Veřejná správa -

Volební místnost pro Podhořany se vrací na Dynamo

DSCF3851

Volební místnost se vrací na Dynamo.
Po roce půjdeme opět k volbám, tentokrát budeme volit své zástupce do Poslanecké sněmovny. Pro obyvatele okrsku Podhořany se tyto volby pojí s dobrou zprávou - do volební místnosti to budou mít blíž.

Předseda sněmovny Jan Hamáček navštívil Nelahozeves. Starosta pozván nebyl

DSC 5039

Předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček (druhý zleva) při návštěvě základní školy. Vpravo ředitelka školy Věra Bavorová, vedle ní místostarosta Josef Kukla, vlevo zástupce místní ČSSD Radek Modes.
Ve středu 30. srpna zavítal do Nelahozevsi předseda Poslanecké sněmovny a místopředseda ČSSD Jan Hamáček.

Krajské volby v Nelahozevsi vyhrál STAN

DSCF4873

Volička odevzdává hlas v okrsku Nelahozeves (hasičárna)
Hnutí ANO, které ve Středočeském kraji zvítězilo v krajských volbách, minulý týden proměnilo výsledek v hejtmanský post. Novou hejtmankou kraje se stala Jaroslava Pokorná Jermanová. Nelahozeves měla ale ve volbách poněkud jiné preference.

Podhořany budou zase volit v Zagarolské

DSCF1913

Volební místnost v Zagarolské ulici
Po dvouleté pauze se v naší zemi opět blíží volby, tentokrát krajské a senátní. A pro voliče z okrsku Podhořany to opět znamená, že budou muset vážit cestu do vzdáleného volnočasového centra v Zagarolské ulici.

Vlajka pro Tibet není a nebude

IMG 1752

Tibetská vlajka na úřadě v Nelahozevsi zavlála poprvé a naposledy v roce 2014.
Nelahozeves opět chybí ve společenství více než sedmi set obcí a měst, které 10. března vyvěsily na své budovy tibetskou vlajku.

Nové webové stránky přinášejí obci svobodu

2016 03.png

Nové webové stránky obce
Obec Nelahozeves má od února nové webové stránky. Nový web postavený na otevřeném redakčním systému nahradil dosavadní webovou prezentaci, kterou obec používala deset let.

Otevřený dopis starostovi obce Nelahozeves Ing. Josefu Kebrlemu

DSCF0411

Zastupitelstvo Nelahozevsi (starosta Josef Kebrle uprostřed, zastupitel Pavel Matoušek zcela vlevo) | Ilustrační foto: Nela.cz
Pane starosto Kebrle,

neoslovuji Vás „vážený“, protože si Vás nevážím, stejně jako Vy mne. Tento dopis píšu za sebe i za mnoho nespokojených občanů, kteří jsou hrubě nespokojeni s Vaším výkonem funkce starosty obce.

Nelahozeves letos tibetskou vlajku nevyvěsí

DSCF4548

Tibetská vlajka na obecním úřadě 10. března 2014.
Několik set měst a obcí po celé republice 10. března opět vyvěsí na sídla svých úřadů tibetské vlajky. Nelahozeves mezi nimi ale letos nebude.

Beseda k územnímu plánu trvala přes tři hodiny

DSCF6069

Projektanti Lukáš Grasse (s mikrofonem) a Michal Dvořák na besedě o návrhu územního plánu obce.
Tvorba územního plánu (ÚP) Nelahozevsi pokročila do další fáze. Architektonická kancelář DGGG zhotovila jeho pracovní verzi a představila ji veřejnosti. V pondělí 16. února v kulturním domě na besedě s občany nejprve vystoupil Lukáš Grasse s krátkou prezentací, která shrnula dosavadní průběh vytváření nového ÚP. Včetně následné debaty projektantů a starosty Josefa Kebrle s přítomnými občany a vlastníky pozemků trvalo setkání více než tři hodiny.

Věřil jsem, že můžu dát dohromady rozhádané strany, říká zastupitel Jiří Kratochvíl

DSCF6076 V říjnových komunálních volbách získal Jiří Kratochvíl třetí největší počet hlasů ze všech 45 kandidátů, a to přesto, že se do volební kampaně téměř nezapojil. Stačilo mu heslo “za kvalitní a smysluplnou výstavbu v obci” na plakátě Dvořákovy Nelahozevsi. Mnohem významnější roli ale bezpochyby sehrály jeho dlouholeté zásluhy o fotbalový oddíl TJ Dynamo Nelahozeves či jeho podnikatelské aktivity, které jsou na různých stavbách vidět i v naší obci.

Pavel Matoušek už je zase zastupitelem

DSCF4006

Pavel Matoušek
Bývalá starostka Petra Urbanová uspíšila svůj odchod ze zastupitelstva. Nečekala, až zastupitelé vysloví zánik jejího mandátu, a sama rezignovala. Na její místo tak okamžitě nastupuje Pavel Matoušek jako první náhradník v pořadí. Členem zastupitelstva je od čtvrteční půlnoci.

Provozovatelem portálu Nela.cz je Občanské sdružení Nelahozeves. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.