Starý most se po roce opět zalidnil

DSCF4738
Happening na starém mostě podruhé je úspěšně za námi a počasí vyšlo stejně parádně jako u ročníku předešlého.

Pořadatelé vychytali mouchy prvního ročníku

Avšak v roce 2015 nikdo netušil, že bude o první ročník nelahozevesko-veltruské události takový zájem a občerstvení došlo ještě před skončením happeningu.

Oproti loňsku znatelně přibylo stánků s jídlem a také se rozrostla nabídka pivovarů: Svijany, lounský pivovar ZLoun, slánský Antoš, Podřipský pivovar ze Ctiněvsi a Hostivar.

Kromě rozličných druhů piv zde byla možnost zakoupit burčák či medovinu, ale také domácí limonádu a Kofolu.

DSCF4741
A jídlo? Hladem rozhodně nikdo netrpěl. Na výběr bylo mnoho pochoutek, od tradičních klobás, přes hamburgery až po sladké buchty a ovoce v čokoládě. Pořadatelům se zkrátka podařilo vychytat nedostatky loňského ročníku.

Nechyběly místní spolky

Návštěvníci si tu mohli zakoupit rozličné šperky, oblečení nebo happeningové placky rovnou v několika designech. Stánky zde měla i místní sdružení, např. výtvarnice z nelahozeveského Klubu ručních prací, ZŠ Veltrusy či RC Havránek, jehož členové tu vybírali peníze na parčík, který vzniká mezi budovou ZŠ a MŠ. Nechyběla ani Schola Naturalis z veltruského zámku. Svůj stánek s jídlem měli na kraji mostu i naši dobrovolní hasiči, kteří na akci také vykonávali požární dozor spolu s veltruskými.

Děti se mohly výtvarně vyřádit v tvůrčích dílničkách, či se projet na poníkovi poblíž restaurace U Libuše. Avšak značná část nejmladších návštěvníků se spolehlivě zabavila při hudebním programu a dováděla přímo pod pódiem.

Na pořádek dohlíželi dva četníci v historických uniformách, kteří korzovali po mostě, kde byla i letos vystavena starožitná vozidla.

Hudba od místních i známých interpretů

Na obou pódiích kromě lokálních umělců tentokrát vystoupili i známější interpreti. V Nelahozevsi zazpíval Ondřej Ruml známý z televizní soutěže X Factor, na veltruské straně zapěly Sestry Havelkovy písně z období první republiky.

DSCF4754
Ondřej Ruml
Ondřej Ruml
Již kolem 14. hodiny bylo v místě konání a jeho blízkém okolí několik desítek lidí. A v průběhu odpoledne a podvečera se most zalidnil úplně a restaurace U Libuše doslova praskala ve švech. Ve 20 hodin nezbylo už pod nelahozeveským pódiem jediné místečko a indie rocková kapela Please the trees se sborem seniorek z Elpidy sklidila zasloužené ovace. Několik minut po skončení koncertu návštěvníky na veltruské straně mostu roztančilo a pobavilo pražské duo Vasilův Rubáš. Od místní kapely Jebuto se posluchači dočkali tvrdší muziky skupiny Krucipüsk. Kluci z Jebuto řízně ukončili hudební program na nelahozeveské straně mostu. Našlo se poměrně dost lidí, kteří si jejich vystoupení užili. Na veltruské straně hudební program pokračoval country session J. Šlechty + J. Mareše!

Hudba se ovšem linula přímo z mostu. U jednoho z pivních stanů se v nočních hodinách hrálo na kytaru a sborově se zpívalo. Cestou na koncert Jebuto jsem zaslechla píseň Pánubohudooken od Tomáše Kluse. Odpoledne jsem na mostě pro změnu potkala dva mladé lešanské hudebníky, konkrétně bratry Hrňáky, kteří hráli na housle a na akordeon. Pouliční umělci na místním happeningu mají jedinečnou šanci předvést, co v nich je.

Happening na starém mostě přilákal několik set lidí z Veltrus, Nelahozevsi, ale i mnohé Kralupáky. Na železném mostě se setkali rodiče s dětmi, náctiletí i senioři, což bylo hlavním cílem této akce. Na mostě to zkrátka žilo! Můžeme se těšit zase za rok.

Akce byla realizována s finančním přispěním Středočeského kraje

Foto: Miloš Mojžiš, Martin Tlustý, Soňa Brunnerová, Pavla Kubišová

 

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.