Veřejná správa -

Otevřený dopis Jaroslavu Otáskovi

Vážený pane Otásku,

musím říci, že svým rezignačním projevem na zasedání zastupitelstva jste mi dodal sebevědomí. Když vidím, že jeden aprílový článek může vyvolat rezignaci komunálního politika, na příštího apríla zřejmě napíšu něco o Davidu Rathovi.

Teď ale vážně. Oba dobře víme, že Vaše pozice na úřadě už byla v poslední době neudržitelná a že příčinou Vaší rezignace v žádném případě není jeden satirický text v žánru „politického kreténismu“. Ten Vám posloužil pouze jako hezká záminka, což mne velice mrzí, protože kdyby článek nevyšel, musel byste si pro své odstoupení najít trochu uvěřitelnější zdůvodnění.

Jaroslav Otásek rezignoval, novým místostarostou je Josef Kukla

otasek

Jaroslav Otásek v rozhovoru pro TV Kralupy v září 2010.

Jaroslav Otásek po více než dvou desetiletích opouští vedení obce Nelahozeves.Na zasedání zastupitelstva 28. dubna oznámil rezignaci na post místostarosty, kterou zdůvodnil zejména aprílovým článkem zveřejněným na webových stránkách Lešany.info.

Na pozici místostarosty byl vzápětí zvolen Josef Kukla (nestraník zvolený za KSČM), který porazil protikandidáta Pavla Matouška (Lešany pro Nelahozeves).

Nelahozeves letos Zlatý erb nezískala

zlaty-erbV soutěži Zlatý erb, kde jsou každoročně vyhlašovány nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí, se obec Nelahozeves neumístila.

Omluva za aprílový žertík

Na tomto místě byl dnes o půlnoci publikován mystifikační článek informující o údajném tajném plánu oddělení Lešan od Nelahozevsi. Text byl formulován záměrně natolik absurdně, aby se každý čtenář okamžitě dovtípil, že to, co se v článku tvrdí, prostě nemůže být pravda a že se jedná o pouhý aprílový žert.

 

Smějí Lešany.info zveřejňovat zvukový záznam zasedání zastupitelstva?

Starostka Nelahozevsi Petra Urbanová na zasedání zastupitelstva dne 28. února 2011 tlumočila údajné doporučení Ministerstva vnitra v souvislosti s pořizováním zvukových záznamů ze zasedání zastupitelstva. Ministerstvo vnitra podle starostky doporučuje, aby zvukové záznamy zasedání zastupitelstva nepodléhaly zákonu o přístupu k informacím, neboť z těchto záznamů by před jejich poskytnutím žadateli na základě zákona o přístupu k informacím museli pracovníci úřadu mazat („vypípávat“) veškerá vystoupení občanů v rámci diskuse, pokud tito občané nebudou se zaznamenáním svého vystoupení souhlasit.

Petra Urbanová: Jednou z mých hlavních priorit je mateřská škola

urbanova1

Petra Urbanová
Neinformovaný návštěvník kanceláře starosty zatížený běžnými genderovými stereotypy by tuto drobnou černovlásku považoval patrně za starostovu novou sekretářku. Změna ve vedení úřadu Nelahozevsi, ke které po letošních komunálních volbách došlo, však už skutečně nemohla být kontrastnější.

Poté, co se dosavadní starosta Jaroslav Otásek stal rekordmanem v délce působení v úřadu, vytvořila nová starostka rekord už okamžikem, kdy pro ni zvedlo ruku šest zastupitelů z devíti. Seznamte se: PETRA URBANOVÁ, starostka obce NELAHOZEVES a nejmladší starostka v České republice.

Starostka podepsala protikorupční desatero

urbanovaStarostka Nelahozevsi Petra Urbanová se stala signatářkou tzv. Protikorupčního desatera, které připravilo občanské sdružení Oživení, jehož cílem je prosazování principů transparentní veřejné správy a udržitelného rozvoje.

Petra Urbanová se tak stala první signatářkou desatera ze všech devíti členů zastupitelstva obce Nelahozeves.

 

Změna-nezměna. Co přinese nové vedení obce?

Když předsedající ustavujícího zasedání zastupitelstva Jaroslav Otásek navrhl na novou starostku Petru Urbanovou, sál mírně zašuměl překvapením. Ve skutečnosti se však nic překvapivého neodehrálo. Petra Urbanová byla v čele kandidátky zjevně právě proto, aby se v případě vítězství stala starostkou - a tak se také stalo, byť křížkující voliči nakonec mírně upřednostnili tradiční a známé osobnosti - Jaroslava Otáska a Jaroslava Krále.

