Veřejná správa -

V neděli nejdříve územní plán ... až potom burčákování

burc

Foto: Llann Wé, šířeno pod licencí CC BY-SA 3.0. Koláž: Nelahozeves.info
V Nelahozevsi se často o víkendu neděje nic. Poslední víkendy začíná naopak být obvyklé, že se koná víc akcí zároveň. Tak tomu bude i v neděli 15. září.

Obec vystaví soutěžní návrhy územního plánu, přijedou i vítězové soutěže

Panel 1

Výřez z části grafického návrhu vítězného týmu architektů Dvořák-Gogolák-Grasse.
Čtyři soutěžní návrhy urbanistické koncepce obce Nelahozeves budou po dobu dvou týdnů vystaveny ve volnočasovém centru. Výstava bude zahájena v neděli 15. září ve 13 hodin. Výběr zpracovatele nového územního plánu, který má stanovit základní parametry a mantinely rozvoje obce v následujícím desetiletí, však zatím dokončen nebyl.

Aktualizace: V pátek před polednem (pouhé dva dny před zahájením výstavy) obec prostřednictvím Facebooku oznámila, že zahájení výstavy, které mělo původně proběhnout ve slavnostním rázu za účasti autorů vítězného návrhu, nebude spojeno s žádným slavnostním aktem. Veřejná diskuse za účasti autorů vítězného návrhu se uskuteční až dva dny před ukončením výstavy - v pátek 27. září od 18 hodin.

Zveřejňování nahrávek ze zasedání podporuje bačkorovou a hospodskou politiku, tvrdí starostka

DSCF1970

Starostka Petra Urbanová
Na oficiálních webových stránkách obce (www.nelahozeves.cz) se v úterý objevila nová sekce – Názory zastupitelů. Novou rubriku otevřela svým článkem starostka Petra Urbanová. V textu kritizuje Občanské sdružení Nelahozeves a zástupce portálu Nelahozeves.info za zveřejňování zvukových záznamů zastupitelstva. Obouvá se i do občanského sdružení Oživení.

AKTUALIZOVÁNO (2x)

Zastupitelstvo překopalo investiční část rozpočtu

DSCF7349

Výstavba chodníku Pod Hájem byla hlavním důvodem, proč Petra Urbanová dle svých slov kandidovala do zastupitelstva. Nyní už je prakticky jisté, že chodník v tomto volebním období nevznikne.
Květnové zasedání zastupitelstva přineslo mimo jiné rozsáhlé úpravy ve schváleném rozpočtu na rok 2013. Z důvodů nových okolností, které nebyly známé při schvalování rozpočtu v prosinci 2012, se musí oželet některé původně plánované investiční projekty. Místo nich se pak budou realizovat jiné.

Obecní úřad opět hledá pracovníka

Obecní úřad Nelahozeves Máte-li zájem pracovat na obecním úřadě, máte příležitost. Obecní úřad má v úmyslu přijmout nového pracovníka, ovšem je dočasně jako zástup za mateřskou dovolenou. V krátké době jde již o druhý případ, kdy obecní úřad hledá nového zaměstnance. Výzva byla na oficiálních stránkách obce uveřejněna v březnu.

Obec vyhlásila urbanistickou soutěž

upo-nelahozeves Zastupitelstvo na svém čtvrtečním zasedání schválilo soutěžní podmínky urbanistické soutěže, z níž má vzejít projektant nového územního plánu Nelahozevsi. V pátek byly soutěžní podmínky zveřejněny na oficiálních stránkách obce a současně na stránkách České komory architektů (ČKA). Komora s obcí na přípravě soutěžních podmínek úzce spolupracovala. Zástupce ČKA, architekt Milan Svoboda, je současně sekretářem soutěže.

