Starosta otevřel hřiště na Dynamu hodem na koš

DSC 2777
Starosta Jakub Brynda (vpravo) při slavnostním otevření víceúčelového hřiště Dynama
Starosta Jakub Brynda (vpravo) při slavnostním otevření víceúčelového hřiště Dynama
Víceúčelové hřiště v areálu TJ Dynamo Nelahozeves se ve čtvrtek oficiálně otevřelo. Krátké zahajovací akce se zúčastnil starosta Nelahozevsi Jakub Brynda (Pro Nelahozeves) a středočeský radní pro oblast investic Martin Herman (ANO).

Oba politici hřiště symbolicky otevřeli úspěšnými trefami basketbalového koše.

Mezi hosty nechyběl předseda TJ Dynamo Nelahozeves Tomáš Čapek a další činovníci sportovního klubu, který pro hřiště daroval obci pozemek výměnou za právo přednostního užívání hřiště.

Ze zastupitelů se na hřiště přišli podívat místostarosta Zdeněk Schneider (Pro Nelahozeves), Olga Riegertová (Pro Nelahozeves) a Stanislav Kuchta (KSČM). Aktu se zúčastnil i bývalý zastupitel a duchovní otec projektu Ladislav Velič.

Po slavnostním otevření hřiště čekalo na všechny drobné občerstvení v restauraci U Marty.

Kurt s umělým trávníkem o standardních rozměrech 36 x 18 metrů má narýsované čáry pro tenis, volejbal/nohejbal, basketbal, streetbal a malou kopanou. Na obou stranách jsou do ochranné sítě zabudovány branky. V blízké době má být ještě instalováno osvětlení a zastřešené lavičky.

Náklady na stavbu činily 1,6 milionu korun. Necelých 60 % z této sumy pokryla dotace fondu Středočeského kraje pro podporu obnovy venkova. (Podrobnosti o výstavbě v článku Víceúčelové hřiště na Dynamu je hotové.)

Kdy se hřiště skutečně otevře pro veřejnost v běžném režimu (sportovci Dynama jej již občas využívají), starosta zatím neupřesnil.

(mm)

Dynamo, Fotbal, Sportoviště

  • Vytvořeno dne .

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.