Veřejná správa -

Obecní úřad opět hledá pracovníka

Obecní úřad Nelahozeves Máte-li zájem pracovat na obecním úřadě, máte příležitost. Obecní úřad má v úmyslu přijmout nového pracovníka, ovšem je dočasně jako zástup za mateřskou dovolenou. V krátké době jde již o druhý případ, kdy obecní úřad hledá nového zaměstnance. Výzva byla na oficiálních stránkách obce uveřejněna v březnu.

Obec vyhlásila urbanistickou soutěž

upo-nelahozeves Zastupitelstvo na svém čtvrtečním zasedání schválilo soutěžní podmínky urbanistické soutěže, z níž má vzejít projektant nového územního plánu Nelahozevsi. V pátek byly soutěžní podmínky zveřejněny na oficiálních stránkách obce a současně na stránkách České komory architektů (ČKA). Komora s obcí na přípravě soutěžních podmínek úzce spolupracovala. Zástupce ČKA, architekt Milan Svoboda, je současně sekretářem soutěže.

Nelahozeves bude mít nový územní plán. Začne se výběrem projektanta

uzemni-plan

Současný územní plán Nelahozevsi už nestačí.
Vedení obce zahájilo přípravy na pořízení nového územního plánu Nelahozevsi. Plní tím usnesení zastupitelstva z dubna 2011, kdy se zastupitelé jednomyslně shodli na tom, že by si obec měla nový územní plán pořídit. Ten má nově stanovit strategii rozvoje území obce a vymezit možné využití všech pozemků na jejím území. Jednou z nejdůležitějších součástí územního plánu je určení, kde se v obci bude moci v budoucnu stavět.

Peníze pro spolky veřejnost nezaujaly. Zastupitelstvo rozhodlo samo

rozdeleni-final-2013

Schválené rozdělení peněz spolkům
Zatímco k referendu o Skládce Uhy si našla cestu většina obyvatel obce, rozdělování peněz pro spolkovou činnost v obci se u veřejnosti setkalo s naprostým nezájmem. V internetové anketě, kterou pro obyvatele nechala připravit starostka Petra Urbanová, se rozhodlo svůj názor sdělit pouze 55 obyvatel. Vzhledem k nízkému počtu hlasujících tak zastupitelstvo na svém čtvrtečním zasedání rozdělilo peníze bez ohledu na výsledek ankety.

Rozpočet pro všechny - finále

 

Aktualizováno 12. února v 8.30 hodin

graf

Průběžné výsledky ankety
Aby se předešlo spekulacím o špatném rozdělení finančních prostředků spolkům působícím v obci, byla občanůmnabídnuta možnost hlasovat pomocí unikátních kódů na webuRozpočet pro všechny pro jednotlivé spolky a přidělit jim částku dle svého úsudku.

Zeman je prezidentem. Nelahozeves souhlasí

zeman

Nově zvolený prezident Miloš Zeman s dcerou Kateřinou. | foto: www.zemannahrad.cz
Miloš Zeman byl dnes v přímé volbě zvolen prezidentem České republiky. Ke stejnému rozhodnutí dospěli i voliči v Nelahozevsi, byť výsledek v naší obci byl o dost těsnější než na celostátní úrovni. Nelahozeves tak změnila svou volbu z 1. kola, v němž v naší obci zvítězil Karel Schwarzenberg.

Už máte obecní rozhlas v kapse?

otaznik Již několikrát jsme informovali o existenci obecního INFOKANÁLu, a to jak prostřednictvím letáků, ve zpravodaji, ale i na tomto serveru. Aby byl plně účinný, je třeba registrace co nejvíce obyvatel. Možná se ptáte, proč s tím zase otravuje. Odpověď je prostá. V obci je cca 700 domů, ale jen 140 registrací, tedy jen 20%, a to některá čísla popisná mají registrací více.

V Nelahozevsi vyhrál první kolo Karel Schwarzenberg

382156 10151204890983925 524106738 n

Foto: Facebook Karla Schwarzenberga
V celostátním měřítku zaostává Karel Schwarzenberg za vítězným Milošem Zemanem po prvním kole prezidentských voleb o necelé jedno procento. V Nelahozevsi však kníže nad důchodcem z Vysočiny vyhrál.

