Vedle Dynama vzniklo nové hřiště

IMG 0458
Neudržované hřiště u Dynama je již minulostí. Obec Nelahozeves se dohodla se sportovním klubem TJ Dynamo Nelahozeves, že ho ve dvou etapách zrekonstruuje. 

První etapa je již hotova. Herní prvky dodala firma Alestra z Kuřimi, která se svou cenou i návrhem nejvíce přiblížila představě vedení obce o hřišti.

V první fázi byl na hřišti vybudováno několik prvků, konkrétně kolotoč, houpačka „hnízdo“, skluzavka ve svahu s horolezeckou stěnou a lanem. "Pan Petr Šebesta nám vyrobil z akátového dřeva pískoviště a kladinu ve tvaru pejska. Mateřská škola darovala kolotoč na stání," prozradila pracovnice úřadu Zuzana Dvořáková.

Všechny herní prvky obec darovala Dynamu za podmínky, že se o ně bude sportovní klub starat.

Obec má záměr ve druhé fázi, která by měla proběhnout v průběhu příštího roku, hřiště doplnit o houpačky. Dále přichází v úvahu, že by se využil vybetonovaný prostor, který dříve sloužil jako taneční parket. Zde by měl vzniknout herní prvek určený i starším dětem.

Herní prvky přišly obec na 140 tisíc korun. Starosta Josef Kebrle se pro investici rozhodl poté, co na druhý pokus obec získala dotaci od Ministerstva pro místní rozvoj ve výši 400 tisíc korun na výstavbu nového hřiště v lešanském Resortu. V roce 2015 takřka identická žádost o dotaci neuspěla z důvodu formální chyby při přípravě podkladů.

Herní prvky z akátu nainstalovala v průběhu letních prázdnin turnovská firma Hřiště Hrou, která s nabídkovou cenou 386 tisíc korun zvítězila ve veřejné soutěži vypsané obcí. Obec přitom půlvodně počítala s náklady přesahujícími 650 tisíc korun. Hřiště bylo obci předáno k užívání na konci letních prázdnin.

(sb, mm)

Zábava pro děti

  • Vytvořeno dne .

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Občanské sdružení Nelahozeves. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.