V Miřejovicich se bude opět půlit

sara1
V sobotu 30. července pořádá Maraton Klub Miřejovice ve spolupráci s TJ Sokol na Mělníce 3. ročník Miřejovického půlení. Záštitu nad akcí převzala starostka Nelahozevsi Petra Urbanová.

Program:

  • III. Miřejovický půlmaraton - hlavní závod, Přebor Středočeského kraje v půlmaratonu, závěrečný závod Dolnovltavského poháru - délka 21,0975 km
  • Lidový běh (nesoutěžní půlmaraton) - délka 2,10975 km - desetina půlmaratonu
  • III. Černohorský pivní půlmaraton - délka 1,0975 km - místo chybějících 20 km musí účastník vypít na trati postupně dvě desetistupňová piva

ceny
Prezence všech tří závodů začíná v 8.30 hodin. Dopoledne se poběží hlavní Miřejovický půlmaraton a Lidový běh (start v 10.00 hodin). Hlavního závodu se v loňském roce zúčastnilo přes 160 závodníků, mezi nimi byla i maratonská mistryně republiky Radka Churaňová. Obcí Nelahozeves závod prochází na km 1,2–1,6 (z Miřejovic po Zagarolské ulici a dále přes Miřejovický most) a 19,5–19,9 (tatáž trasa směrem zpět). Nelahozevsí prochází i trať Lidového běhu.

Vedle standardních cen budou udělovány i zvláštní ceny, mj. i cena obce Nelahozeves, kterou obdrží běžec hlavního závodu, který na území Nelahozevsi při cestě zpět (19,5 km) vběhne v pořadí, které zvolí starostka Petra Urbanová. Ta také běžci osobně cenu předá. Obec Nelahozeves přispěla na tuto akci částkou 5 000 Kč.

Odpolední program představuje Černohorský pivní půlmaraton (start ve 14.00 hodin) a také speciální anketa Miřejovické půlky, v níž běžci a přihlížející vyberou ze startovního pole jednu ženu a jednoho muže, kteří se mohou pochlubit nejlepším sedacím svalem. Hlasuje se pomocí lístků, které slouží zároveň jako kupóny do tomboly.

most
Trasa hlavního závodu vede stejně jako v loňském roce přes Miřejovický most spojující Nelahozeves s Veltrusy. (Z Miřejovického půlení 2010)
Trasa hlavního závodu vede stejně jako v loňském roce přes Miřejovický most spojující Nelahozeves s Veltrusy. (Z Miřejovického půlení 2010)
V místě startu bude k dispozici dětský koutek, který zajišťuje Rodinné centrum Havránek. Nebude chybět trampolína, kreslení nebo různé soutěže.

Podrobný harmonogram závodu, informace o startovném a veškeré další potřebné informace naleznete na plakátě akce pod článkem. Startovné lidového běhu je dobrovolné a letos jeho výtěžek obdrží Občanské sdružení Lešánek.

V loňském roce se závodu zúčastnilo více než 200 účastníků, přičemž Miřejovice mají pouze 80 obyvatel.

rubrika Další informace na webu pořadatele

rubrika Reportáže z předchozích ročníků na webu Dolní Povltaví:

rubrika Reportáže z předchozích ročníků nawebu Běhy.cz:

rubrika Plakát Miřejovického půlení 2011 ke stažení (PDF, 600 KB)

plakat1
plakat2
plakat3
plakat4
plakat5

(mm)

Běh, Miřejovické půlení

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.