V Nelahozevsi se budou vyrábět vlhčené ubrousky

Areál PTZ
Rok opuštěný areál PTZ koupila od společnosti Unilever za nezveřejněnou částku firma Wet Wipes International, která do naší vesnice hodlá přesunout kanceláře i provoz z Velkých Přílep.

A mělo by se tak stát velice rychle. Podle vyjádření nového majitele by se měly linky v Nelahozevsi rozběhnout ještě o prázdninách. Vyjíždět z nich budou vlhčené papírové ubrousky pro nejrůznější oblasti použití, vlhčený toaletní papír a další hygienické pomůcky, kterými firma založená v roce 2007 zásobuje drogistické řetězce téměř v celé Evropě. Dosud měla své výrobní prostory ve Velkých Přílepech nedaleko Prahy, kde zaměstnávala necelou stovku zaměstnanců a dokázala vyrobit více než 40 milionů balíčků ročně.

Wet Wipes International počítá podle slov jednatelky společnosti Romany Luitjens s rozšířením výroby, a tak by se v Nelahozevsi mohly v budoucnu naskytnout nové pracovní příležitosti: „Vzhledem k tomu, že neustále rozšiřujeme naše výrobní kapacity a snažíme se získat nové trhy v rozvíjející se východní Evropě, Baltu a ruských zemích, jsme se rozhodli přesunout naši výrobu i administrativu včetně zaměstnanců z Velkých Přílep do Nelahozevsi. Zde budeme mít k dispozici až 20 tisíc m2 výrobních a skladovacích ploch. V budoucnu počítáme s dalším rozšířením výroby a případným náborem nových zaměstnanců.“ Spokojenost s uzavřeným obchodem vládne na obou stranách. Ředitel společnosti Unilever ČR Ľubomír Bratko si pochvaloval, že se podařilo najít nového vlastníka, který hodlá areál využít k výrobním účelům, což podle něj bylo pro Unilever důležitější, než získané finanční prostředky.

zdroj: www.unilever.cz

Převzato z Nelahozeveského zpravodaje, srpen 2011

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.