V obci je 19 nakažených koronavirem, obecní školka na týden zavřela

Mateřská škola v Zagarolské ulici
Mateřská škola v Zagarolské ulici
Druhá vlna pandemie nového koronaviru se nevyhnula ani Nelahozevsi. Podle údajů středočeské hygienické stanice je v obci k dnešnímu dni 19 pozitivně testovaných osob.

Jedná se o necelé 1 % obyvatel obce. Celostátní podíl nakažených je k dnešnímu dni poloviční – 0,45 %.

Vedle toho hygiena eviduje v Nelahozevsi dalších 13 lidí, kteří se nakazili už dříve a dnes jsou již uzdravení. Informace o počtu nakažených sdělil starosta Nelahozevsi Jakub Brynda, neboť hygienici začali počty nakažených znovu starostům rozesílat.

V návaznosti na zhoršující se epidemickou situaci se starosta rozhodl dočasně uzavřít pro veřejnost všechny obecní budovy. Bezprostředně se to dotklo pouze pravidelných rehabilitačních cvičení Hany Bendové, která se nedávno přestěhovala do kulturního domu, neboť v prostorách volnočasového centra v Zagarolské ulici sídlí dočasně obecní mateřská škola.

Shodou okolností byl ve středu přerušen i provoz školky, neboť jedna z pracovnic byla pozitivně testována na nový koronavirus. Podle ředitelky Kateřiny Dudové přišla pracovnice do styku s dětmi ze všech tříd, na doporučení hygieniků tak starosta rozhodl o uzavření celé školky. Provoz by měl být obnoven ve středu 14. října za předpokladu, že se mezitím neobjeví další případ onemocnění covid-19. K tomu zatím nedošlo. „K dnešnímu dni nemám informaci o žádných dalších nakažených,“ potvrdila Kateřina Dudová.

V běžném provozu zůstává obecní základní škola, ředitelka školy Věra Špačková pouze uzavřela tělocvičnu pro veřejnost. Skončit tak musely například nedávno zahájené tréninky florbalu. Škola se preventivně připravuje na distanční výuku. „Plošně zavádíme aplikaci Microsoft Teams, abychom byli schopni vyučovat na dálku, pokud by to situace vyžadovala,“ vysvětlila ředitelka.

Bez omezení zůstává i provoz soukromé školy Via Libertatis v Zagarolské ulici.

Od pondělka se naopak na základě nových vládních restrikcí uzavírají prostory tělocvičny Dynama.

Zrušen byl čtvrteční koncert Kruhu přátel hudby a ruší se též hudební odpoledne s veltruskou kapelou Mošňáci, které mělo proběhnout příští týden v kulturním domě. Zámek již dříve ohlásil zrušení tradičního Dýňování.

(mm)

Mateřská škola, Koronavirus

  • Vytvořeno dne .

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.

Kontakty, redakce, licence