V Miřejovicich se bude opět půlit

sara1
V sobotu 30. července pořádá Maraton Klub Miřejovice ve spolupráci s TJ Sokol na Mělníce 3. ročník Miřejovického půlení. Záštitu nad akcí převzala starostka Nelahozevsi Petra Urbanová.

Program:

  • III. Miřejovický půlmaraton - hlavní závod, Přebor Středočeského kraje v půlmaratonu, závěrečný závod Dolnovltavského poháru - délka 21,0975 km
  • Lidový běh (nesoutěžní půlmaraton) - délka 2,10975 km - desetina půlmaratonu
  • III. Černohorský pivní půlmaraton - délka 1,0975 km - místo chybějících 20 km musí účastník vypít na trati postupně dvě desetistupňová piva

ceny
Prezence všech tří závodů začíná v 8.30 hodin. Dopoledne se poběží hlavní Miřejovický půlmaraton a Lidový běh (start v 10.00 hodin). Hlavního závodu se v loňském roce zúčastnilo přes 160 závodníků, mezi nimi byla i maratonská mistryně republiky Radka Churaňová. Obcí Nelahozeves závod prochází na km 1,2–1,6 (z Miřejovic po Zagarolské ulici a dále přes Miřejovický most) a 19,5–19,9 (tatáž trasa směrem zpět). Nelahozevsí prochází i trať Lidového běhu.

Vedle standardních cen budou udělovány i zvláštní ceny, mj. i cena obce Nelahozeves, kterou obdrží běžec hlavního závodu, který na území Nelahozevsi při cestě zpět (19,5 km) vběhne v pořadí, které zvolí starostka Petra Urbanová. Ta také běžci osobně cenu předá. Obec Nelahozeves přispěla na tuto akci částkou 5 000 Kč.

Odpolední program představuje Černohorský pivní půlmaraton (start ve 14.00 hodin) a také speciální anketa Miřejovické půlky, v níž běžci a přihlížející vyberou ze startovního pole jednu ženu a jednoho muže, kteří se mohou pochlubit nejlepším sedacím svalem. Hlasuje se pomocí lístků, které slouží zároveň jako kupóny do tomboly.

most
Trasa hlavního závodu vede stejně jako v loňském roce přes Miřejovický most spojující Nelahozeves s Veltrusy. (Z Miřejovického půlení 2010)
Trasa hlavního závodu vede stejně jako v loňském roce přes Miřejovický most spojující Nelahozeves s Veltrusy. (Z Miřejovického půlení 2010)
V místě startu bude k dispozici dětský koutek, který zajišťuje Rodinné centrum Havránek. Nebude chybět trampolína, kreslení nebo různé soutěže.

Podrobný harmonogram závodu, informace o startovném a veškeré další potřebné informace naleznete na plakátě akce pod článkem. Startovné lidového běhu je dobrovolné a letos jeho výtěžek obdrží Občanské sdružení Lešánek.

V loňském roce se závodu zúčastnilo více než 200 účastníků, přičemž Miřejovice mají pouze 80 obyvatel.

rubrika Další informace na webu pořadatele

rubrika Reportáže z předchozích ročníků na webu Dolní Povltaví:

rubrika Reportáže z předchozích ročníků nawebu Běhy.cz:

rubrika Plakát Miřejovického půlení 2011 ke stažení (PDF, 600 KB)

plakat1
plakat2
plakat3
plakat4
plakat5

(mm)

Běh

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Občanské sdružení Nelahozeves. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.