Veřejná správa -

Koho budu letos volit...

Protože se poslední dva týdny setkávám se zvoláním „No jo, ale koho?“, rozhodl jsem se s vámi podělit o to, jak k volbám letos přistoupím já.

Vyjádření k pomluvám na kandidáta Václava Tureckého

tureckyVzhledem k pomluvám, které jsou rozšiřovány o našem kandidátovi č. 1 Ing. Václavu Tureckém, bychom rádi občany ujistili, že Ing. Václav Turecký se v uplynulém volebním období zúčastnil velké většiny zasedání zastupitelstva, což lze dokladovat ze zápisů ze zasedání, které jsou dle zákona veřejně přístupné na obecním úřadě.

Co chceme změnit a proč se nás nemusíte bát

Na informační schůzku ke skládce přišlo odhadem až 150 lidí. Kvůli skládce vzniklo občanské sdružení, jehož aktivity již nelze přehlédnout. I to ukazuje, že atmosféra v obci se mění a že lidé si začínají uvědomovat důležitost veřejné kontroly nad činností obce.

Pevně věřím, že si také uvědomí, kdo všechny informace o skládce před nimi tajil, a položí si otázku, zda chtějí, aby tito lidé nadále řídili naši obec.

Prohlášení Sdružení nezávislých kandidátů "Lešany pro Nelahozeves" k záměru výstavby skládky v katastru obce Nelahozeves

skl4 Před několika týdny prosákly na veřejnost zprávy o připravovaném projektu výstavby velké skládky v katastru obce Nelahozeves. Ukázalo se, že celý projekt je připravován již nejméně rok zcela za zády občanů obce.

Jsme si vědomi toho, že rozšíření skládky by obci přineslo, vzhledem k  povinně odváděným poplatkům ze strany provozovatele skládky, velmi nadstandardní příjmy. Pokud by tyto příjmy byly efektivně investovány, mohly by v poměrně krátké době změnit naši obec k nepoznání.

Provozovatelem portálu Nela.cz je Občanské sdružení Nelahozeves. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.