• Titulní stránka

Starosta havaroval s obecním autem

DSCF3362
Havarovaná obecní škodovka
Havarovaná obecní škodovka
Starosta Nelahozevsi Josef Kebrle koncem května vrazil se služebním autem do betonového sloupku v nedalekých Otvovicích. Při nehodě nebyl zraněn, hmotná škoda na obecním vozidle činí zhruba 30 tisíc korun. Podle zastupitele Pavla Matouška bylo chybou, že starosta o své nehodě informoval zastupitele se zpožděním.

K nehodě došlo v úterý 26. května v ranních hodinách, kdy jel Josef Kebrle služebním vozidlem značky Škoda Fabia do Kladna na valnou hromadu společnosti Vodárny Kladno-Mělník, v níž drží Nelahozeves malý podíl. Na kluzké vozovce dostal v zatáčce smyk a skončil v betonovém sloupku. Náraz nastal podle slov starosty v malé rychlosti, a protože kromě samotné služební fábie nedošlo k žádným hmotným škodám ani ke zranění, nepřivolal k nehodě policii.

Nelahozeveský autoservis, kde vozidlo skončilo, odhadl škodu zhruba na 30 tisíc korun, protože kromě karoserie došlo i k poškození levé přední části motoru. Auto nemělo uzavřenou havarijní pojistku. Starosta ujistil, že celou vyčíslenou hmotnou škodu uhradí ze svého.

Oprava se ale zřejmě nevyplatí, neboť odhadovaná zbytková cena auta je zhruba 46 tisíc korun. Obec tedy patrně zakoupí nové vozidlo a staré prodá na součástky.

DSCF3360
Havarovaná obecní fábie má k dnešnímu dni najeto necelých 102 tisíc kilometrů. Vozidlo bylo zakoupeno v roce 2005 zejména pro potřeby starosty – denně jím jezdil tehdejší starosta Jaroslav Otásek i jeho nástupkyně Petra Urbanová. Po nástupu Josefa Kebrleho loni v listopadu bylo auto využíváno už jen sporadicky, protože nový starosta většinou jezdil vlastním soukromým vozem.

K nehodě se ve středu na facebookové stránce uskupení Dvořákova Nelahozeves vyjádřil zastupitel Pavel Matoušek. Obvinil starostu, že nehodu před zastupiteli dva týdny tajil a zároveň zkritizoval portál Nela.cz za to, že o incidentu neinformoval veřejnost. “Kdyby se to stalo bývalé starostce, tak se o tom ještě ten den vše dočteme v dlouhém článku, plném fotografií a různých teorií, proč se to stalo a jak se to bude řešit. Nedej bože, kdyby to oznámila až druhý den po nehodě. To už by se žádala její hlava,” napsal Pavel Matoušek. Sama Petra Urbanová později reagovala poznámkou, že by v takové situaci byla jistě odvolána.

Podle Josefa Kebrleho byli zastupitelé o nehodě informováni na pracovní poradě v úterý 2. června, tedy týden po nehodě. Tuto informaci následně potvrdilo několik dalších zastupitelů. Na této poradě nebyl Pavel Matoušek přítomen. Podle zastupitele je to ale i tak pozdě, navíc se jednalo jen o neoficiální sdělení, které se neobjevilo v zápise z porady. “Mně vadí, že to v hospodách vědí dřív než zastupitelé,” vysvětluje Pavel Matoušek důvod, proč přistoupil k veřejné kritice. Starosta podle jeho názoru mohl k informování o nehodě využít zasedání zastupitelstva, které se shodou okolností konalo tentýž den ve večerních hodinách, případně mohl zvolit písemnou formu. “Email má na všechny a napsat dva řádky asi není problém. Asi otevřenost Otevřené Nelahozevsi není otevřena všem informacím,” uzavřel zastupitel s narážkou na program uskupení, za nějž současný starosta kandidoval v loňských komunálních volbách a jehož hlavním motem byla transparentnost a otevřenost samosprávy.

