Televize na Višňovce

klara
Regionální televize Praha TV si našla cestu do lešanského sadu Višňovka, aby zde natočila krátkou reportáž o revitalizaci tohoto dlouho neudržovaného prostoru.

Ve dvouminutové reportáži dostává prostor předsedkyně spolku Lešanský sad Klára Šlehoferová, která shrnuje genezi celého projektu. „Začalo to před třemi lety, kdy jsme se s kamarádkou sešly jako dvě maminky na mateřské dovolené s malými dětmi a dívaly jsme se tady z kopce od kapličky sv. Jana Nepomuckého na džungli. A říkaly jsme si, že by bylo fajn tady někde najít v okolí místo, kde bychom se mohly potkávat, kde bychom mohly děti volně vypustit, byly by více v kontaktu s přírodou než na tom hřišti u atrakcí."

Slovo pak dostává další zástupkyně spolku Petra Tajčová a mihne se zde též starosta Nelahozevsi Jakub Brynda.

petra
Místní komunita obnovuje sad Višňovka od roku 2016. Původně zarostlý a zanedbaný prostor ve vlastnictví obce dobrovolníci postupně prosekali, vysázeli zde nové dřeviny a rostliny, vybudovali zde ohniště a zázemí a celkově jej proměnili na příjemné místo k setkávání v přírodě. Od roku 2018 jsou dobrovolnické aktivity zastřešeny nově vzniklým spolkem Lešanský sad.

(mm)

Média, Višňovka

  • Vytvořeno dne .

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.

Kontakty, redakce, licence