V Nelahozevsi se demonstrovalo proti Babišovi

DSC 7964
Pořadatelka demonstrace Petra Wandrolová
Pořadatelka demonstrace Petra Wandrolová
Zhruba třicítka obyvatel obce se v pondělí večer sešla před budovou obecního úřadu na demonstraci namířené proti premiérovi Andreji Babišovi (ANO).

Demonstrace pořádaná místní obyvatelkou Petrou Wandrolovou byla jednou ze dvou stovek podobných akcí, které se v pondělí uskutečnily po celé zemi na výzvu spolku Milion chvilek pro demokracii.

Petra Wandrolová ve svém vystoupení připomněla známé kauzy premiéra Andreje Babiše – obnovené trestní stíhání v kauze Čapí hnízdo a audit Evropské komise konstatující jeho střet zájmů a související neoprávněné pobírání dotací firmou Agrofert. „Že máme premiéra zatíženého takovými kauzami, není normální,“ uvedla pořadatelka a požadovala rezignaci předsedy vlády. „Je důležité, aby tato slova nezaznívala jen v Praze a krajských městech, ale třeba i tady,“ uvedla Wandrolová. Svůj projev prokládala písněmi s vlastním kytarovým doprovodem.

Pořadatelka též konstatovala, že jí kdosi strhal všechny plakáty s pozvánkou na demonstraci, které po obci rozvěsila. „Já se na něj ale nezlobím. Je třeba s těmi lidmi mluvit a snažit se pochopit jejich náhled na věc.“ Připomněla, že lidé se často iracionálně obávají například invaze muslimů či „diktátu“ Evropské unie.

Jan Wandrol přečetl ostré vyjádření výtvarníka Milana Knížáka. „Je to příklad toho nejodpornějšího, co se u nás v polistopadové době objevilo,“ citoval Wandrol Knížákovo hodnocení Andreje Babiše.

Demonstraci doplnily písně v podání Simony Hrňákové a ostře satirický text na adresu prezidenta Miloše Zemana z pera písničkáře Jaroslava Hutky, který odrecitoval Jakub Hrňák.

Na závěr pořadatelé přečetli provolání Milionu chvilek pro demokracii. Demonstraci přítomní zakončili po více než hodině zpěvem státní hymny. Na silnici zanechali křídou napsané vzkazy pro neoblíbeného premiéra.

(mm)

  • Vytvořeno dne .

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.