Plynulé střídání stráží: Petra Urbanová starostkou, Jaroslav Otásek předává žezlo jako místostarosta

Na ustavujícím zasedání zastupitelstva Nelahozevsi, které se konalo ve čtvrtek 11. listopadu 2010, byla starostkou zvolena právnička Mgr. Petra Urbanová (27). Místostarostou se stal dosavadní starosta Jaroslav Otásek (63), který tak po dvaceti letech z vlastní vůle opouští post starosty Nelahozevsi - navržené kandidatury na post starosty se vzdal přímo na ustavujícím zasedání. Pro Petru Urbanovou hlasoval vedle členů mateřského uskupení Dvořákova Nelahozeves také zastupitel za KSČM Josef Kukla a zastupitel za Lešany pro Nelahozeves Pavel Matoušek. Kandidátka na místostarostku Eliška Brázdová neuspěla, obdržela hlasy pouze od vlastních zastupitelů za sdružení Lešany pro Nelahozeves.

Prohlášení Sdružení nezávislých kandidátů "Lešany pro Nelahozeves" k výsledkům komunálních voleb

Vážení spoluobčané,

naše kandidátka nebyla sestavována s cílem zvítězit ve volbách. Byli jsme si vědomi našich limitů daných zejména tím, že všech devět kandidátů bylo z Lešan. Chtěli jsme hlavně nabídnout alternativu občanům, kteří preferují modernější a transparentnější pojetí komunální politiky, protože jsme cítili, že program tohoto typu v obci schází.

Konečné výsledky: Dvořákova Nelahozeves 4, Lešany pro Nelahozeves 3, KSČM 2

vysledkySdružení nezávislých kandidátů Dvořákova Nelahozeves zvítězilo ve volbách do zastupitelstva obce Nelahozeves a získalo 4 zastupitele. Na druhém místě se umístila kandidátka Lešany pro Nelahozeves se 3 zastupiteli, žebříček uzavírá kandidátka KSČM se 2 zastupiteli.

Lešanská kandidátka tak oproti předchozím volbám posílila o dva zastupitele, přičemž po jednom sebrala každému ze dvou konkurenčních uskupení.

Klamavá reklama stažena, otázky zůstávají

bydleni_mistr

Reklamy na oficiálních stránkách www.nelahozeves.cz dne 11. 10. 2010 (a dva roky předtím)

Dnes byly z oficiálních webových stránek obce Nelahozeves odstraněny reklamy na různé firmy, mimo jiné klamavá reklama na prodej domů developera působícího na území obce.

Je zjevné, že k odstranění reklam došlo na základě kritického článku zveřejněného na těchto stránkách, neboť reklamy byly odstraněny pouhých několik dnů po zveřejnění článku, ačkoliv zde předtím visely několik let.

Koho budu letos volit...

Protože se poslední dva týdny setkávám se zvoláním „No jo, ale koho?“, rozhodl jsem se s vámi podělit o to, jak k volbám letos přistoupím já.

Vyjádření k pomluvám na kandidáta Václava Tureckého

tureckyVzhledem k pomluvám, které jsou rozšiřovány o našem kandidátovi č. 1 Ing. Václavu Tureckém, bychom rádi občany ujistili, že Ing. Václav Turecký se v uplynulém volebním období zúčastnil velké většiny zasedání zastupitelstva, což lze dokladovat ze zápisů ze zasedání, které jsou dle zákona veřejně přístupné na obecním úřadě.

Co chceme změnit a proč se nás nemusíte bát

Na informační schůzku ke skládce přišlo odhadem až 150 lidí. Kvůli skládce vzniklo občanské sdružení, jehož aktivity již nelze přehlédnout. I to ukazuje, že atmosféra v obci se mění a že lidé si začínají uvědomovat důležitost veřejné kontroly nad činností obce.

Pevně věřím, že si také uvědomí, kdo všechny informace o skládce před nimi tajil, a položí si otázku, zda chtějí, aby tito lidé nadále řídili naši obec.

Prohlášení Sdružení nezávislých kandidátů "Lešany pro Nelahozeves" k záměru výstavby skládky v katastru obce Nelahozeves

skl4 Před několika týdny prosákly na veřejnost zprávy o připravovaném projektu výstavby velké skládky v katastru obce Nelahozeves. Ukázalo se, že celý projekt je připravován již nejméně rok zcela za zády občanů obce.

Jsme si vědomi toho, že rozšíření skládky by obci přineslo, vzhledem k  povinně odváděným poplatkům ze strany provozovatele skládky, velmi nadstandardní příjmy. Pokud by tyto příjmy byly efektivně investovány, mohly by v poměrně krátké době změnit naši obec k nepoznání.

Provozovatelem portálu Nela.cz je Občanské sdružení Nelahozeves. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.