• Titulní stránka

Stav ohrožení odvolán

DSCF7346
Miřejovický most
Miřejovický most
Povodňová komise obce Nelahozeves v úterý v osm hodin ráno odvolala třetí stupeň povodňové aktivity – stav ohrožení. Hladina Vltavy od kulminace z minulého úterý klesla zhruba o tři metry, nadále však až do odvolání platí druhý stupeň – stav pohotovosti. Ke stejnému kroku v pondělí ve večerních hodinách přistoupil i povodňový štáb v Kralupech nad Vltavou. Současně byla v Kralupech odvolána možnost evakuace domů v blízkosti Zákolanského potoka, protože potok se vrátil zpět k obvyklým hladinám. Všechny komunikace v Kralupech i okolí včetně dálnice D8 jsou v tuto chvíli již průjezdné.

Aktualizace 12. černva: Dnes ve 13.15 hodin byl odvolán i stav pohotovosti. Místo něj v tuto chvíli platí nejnižší stupeň povodňové aktivity - stav bdělosti.

Aktualizace 15. černva: Dnes byl povodňovou komisí odvolán i stav bdělosti.

Protipovodňové zábrany, které obec s pomocí dobrovolníků a místních firem nechala postavit minulé pondělí v části Zagarolské ulice, zatím zůstávají na svém místě. Místostarosta Josef Kukla však předpokládá, že během tohoto týdne zábrany zmizí. “Čekáme, až písek pořádně uschne,” upřesnil místostarosta. Poté se písek vysype z žoků a odveze zpět do pískovny Uhy. Obyvatele obce, kterých se při stavbě hráze sešlo na dvě stě, již obec o pomoc znovu žádat nebude. Likvidace hráze by měla být zajištěna s pomocí pracovníků obce a místních firem.

DSCF7161
4. červen 2013
4. červen 2013
DSCF7342
11. červen 2013
11. červen 2013

Pomoc pro Kly a Tuhaň

Obec Nelahozeves, která přes svou polohu podél Vltavy zůstala povodněmi téměř nedotčena, v úterý začala organizovat humanitární pomoc pro obce Kly a Tuhaň na Mělnicku, v nichž jsou následky povodně daleko tragičtější. V obou obcích byly zaplaveny desítky domů:

Pomoc má být určena hasičům, dobrovolníkům a dvěma stovkám postižených občanů. Nejvíce potřebné jsou v tuto chvíli potraviny potřebné k vaření (brambory, cibule, česnek, mléko, koření, oplatky, rýže, olej, cukr, sůl, mouka apod.) a dále pak lůžkoviny, ručníky či utěrky. Oblečení není v současné době potřebné. Veškeré věci mohou občané nosit na obecní úřad ve středu od 8 do 16.30 hodin a ve čtvrtek od 8 do 14 hodin. Více informací poskytne obecní úřad na tel. č. 315 785 059.

Báječné ženy poběží pro Miřejovice

Na podporu sousedních Miřejovic se v uplynulých dnech zformovala skupina běžkyň pod hlavičkou Báječné ženy v běhu. Tento pátek večer společně poběží čtyřkilometrovou trasu krčským lesem, přičemž jako startovné lze vedle libovolné finanční částky odevzdat třeba i čisticí prostředky, pitnou vodu nebo nářadí.

969452 618580044834014 403499743 n

(mm)

Povodně 2013

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.