V obci ubývá hospod, všimla si Česká televize

starosta
Starosta Nelahozevsi Jakub Brynda v Událostech České televize
Starosta Nelahozevsi Jakub Brynda v Událostech České televize
Malé obce postupně přicházejí o jedno restaurační zařízení za druhým, hospody se zde často nedokážou uživit. Tento trend se nevyhýbá ani Nelahozevsi, kterou si za příklad vzala Česká televize ve své reportáži.

Informace o nedostatku restauračních zařízení v obci se dostala dokonce až do hlavního zpravodajského pořadu České televize. V pořadu Události odvysílala televize 18. ledna krátkou reportáž, v níž se objevuje i Nelahozeves. Starosta Jakub Brynda nad mapou obce redaktorce ukazuje, jaké hospody dříve v obci byly a postupně zanikly. Jako například v Lešanech, kde dříve bývala restaurace v zatáčce ulice V Úvoze. Prostory podniku dnes slouží k bydlení.

https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097181328-udalosti/220411000100118/obsah/744807-spolecensky-zivot-v-malych-obcich

marina
Marina Vltava
Marina Vltava
Restaurace Marina Vltava zavřela na konci roku, majitelé areálu vypověděli smlouvu provozovateli pizzerie, který zde působil zhruba rok. Spolumajitelka Mariny Květoslava Davidová, která areál převzala po svém nedávno zemřelém otci Petru Koženém, nechtěla důvody ukončení nájmu blíže specifikovat. V současné době Marina hledá dalšího nájemce, který by zabezpečil provoz celé restaurace i penzionu. „Chceme si nechat pro provoz jen přístav a vyhlídkové plavby a jinak areál pronajmout,“ upřesnila Květoslava Davidová.

Nájemce objektu s atraktivní polohou na řece a na cyklostezce by zajišťoval provoz restaurace (45 míst), zahrádky, altánku a druhého sálu (100 míst s kuchyní a barem). K tomu by provozoval penzion o 28 lůžkách.

Na podzim skončil provoz Zámecké restaurace nacházející se přímo v areálu zámku. Podle kastelána Milana Vágnera by na zámku měla být pro další sezónu otevřena nová kavárna s občerstvením.

podzamci
V Podzámčí
V Podzámčí
Letos na nějaký čas skončí provoz restaurace V Podzámčí, neboť obec jakožto vlastník budovy chce v létě zahájit generální rekonstrukci celého objektu. Nová restaurace o kapacitě 60 návštěvníků by měla znovu otevřít v příštím roce.

V centru dříve fungovala ještě restaurace U Víchů, provoz v ulici Na Vinici majitelé zavřeli před osmi lety. O čtyři roky později následoval stejný osud hospodu na Dvořákově stezce s neoficiálním názvem U Janáče, kterou její majitel zavřel den před zavedením elektronické evidence tržeb (více v článku: Hostinec U Janáče zavřel, poslední kapkou byla EET).

Mnoho let je zavřený i hostinec U Kaštanu na výjezdu z obce směrem na Ouholice.

marta
U Marty
U Marty
V severní části se zdála být stálici restaurace U Marty (dříve U Hrušků), skutečnost je ale jiná. Po devíti letech se chystá majitelka restaurace Marta Zádová ze zdravotních důvodů zavřít. V současné době hledá pro svůj podnik nájemce. Hospodu táhne dlouhodobě sama, protože se jí nedaří nalézt spolehlivé zaměstnance. „Kdybych někoho našla, tak bych možná pokračovala. Ale sama to už nezvládnu,“ konstatuje oblíbená hospodská, která se podle svých slov věnuje hospodě často i šestnáct hodin denně. Provoz hodlá uzavřít ke konci března.

(mm)

Pohostinství

  • Vytvořeno dne .

Komentáře   

0 #1 Petr33 2020-02-03 11:15
Velká škoda. U Marty je skvělá hospůdka, výborně vaří.
Citovat

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.