petra Urbanová
Do komunálních voleb, v nichž bude zvoleno nové zastupitelstvo Nelahozevsi a které rozhodnou o tom, kdo bude další čtyři roky starostou, zbývají zhruba čtyři měsíce. Po Josefu Kebrlem, který za jedno z hlavních předvolebních témat označil způsob rozdělování peněz ze skládky, se rozhodla předvolební kampaň zahájit i současná starostka Petra Urbanová, a to článkem, v němž upozorňuje na velký rozsah funkce, kterou v končícím volebním období zastávala. V dalším článku dává najevo, že hodlá v blízké době předložit zastupitelstvu návrh na zvýšení počtu zastupitelů na patnáct, což je podmínkou pro to, aby mohla být po volbách v Nelahozevsi zřízena rada.

Aktualizace - doplněna reakce starostky Petry Urbanové a odpověď redakce

Volby do Evropského parlamentu: V Nelahozevsi zvítězili komunisté

DSCF6251

Z hasičárny se volební místnost přestěhovala do základní školy, aby uvolnila místo sobotním májovým oslavám.
Volby do Evropského parlamentu na celostátní úrovni vyhrálo Babišovo hnutí ANO. V Nelahozevsi ale skončilo až na čtvrtém místě – první na pásce je KSČM, následovaná TOP 09 a ČSSD. Evropské volby provázely zmatky kvůli přestěhování volební místnosti v Podhořanech.

Co bude řešit nový územní plán? Přečtěte si návrh zadání

obr1

Z výkresové části průzkumu sdružení DGGG
Příprava nového územního plánu Nelahozevsi dospěla k prvnímu důležitému milníku. Zhotovitelé územního plánu připravili návrh zadání, který v hrubých rysech popisuje, jakým směrem se má budoucí územní plán ubírat. Na podávání připomínek k návrhu zadání je 30 dnů, poté by návrh mělo projednat zastupitelstvo. Naopak přípravy stavební uzávěry se zadrhly.

Aktualizováno 8. července 2014

Peníze ze skládky

DSCF2901 Bude opravdu 500 Kč za tunu? A co s penězi obec udělá?

V katastru obce Nelahozeves se blíží zprovoznění megaskládky komunálního odpadu. Zároveň s otevřením skládky v Nelahozevsi chce Kladno platit méně za skládkování svého odpadu. Místo, aby dostalo slevu od firmy .A.S.A., tak to vypadá, že z nějakého důvodu chce slevu po obci Nelahozeves. (Více zde - pozn. red.) Jasně to ukazuje, že kapacit skládkování je ve středních Čechách víc než dost a bude vznikat tlak na omezení 500 Kč za tunu pro obce.

Dvě ze tří volebních místností se stěhují

DSCF3848

Volební místnost na Dynamu končí, voliči budou chodit do volnočasového centra.
Většina obyvatel obce Nelahozeves se k letošním květnovým volbám do Evropského parlamentu bude muset dostavit jinam, než byli dosud zvyklí. Starostka Petra Urbanová se totiž rozhodla přestěhovat dvě ze tří volebních místnosti – nové místnosti budou mít okrsky Nelahozeves a Podhořany. Volební místnost pro Podhořany je navíc mimo území tohoto okrsku.

Aktualizace: Doplněna informace o uzavření základní školy 23. května

Provozovatelem portálu Nela.cz je Občanské sdružení Nelahozeves. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.