Veřejná správa -

Obec chce koupit hotel v Krkonoších za 25 milionů

a7 Zastupitelstvo bude v pondělí rozhodovat o záměru nákupu hotelu Alfonska v Krkonoších. Návrh na zakoupení horského objektu předkládá zastupitelstvu Petr Richtrmoc (Pro Nelahozeves). Předběžně sjednaná cena činí 25 milionů korun včetně provize realitní kanceláři.

Zasedání zastupitelstva 30. listopadu 2020

Místo konání: Kulturní dům
Přítomni: Jakub Brynda, Zdeněk Schneider, Olga Riegertová, Petr Richtrmoc, Radek Modes, Josef Kukla, Stanislav Kuchta, Stanislav Lidmaňský

Mapa Nelahozevsi nově ukazuje volná hrobová místa

Screenshot 2020 10 14 Mapový portál GisOnline, který nabízí desítky různých mapových vrstev s různými detaily o obci Nelahozeves, se nedávno rozrostl o další data - nově si můžete zobrazit detaily hřbitova s přesností na jednotlivá hrobová místa.

V Nelahozevsi bodovali Starostové s Piráty, levice propadla

DSC 0691

Voliči z Lešan letos museli vážit cestu do infocentra na vlakové zastávce.
Novou koalici ve Středočeském kraji vzešlou z víkendových krajských voleb složí Starostové a nezávislí (STAN), ODS, Piráti a Spojenci pro Středočeský kraj (TOP 09, Hlas a Zelení). Hnutí ANO jde do opozice, ve středních Čechách skončilo na třetím místě a má celkem 15 mandátů. Novou hejtmankou se stane Petra Pecková (STAN). A jak se hlasovalo v Nelahozevsi?

Dvě volební místnosti u krajských voleb se stěhují. Jak volit v karanténě?

DSC 5527 V pátek 2. října (14–22 hodin) a v sobotu 3. října (8–14 hodin) proběhnou volby do zastupitelstva Středočeského kraje, z něhož pak volbou vzejde nový hejtman. Dvou volebních okrsků v Nelahozevsi se dotkne změna v umístění volební místnosti. Novinkou je též drive-in hlasování, které mohou využít lidé v karanténě kvůli nemoci covid-19.

Nelahozeves se k MAS Kralupsko nepřipojí

Město Kralupy nad Vltavou se stalo zakládajícím členem místní akční skupiny (MAS) Kralupsko. Dalšími členy MAS Kralupy mají být například Veltrusy, Úžice či Dřínov.

Obecní úřad hledá referenta

Starosta obce Jakub Brynda vyhlašuje veřejnou výzvu na obsazení funkce úředníka na úseku jišťování agend a oborů v samostatné nebo přenesené působnosti obce (záskok za mateřskou dovolenou a následně rodičovskou dovolenou).

Zasedání zastupitelstva 11. května 2020

Místo konání: Hasičský dům
Přítomni: Jakub Brynda, Zdeněk Schneider, Tomáš Robek, Petr Richtrmoc, Radek Modes, Josef Kukla, Stanislav Kuchta, Stanislav Lidmaňský
Hlavní témata: Nákup pozemku pro retenční nádrž v Lešanech

Sportoviště a dětská hřiště – co je nového?

IMG 6555

Možná podoba hřiště na lešanské návsi, tak jak si jej představují děti ze základní školy.
Na lešanské návsi se začátkem března sešla zhruba desítka lidí, kterým není lhostejná její budoucí podoba, se starostou Jakubem Bryndou. Diskutovalo se o tom, co by si tu obyvatelé přáli vybudovat a co se jim naopak nelíbilo na vizualizaci, kterou obec nechala zpracovat (viz články Jak se sportovišti v Lešanech? a Jak se sportovišti v Lešanech? (2. díl)).

Zasedání zastupitelstva 2. března 2020

Místo konání: Volnočasové centrum
Přítomni: Jakub Brynda, Zdeněk Schneider, Olga Riegertová, Tomáš Robek, Petr Richtrmoc, Radek Modes, Josef Kukla, Stanislav Kuchta, Stanislav Lidmaňský

Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.

Kontakty, redakce, licence