• Titulní stránka

Veltruským parkem se letos poběží už po sedmnácté

bvp16
Letošní běh pro úplně všechny věkové kategorie pořádá veltruská Asociace sportu pro všechny spolu s místním Sokolem. Poběží se v sobotu 25. dubna, letošní start však nakonec znovu nebude jako obvykle v místním letním kině, nýbrž opět přímo na louce pod zámkem.

Tradičně nejvíce účastníků vždy běží v dětských kategoriích za velmi bedlivého dohledu svých milujících rodičů.

Veltruský den plný běhu je vhodný úplně pro všechny, jsou vypsány kategorie od nejmenších dětí s doprovodem rodičů, předškolní děti, žactvo základních i středních škol, dospělé, jakož i pro běžce v seniorském věku.

V přibližně desetiminutových intervalech začnou krátce po 10. hodině startovat jednotlivé kategorie dětí a žactva, na ně s ohledem na věk čekají tratě od 50 do 1500 metrů. Na dospělé běžce dojde řada v jednu odpoledne, kdy odstartuje závod na 3400 metrů, o tři minuty později vyrazí na 5,5 km dlouhou trať ženy a rovněž tak účastníci hlavního závodu v délce deseti kilometrů.

Registrovat se lze elektronicky, případně v místě konání, avšak nejpozději 15 minut před startem konkrétní kategorie. Startovné činí 20 Kč pro děti a 100 Kč pro dospělé, pro přihlášené až na místě pak 40 Kč pro děti a 150 Kč pro dospělé.

bvp04
Již zkušení pořadatelé velmi naléhavě upozorňují: „Pamatujte, že kralupský most je uzavřen a po tamní cyklopěší lávce lze přejet pouze na kole! Pokud pojedete osobním vozem přes Nelahozeves, vyjeďte raději o celou půlhodinu dříve!” Dopravní úpravy centra Veltrus byly dokončeny již minulé léto.

Pro příjezd se nejlépe doporučuje projet kolem budovy kláštera ke starému mostu a poté se před tímto dát vpravo kolem kanálu až na velké parkoviště před kempem a poté veltruský zámek opět doprava pěšky obejít, případně projít skrze otevřenou zámeckou zahradu. Zaparkovat lze rovněž na parkovišti u MěÚ Veltrusy nebo v přilehlých ulicích, kde to není dopravní značkou zakázáno. Určitě se však, prosím, nepokoušejte parkovat proti nově obnovené hlavní bráně do Veltruského parku.

Z centra Veltrus je nejvýhodnější pak pěšky projít hlavní branou do zámeckého parku a průhledem mezi stromy již uvidíte na „startovní“ louku za zadním zámeckým traktem, která se nachází mezi jezírkem Špígl a zámkem.

Pokud přijedete do Veltrus s dětmi, tak vězte, že po účasti na sobotním běhu můžete odpoledne své potomky ještě vzít se podívat na živá medvíďata na paloučku v kralupském Lobečku, případně můžete dále vyrazit do bývalého kralupského pivovaru na odpoledně-večerní exkurzi s velmi bohatým kulturním programem.

(mat)

pdf
Propozice závodu

Seznam přihlášených závodníků

BVP2015.plakat

Reportáž z minulého ročníku: Počet účastníků běhu Veltruským parkem letos opět narostl

Fotogalerie z minulého ročníku

Běh

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.

Kontakty, redakce, licence