Návrh rozpočtu na rok 2013: obec zbohatne nejméně o dva miliony

Rozpočet Novela zákona o rozpočtovém určení daní, kterou letos v létě schválil parlament, má přímé dopady i na Nelahozeves. Jak vyplývá z návrhu rozpočtu obce na rok 2013, který byl v minulém týdnu zveřejněn na úřední desce, obec dostane pro příští rok ze státní kasy zhruba o dva miliony korun více. Kalkulačka na webu Svazu měst a obcí dokonce ukazuje, že příjmy obce vzrostou až o tři a půl milionu korun. Obec je však dle ekonomky úřadu Sylvy Veličové raději opatrnější a více než webové kalkulačce věří pdfvýpočtu daňových příjmů[1.75 MB], který v září letošního roku na objednávku obce připravil specialista na finanční plánování rozpočtů obcí Luděk Tesař.

Jak rozdělit peníze spolkům?

ptz

V letošním roce získal ze společného koláče na spolkovou činnost nejvíce sport, což v našem případě znamená zejména fotbal. (Hřiště TJ PTZ Viktorie)
Po fiasku z letošního ledna, kdy se starostce Petře Urbanové a místostarostovi Josefu Kuklovi jen těsně nepodařilo v chaotickém hlasování prosadit vznik speciálního výboru pro rozdělování dotací spolkům, se vedení obce rozhodlo k zajímavému počinu: obrátilo se na občany se žádostí, aby sami navrhli, jak by peníze měly být v rámci společenské činnosti v obci rozděleny. Výzva vyšla před několika dny na oficiálních webových stránkách obce.

V Nelahozevsi krajské volby vyhráli komunisté

DSCF2040

Volební místnost v Lešanech
Ve Středočeském kraji vyhrála krajské volby ČSSD, těsně následovaná KSČM a ODS. Kdyby však o složení krajského zastupitelstva rozhodovala Nelahozeves, pořadí by bylo trochu jiné.

Nelahozeveští občané na kandidátkách do kraje

logo Do zastupitelstva Středočeského kraje, o jehož složení rozhodnou voliči 12. a 13. října, kandiduje celkem 1 204 kandidátů na 21 kandidátkách. A mezi nimi jsou také tři nelahozeveští občané.

Rozhodování bez územního plánu: pro stavební úřad žádný problém

resort1

Toto měla být trasa pro migraci živočichů. (Lipová ulice v Resortu)
Jednou z hlavních činností stavebních úřadů je tzv. územní rozhodování o plánovaných stavbách. Úřady v rámci územních řízení posuzují, zda jsou plánované stavby v souladu s územním plánem příslušné obce. Stavební úřad v Kralupech nad Vltavou však mnoho let toto rozhodování prováděl, aniž by měl k dispozici platný územní plán Nelahozevsi.

Obec u Přemyslovců uspěla, Dynamo propadlo

DSCF7849

Poslední dosud nezrekonstruovaná část budovy č. 313 by si rekonstrukci opravdu zasloužila. | foto: Obec Nelahozeves
V 16. kole dotačního dotačního programu LEADER obec uspěla se svou žádostí o dotaci na rekonstrukci další části budovy č. 313 v Zagarolské ulici – od sdružení Přemyslovské střední Čechy, které prostředky rozděluje mezi žadatele z regionu, dostala ze všech podaných žádostí v oblasti “občanské vybavení a služby” největší počet bodů. Umístila se tak na prvním místě a získala od Přemyslovců dotaci ve výši 572 tisíc korun.

Strategický plán Nelahozevsi není žádný plán – natož strategický

IMG 5213

Obec žádá o dotaci na další rekonstrukci budovy č. 313. Pomáhá jí k tomu nový strategický plán.
Strategický plán, který schválilo zastupitelstvo na svém posledním zasedání, toho má se skutečným strategickým dokumentem společného jen velmi málo. Z větší části jde pouze o kompilát textů o Nelahozevsi převzatých z veřejných zdrojů, stručné shrnutí několika statistických údajů a zcela účelový seznam tzv. projektových karet.

Obecní úřad hledá pracovníka

Obec Nelahozeves vyhlašuje konkurz na pracovníka obecního úřadu na pozici referent/referentka státní správy a samosprávy, matrikář/matrikářka odboru správních agend, ekonom obce – účetní, rozpočet a financování.

Strategický plán občany nepřitáhl

DSCF6133

Moderátor diskuse Pavel Matoušek a autoři strategického plánu Jaroslav Huk a Pavla Řehořová na veřejném projednání v Marině Vltava.
Za naprostého nezájmu veřejnosti se dnes uskutečnilo veřejné projednání strategického plánu Nelahozevsi, který pro obec připravuje společnost Přemyslovské střední Čechy. Členové zastupitelstva a dva Přemyslovci byli vůči přítomným občanům téměř v převaze.

Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.