Tři králové z Nelahozevsi vám mohou zazpívat už tento víkend

DSCF5336
Již několik let zajišťujeme tříkrálovou sbírku po celé Nelahozevsi. Loni v lednu jsme v Nelahozevsi vybrali 11 500 Kč a v Kralupech a okolí sbírka dosáhla celkové sumy 92 tisíc Kč. Tento rok budeme Nelahozevsí procházet o víkendu 7. a 8. ledna. Můžeme přijít i k vám.

Sbírka je odesílána na sbírkové konto, odkud se vrací zpět na charitu do Kralup asi 65 %. V Kralupech byly peníze využity na podporu azylového domu pro matky s dětmi, domu na půl cesty a rodiny s dětmi v těžké životní situaci – vytvoření tréninkového pracoviště a na pomoc rodinám a matkám s dětmi. Na potřebné by se sbírka měla zaměřit i letos.

Tři králové k vám opět mohou přijít i v roce 2017. Chodit budeme v sobotu 7. ledna a v neděli 8. ledna. V pondělí bude zapečetěná kasička odevzdána na Farní charitě v Kralupech nad Vltavou.

Sbírku provádíme formou koledy u vašich dveří v převlecích třech králů. Po písničce s doprovodem kytary, flétny a akordeonu ještě požehnáme dům nápisem svěcenou křídou přinesenou z kralupského kostela. Na domy nezvoníme náhodně, abychom někoho neobtěžovali, ale navštěvujeme občany, kteří se nám přihlásí (nebo tak učinili v minulých letech) na emailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo telefon 606 498 036.

Těší nás, že můžeme navázat na tradici koledování po vsích a ještě při tom shromáždit prostředky pro pomoc druhým lidem.

Tříkrálová sbírka

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.