Sport -

Miřejovické půlení se přehouplo do druhé poloviny dekády

DSCF0451 Přes dvě stě běžců se o první srpnové sobotě postavilo na start 6. ročníku Miřejovického půlmaratonu – hlavního závodu populární běžecké akce Miřejovické půlení. Počasí bylo ke sportovcům jen o něco málo smířlivější než v předchozích dvou letech – teploměr tentokrát vystoupal ke 30 stupňům.

Cyklisté se vrátili domů, na letišti bouchal šampus

DSCF0918-001

Zprava: Pavel Růžek, Vilém Ernest a Václav Michovský na letišti Václava Havla v Praze po návratu z Lisabonu.
Dálkoví cyklisté Václav Michovský, Pavel Růžek a Vilém Ernest se vrátili z Portugalska do Česka. Na letišti pro ně fanoušci přichystali přivítání ve velkém stylu, jak se sluší na sportovce navrátivší se ze zahraničních sportovních klání do své domoviny.

Jeli, viděli, zvítězili. Dálkoví cyklisté z Nelahozevsi a Řeže dorazili do Lisabonu

DSC 0823

V Lisabonu - zleva: Pavel Růžek, Václav Michovský, Vilém Ernest
Cyklistická výprava ve složení Václav Michovský, Pavel Růžek a Vilém Ernest dorazila v úterý do vysněného Lisabonu. Cyklisté strávili v sedle celkem 45 dnů a najeli více než 4500 kilometrů, čímž více než třikrát překonali vzdálenost loňského tripu do Dánska a čtyřikrát do předloňského Chorvatska. Domů se vrátí v pondělí.

K moři na kole to bude letos o dost delší, než cyklisté čekali

10317758 671497879566065 5546932319637049793 o

K francouzskému pobřeží dorazili po osmnácti dnech od startu. Na rozdíl od předchozích ročníků však tímto milníkem jejich cesta zdaleka nekončí. (Zleva: Václav Michovský, Vilém Ernest, Pavel Růžek) | Foto: Facebook K moři na kole
Původně odhadovali, že na letošním tripu ušlápnou něco málo přes tři tisíce kilometrů. Teď to vypadá, že na cestě do Lisabonu přes Gibraltar budou muset najet minimálně o tisícovku víc. Navíc už jsou jenom tři. Václav Michovský a Pavel Růžek z Nelahozevsi společně s Vilémem Ernestem z Řeže však přesto neztrácejí energii ani dobrou náladu. V tuto chvíli jsou ve Španělsku, kousek za Katalánskem a jeden den jízdy do Valencie. Jedou bez tří dnů už měsíc a jsou zhruba ve dvou třetinách cesty.

Juniorské mistrovství Evropy s nelahozeveskou účastí

Andula ME2Od čtvrtka 3. do neděle 6. července se v makedonské Skopji konalo mistrovství Evropy juniorů a kategorie U23 (kategorie do 23 let) ve vodním slalomu. Závodu se v juniorské kategorii zúčastnilo i nelahozeveské želízko v ohni – zlatá ze závodu hlídek a bronzová v individuálním závodě z mistrovství světa v australském Penrithu – Anna Koblencová.

Miřejovické půlení po šesté, jako vždy v polovině prázdnin

DSCF9901-001

Část trati Miřejovického půlmaratonu vede přes obec Nelahozeves (první a dvacátý kilometr v Nelahozevsi u elektrárny).
Populární sportovní akce Miřejovické půlení si již našla pevné místo v kalendáři běžeckých závodů. Letošní šestý ročník je naplánován opět do poloviny prázdnin, běžci se postaví na start v sobotu 2. srpna. Do hlavního závodu, Miřejovického půlmaratonu, se můžete hlásit do 20. července, později už jen s příplatkem. Patronem letošního ročníku je kralupský starosta Petr Holeček. Trať dvou ze tří závodů prochází i obcí Nelahozeves.

Ve Veltrusech se jelo o reprezentaci

NKZVeltrusy2014460

Anna Koblencová při závodě kajaků. | Foto: Zdeněk Machuta
O víkendu se na USD (umělé slalomové dráze) ve Veltrusech jel 3. a 4. národní kontrolní závod ve vodním slalomu. Závod byl zároveň poslední možností promluvit do nominace juniorské reprezentace pro letošní mistrovství Evropy v makedonské Skopji. Určitě i tento fakt byl důvodem k vysokému počtu účastníků (každý den cca 250 lodí). Do závodu odstartovalo, s různými ambicemi, i několik Nelahozeváků. Za všechny zmiňme Annu Koblencovou s Pavlem Šupolíkem, kteří bojovali o nominaci do juniorského reprezentačního družstva, a Jana Bártu, jenž je vzhledem ke svému věku příslibem do budoucna.

Aktualizováno - doplněna reportáž TV Kralupy

K moři na kole potřetí: Čtveřice cyklistů odstartovala, cílem je Lisabon

DSCF7161

Pavel Růžek (vlevo) a Václav Michovský ml. zhruba minutu před startem výpravy do Lisabonu.
Třetí ročník cyklistické výpravy na mořské pobřeží v neděli ráno začal. Čtveřice mladých dálkových cyklistů hodlá v následujících týdnech pokořit vzdálenost více než tři a půl tisíce kilometrů – cílem není nic menšího než portugalský Lisabon. Mezi sportovními nadšenci jsou Václav Michovský ml. a Pavel Růžek z Nelahozevsi.

