Vánoce v Nelahozevsi

DSC 7724
Přinášíme vám souhrn a fotogalerie z několika předvánočních akcí v Nelahozevsi.

K předvánočnímu času v Nelahozevsi už neodmyslitelně patří rozsvěcení vánočního stromu v parku na návsi. A tomu zase už po mnoho let předchází hudební vystoupení v kostele v podání dětí ze základní školy. Sérii vánočních písní s dětmi nastudovala učitelka Klára Šlehoferová. Poté starosta Josef Kebrle odpočítal rozsvěcení vánočního stromu.

O den dříve zavítala do Nelahozevsi legendární operní pěvkyně Soňa Červená (92). Společně s klavíristou Karlem Košárkem představili nelahozeveským posluchačům originální pásmo pod názvem Kuchyňská revue čili Pokušení svatouška hrnce.

Počátek prosince se tradičně nese též ve znamení vánoční mikulášské besídky v režii místních hasičů. Letos byla mikulášská zahájena Vánoční vodnickou pohádkou v podání nelahozeveských ochotníků.

A potom se již hodovalo, tančilo, zpívalo a soutěžilo...

Tereza Schneiderová týden pečlivě střežila plamen, který byl jako každý rok zapálen v Betlémě a rozvezen do všech koutů Evropy, včetně Nelahozevsi. A kdo si na Štědrý den dopoledne přinesl do kostela lucerničku, mohl si světélko odnést až domů. Předtím jste se mohli zahřát punčem a společně se sousedy se za doprovodu místních hudebníků vánočně naladit při zpěvu koled.

(mm)

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.