(mm)

Obecní auta

Komentáře   

-21 #6 Modes Radek 2015-06-17 22:31
z těch mínusů mám velikou radost :-)))))))
Citovat
+22 #5 Jaroslav Hanzlík ml. 2015-06-16 21:52
myslím,že mi úplně stačí co jste zrovna napsal.Ať si každý udělá obrázek sám.
Citovat
-23 #4 Modes Radek 2015-06-16 21:43
Vážený pane Hanzlíku,
normální a rozumný člověk by něco takového z úst asi ani nevypustil, ale Vy zřejmě ano. Jakým právem mi nařizujete abych se odstěhoval? Co si o sobě vůbec myslíte? Že když tady žijete tolik let že máte patent na rozum? Tak přesně jste se jako vzorek občana pane předvedl, zášť, nenávist, zlo a neúcta k sousedům a ke svému nejbližšímu okolí. Tak to je právě to o čem jsem tu psal pane a Vy jste se ozval. Děkuji Vám za příklad. Radek Modes

p.s. a za šálu se rozhodně nestydím, je vidět že Vám dobře utkvěla v paměti a to je dobře, to byl totiž účel.
Citovat
+24 #3 Jaroslav Hanzlík ml. 2015-06-16 11:19
Koukám,jak někteří rychle obrací.Ještě nedávno se nechali fotit s šálou na krku,pyšně se vystavovali za obec v které je hrůza žít a teď dokonce hrůza hrůzoucí. Tak se odstěhujte jinam pane Modesi,třeba vám jinde bude líp.Jak tady bydlíte dlouho,že soudíte obyvatele Nelahozevse?Vyp adá to,že vám někdo hodně ublížil a kopete tímto způsobem kolem sebe.Jsem občanem této vesnice již 43let a nemyslím si,že je to tady tak špatné.Ale je to volba každého z nás,kde budeme bydlet.Tak že to zkuste někde jinde,než v téhle vsi jak píšete.
Citovat
+18 #2 P. Novotný 2015-06-15 14:35
Na jevu zvaném "nehoda služebního vozidla" není nic zvláštního, či zajímavého, to je holý fakt.Tato událost i jiné z poslední doby však naznačují, že portál Nela.cz již není co býval.Vzpomeňme v jaké byl dříve kondici.Vždy byl pohotový,rychlý , sledující každý krok,výrok či jednání paní starostky, kdy pak následovala okamžitá reakce plná přesných dat,informací,r ozborů a spekulací, jak vše má, či mělo být. Nikdy nechyběla v závěru zpráva o tom, kterak paní starostka nechce spolupracovat a vůbec s Nela.cz komunikovat.Jak é je však moje rozčarování, ze situace, kdy je pro změnu v čele OÚ otevřený a plně komunikující starosta,čili volný přístup k veškerému dění. Nyní nám toto "médium" poněkud upadá do vytrvale působící okurkové sezóny. Asi se nyní tedy nic zajímavého na OÚ neděje! Pokud tomu tak opravdu je, a zvážíme-li, zda existuje jakási doba hájení po volbách, která již nepochybně skončila, pak to tedy není příznivým jevem. Chce se mi ale věřit,že tomu tak není a vše se daří dle volebních slibů,ale ani tato informace se na nezávislém portálu mockrát neobjevila.
Nakonec ani žádný palcový titulek, hodný bouřlivé diskuse a reakce.
Důvodů může být hned několik. Jeden se ale nabízí sám. On totiž objektivní přístup při zpracovávání informací vyžaduje velkou dávku nadhledu a osobní nezaujatosti a také času vše uvážit než něco zveřejním, abych informoval ale primárně více neškodil.Teď s odstupem času už to lze zhodnotit, stále bylo možné očekávat, že se to změní avšak nyní už v tyto "lepší zítřky" přestávám postupně doufat.Být spravedlivým je přece tak těžké.......... ...
Citovat
-22 #1 Modes Radek 2015-06-12 10:57
Lidi lidi, co se takhle přestat konečně těšit z nezdaru druhých a začít třeba něco společně dělat, třeba se i podporovat navzájem, ale to se tady v téhle vsi nenosí, lepší je nic nedělat a pak jen kritizovat nebo někoho pomluvit. Hrůza hrůzoucí tady žít.....
Citovat

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.