Přijďte raftovat s mistry světa

P1490561 Chcete si vyzkoušet jízdu na divoké vodě? Přijďte v sobotu na slalomový kanál ve Veltrusech. V rámci Dnů Kralup nad Vltavou si budete moci zajezdit na raftu, kajaku nebo si jen tak zapádlovat. Průvodce vám budou dělat juniorští mistři světa ve vodním slalomu Anna Koblencová a Pavel Šupolík. O týden později na stejném místě oba zabojují o kvalifikaci na Mistrovství Evropy juniorů v Makedonii.

Darujte krev s Miřejovickým půlmaratonem

DSCF9818 Ve středu 28. května se můžete připojit k výzvě Miřejovického půlmaratonu a darovat nejcennější tekutinu, která nejde nahradit. Připojit se můžete po celé České republice na vašem nejbližším transfuzním oddělení.

Byl to doposud můj největší sportovní zážitek, vzpomíná na mistrovství světa Pavel Šupolík

10013438 751594358208791 22384954 o

Foto: archiv Pavla Šupolíka
Jsou to již tři týdny, co nelahozeveský kajakář Pavel Šupolíkna juniorském mistrovství světa v australském Penrithu vybojoval zlatou medaili v závodě hlídek. Sezóna pro něj ale vlastně teprve začíná, takže na odpočinek rozhodně čas nemá. Už minulý víkend startoval v Praze-Troji, kde se v rámci českého poháru jel první závod kvalifikace na mistrovství Evropy v Makedonii. Úspěch na mistrovství ho samozřejmě těší, na druhou stranu ví, že jedna medaile z něj hvězdu nedělá. Zůstává nohama na zemi a ví, že v budoucnu pro něj vodní slalom bude hlavně koníčkem a priority se přesunou pravděpodobně jinam.

Touha dojet až do cíle je lék a motor na všechno, říká dálkový cyklista Václav Michovský ml.

Václav Michovský ml. Knihu “Jelo nás pět”, která vyšla letos na jaře, jsem začínal číst v podstatě jako povinnou četbu v rámci přípravy na rozhovor. Zpočátku vlažnější tempo četby se však postupně zrychlovalo, prvotina Václava Michovského ml. o jeho předloňské cyklistické výpravě na chorvatské pobřeží si mne získala. A podle ohlasů na Facebooku jsem zdaleka nebyl sám. Co napsání knížky předcházelo a kam se nelahozeveský sportovec a novinář v jedné osobě chystá šlapat letos?

Anna Koblencová a Pavel Šupolík jsou juniorskými mistry světa

pavel

Pavel Šupolík při tréninku v Austrálii. | Foto: Adéla Hricová
V australském Penrithu, někdejší olympijské trati (Sydney 2000), se tento týden konalo mistrovství světa juniorů ve vodním slalomu a Nelahozeves měla na této vrcholové sportovní akci hned dvojí zastoupení – Annu Koblencovou na kanoi a Pavla Šupolíka na kajaku. Oba si nakonec od protinožců odvážejí zlato z hlídek a Anna navíc bronz ze singlu.

Veltruským parkem se letos poběží už po šestnácté

beh.parkem.okraje Letošní běh pro úplně všechny věkové kategorie pořádá veltruská Asociace sportu pro všechny spolu s místním Sokolem. Poběží se v sobotu 26. dubna 2014, letošní start však nebude jako obvykle v místním letním kině, nýbrž přímo na louce pod zámkem.

Sportovec Kralup nad Vltavou 2013: Další titul pro Annu Koblencovou

DSC 0050

Anna Koblencová (kanoistika), Vojtěch Stránský (mountain bike orienteering) a Luboš Truhlář (triatlon) na stupních vítězů v kategorii jednotlivců 16 - 50 let.
Již po šesté se v kralupském Kulturním domě Vltava vyhlašovala anketa Sportovec roku. I v tomto roce měla Nelahozeves několik svých želízek v ohni, a to hlavně ve vodních slalomářích, kteří se pravidelně umisťují na předních příčkách.

Pojďte si zacvičit s Dynamem

DSCF2163 TJ Dynamo Nelahozeves si vás dovoluje pozvat na předvelikonoční cvičební dopoledne. Čekají vás až čtyři cvičební lekce a také velikonoční jarmark. Akce se uskuteční se v sobotu 12. dubna 2014 od 9 do 13 hodin.

Cvičení na Dynamu nabíjelo energií

DSCF2171 V sobotu 30. listopadu jsem využila nabídky Dynama Nelahozeves na předvánoční cvičební dopoledne „nejen pro ženy“ v tělocvičně Dynama.

Předvánoční cvičení na Dynamu

Dynamo Nelahozeves Rádi bychom vás pozvali na Předvánoční cvičební dopoledne v tělocvičně Dynama, které proběhne v sobotu 30. listopadu od 9 hodin. Protáhneme se s pilates, zrychlíme při aerobiku, posílíme s overbally a na závěr nás zdatní hoši ze sebeobrany naučí nějaké triky při napadení (nejen křičet...).

Provozovatelem portálu Nela.cz je Občanské sdružení Nelahozeves. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.