• Titulní stránka

Svoz popelnic už v šest ráno, odpad se bude vozit do Úholiček

Popelnice
Společnost .A.S.A., která v obci zajišťuje svoz komunálních odpadů, změnila svozový plán. Zatímco dosud se popelnice vyvážely ve středu obvykle v odpoledních hodinách, od nynějška bude svoz probíhat již kolem 6. hodiny ranní. Informoval o tom obecní úřad na svých webových stránkách a také prostřednictvím SMS Infokanálu.

Ke změně svozového plánu .A.S.A. přistoupila pravděpodobně z důvodu zaplněnosti Skládky Uhy, kam se komunální odpady z Nelahozevsi dosud odvážely. Firma nyní začala komunální odpady odvážet na svou další skládku – asi 15 kilometrů vzdálenou Skládku Úholičky. Jak telefonicky potvrdila operátorka zákaznického centra Skládky Uhy, skládkování v Uhách zatím ještě úplně neskončilo, že je skládka téměř plná, však lze dovodit z dostupných oficiálních údajů.

Zatímco k 31. 12. 2010 měla Skládka Uhy volnou kapacitu 212 tisíc m3, na konci roku 2011 to už bylo pouze 73 tisíc m3. Pokud by tedy pokračovalo skládkování nadále podobným tempem jako v roce 2011, skládka už by musela být v tuto chvíli uzavřena.

Že se skládka v průběhu letošního roku zaplní, uvádí i .A.S.A. v dokumentaci pro plánovanou IV. etapu skládky. O rozšíření skládky provozovatel usiluje již od roku 2010, kdy předložil Ministerstvu životního prostředí záměr rozšíření skládky k posuzování vlivů na životní prostředí (EIA). Díky řadě námitek Občanského sdružení Nelahozeves i samotné obce Nelahozeves, na jejímž katastru se má nová etapa nacházet, se však proces schvalování skládky protáhl. V současné době probíhá na stavebním úřadě v Kralupech již druhé územní řízení, v němž se mj. posuzuje soulad záměru s územním plánem obce. Pokud skládka územním řízením úspěšně projde, bude muset získat ještě integrované povolení od krajského úřadu a nakonec stavební povolení opět od stavebního úřadu v Kralupech. Skládka Uhy by tak teoreticky mohla obnovit provoz v průběhu roku 2013.

(mm)

Komentáře   

0 #1 Pavel Matoušek 2012-06-19 10:45
Pozor na krádeže znamek na popelnici! Mym sousedum se to stalo a meli konflikt s posadkou kuka vozu. Nejlepe je si znamku podepsat.
Citovat

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.