Nelahozeves bude mít nový územní plán. Začne se výběrem projektanta

uzemni-plan

Současný územní plán Nelahozevsi už nestačí.
Vedení obce zahájilo přípravy na pořízení nového územního plánu Nelahozevsi. Plní tím usnesení zastupitelstva z dubna 2011, kdy se zastupitelé jednomyslně shodli na tom, že by si obec měla nový územní plán pořídit. Ten má nově stanovit strategii rozvoje území obce a vymezit možné využití všech pozemků na jejím území. Jednou z nejdůležitějších součástí územního plánu je určení, kde se v obci bude moci v budoucnu stavět.

Peníze pro spolky veřejnost nezaujaly. Zastupitelstvo rozhodlo samo

rozdeleni-final-2013

Schválené rozdělení peněz spolkům
Zatímco k referendu o Skládce Uhy si našla cestu většina obyvatel obce, rozdělování peněz pro spolkovou činnost v obci se u veřejnosti setkalo s naprostým nezájmem. V internetové anketě, kterou pro obyvatele nechala připravit starostka Petra Urbanová, se rozhodlo svůj názor sdělit pouze 55 obyvatel. Vzhledem k nízkému počtu hlasujících tak zastupitelstvo na svém čtvrtečním zasedání rozdělilo peníze bez ohledu na výsledek ankety.

Rozpočet pro všechny - finále

 

Aktualizováno 12. února v 8.30 hodin

graf

Průběžné výsledky ankety
Aby se předešlo spekulacím o špatném rozdělení finančních prostředků spolkům působícím v obci, byla občanůmnabídnuta možnost hlasovat pomocí unikátních kódů na webuRozpočet pro všechny pro jednotlivé spolky a přidělit jim částku dle svého úsudku.

Zeman je prezidentem. Nelahozeves souhlasí

zeman

Nově zvolený prezident Miloš Zeman s dcerou Kateřinou. | foto: www.zemannahrad.cz
Miloš Zeman byl dnes v přímé volbě zvolen prezidentem České republiky. Ke stejnému rozhodnutí dospěli i voliči v Nelahozevsi, byť výsledek v naší obci byl o dost těsnější než na celostátní úrovni. Nelahozeves tak změnila svou volbu z 1. kola, v němž v naší obci zvítězil Karel Schwarzenberg.

Už máte obecní rozhlas v kapse?

otaznik Již několikrát jsme informovali o existenci obecního INFOKANÁLu, a to jak prostřednictvím letáků, ve zpravodaji, ale i na tomto serveru. Aby byl plně účinný, je třeba registrace co nejvíce obyvatel. Možná se ptáte, proč s tím zase otravuje. Odpověď je prostá. V obci je cca 700 domů, ale jen 140 registrací, tedy jen 20%, a to některá čísla popisná mají registrací více.

V Nelahozevsi vyhrál první kolo Karel Schwarzenberg

382156 10151204890983925 524106738 n

Foto: Facebook Karla Schwarzenberga
V celostátním měřítku zaostává Karel Schwarzenberg za vítězným Milošem Zemanem po prvním kole prezidentských voleb o necelé jedno procento. V Nelahozevsi však kníže nad důchodcem z Vysočiny vyhrál.

Návrh rozpočtu na rok 2013: obec zbohatne nejméně o dva miliony

Rozpočet Novela zákona o rozpočtovém určení daní, kterou letos v létě schválil parlament, má přímé dopady i na Nelahozeves. Jak vyplývá z návrhu rozpočtu obce na rok 2013, který byl v minulém týdnu zveřejněn na úřední desce, obec dostane pro příští rok ze státní kasy zhruba o dva miliony korun více. Kalkulačka na webu Svazu měst a obcí dokonce ukazuje, že příjmy obce vzrostou až o tři a půl milionu korun. Obec je však dle ekonomky úřadu Sylvy Veličové raději opatrnější a více než webové kalkulačce věří pdfvýpočtu daňových příjmů[1.75 MB], který v září letošního roku na objednávku obce připravil specialista na finanční plánování rozpočtů obcí Luděk Tesař.

Provozovatelem portálu Nela.cz je Občanské sdružení Nelahozeves. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.