V Nelahozevsi je nový obchod

DSCF1829
Nabídka služeb v Nelahozevsi je opět o něco širší. Ve čtvrtek 14. dubna se v Kralupské ulici otevřela nová prodejna potravin.

Obchod sídlí v budově v Kralupské ulici, kde dříve bývala prodejna potravin, drogerie a masna. Od 90. let byla však budova v sousedství školní jídelny nepoužívaná a postupně chátrala. Podle informací portálu Nela.cz získal provozovatel prodejny prostory za symbolické nájemné, neboť interiéry na vlastní náklady zrekonstruoval.

DSCF1825
Vietnamský obchod nabízí běžné potravinářské zboží včetně čerstvé zeleniny, pultu uzenin a drogerie a stává se přímou konkurencí nedaleké vietnamské prodejně na návsi. Nový obchod může těžit i z dobré možnosti parkování. Zaváděcí otevírací doba je v pracovních dnech od 6.30 do 18.00 hodin, v sobotu a v neděli od 7 do14 hodin.

Budova nynějšího obchodu byla mnoho let na prodej, inzerce zmizela z realitních serverů teprve nedávno. O koupi nemovitosti uvažovala i obec Nelahozeves. Budovu by pak zbourala a na jejím místě vystavěla nové prostory pro přeplněnou základní školu. Vedení obce ale odmítalo zaplatit 3,5 milionu korun, které majitelé Jiří Kocourek a Tomáš Jiras za dům požadovali. Podle místostarosty Josefa Kukly by šlo o “nejdražší pozemek ve střední Evropě” – při výměře budovy 338 m2 by metr čtvereční vyšel na více než 10 tisíc korun, k tomu by ještě přibyly náklady na demolici objektu. Další potíž by byla v tom, že pozemek pod obchodem patří státu.

DSCF1827
Právě otevřená prodejna je již čtvrtým vietnamským obchodem v Nelahozevsi. Další tři jsou v ulicích Pod Strání, Kralupská a V Úvoze. Další dva obchody s českými vlastníky jsou pak v Zagarolské ulici a dále v Jeřabinové ulici v Lešanech v části Resort. Prostor po bývalém konzumu ve Školní ulici je využíván jako obecní archiv.

Žádné další obchody v Nelahozevsi nejsou. Naše obec tím poněkud kontrastuje se sousedními Veltrusy, kde se na hlavní třídě nachází například masna, oděvy či lékárna.

(mm)

Obchody

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Občanské sdružení Nelahozeves. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.