Sport -

Stolní tenisté Dynama porazili vítěze žákovského okresního přeboru

IMG 4364

Jan Kebrle (na snímku s Alenou Ovsenákovou) vyhrál rozhodující zápas s Neratovicemi. | Ilustrační foto: Josef Kebrle
Dne 24. března se odehrál zápas Neratovic a Dynama Nelahozeves. Všichni se obávali, že Neratovice to mají v kapse, ale to ještě nevěděli, ze Dynamo hodně trénovalo.

Dozvuky mistrovské sezóny: Anna Koblencová opět vítězkou ankety Sportovec Kralup nad Vltavou

1

Anna s oddílovým kolegou Petrem Goreckým na startu Krušnohorské patnáctky.
Nová sezóna pro nelahozeveskou kanoistku Annu Koblencovou už začala, ale definitivní tečka za tou minulou byla udělána teprve o uplynulém víkendu, když se juniorská mistryně světa, bronzová z juniorského mistrovství Evropy, juniorská vicemistryně České republiky a bronzová ze závodu olympijských nadějí, stala vítězkou ankety Sportovec Kralup nad Vltavou 2014 v kategorii 16–50 let.

K moři na kole – letos na Nordkapp

10317758 671497879566065 5546932319637049793 o

Václav Michovský, Vilém Ernest a Pavel Růžek | Foto: K moři na kole
Čtveřice dálkových cyklistů, která loni dojela na kolech do portugalského Lisabonu a o které jsme několikrát psali na našem portálu, bude mít v pondělí 16. března od 18 hodin besedu v místním volnočasovém centru.

Jarní cíl PTZ je jasný: vyhnout se bojům o záchranu

Kpy.Ptz10

Petr Šimáček (v modrém) v souboji o míč v utkání s FK Kralupy. | Foto: Martin Tlustý
Nejvyšší okresní fotbalová soutěž zažívá premiérovou sezónu po svém rozšíření na šestnáct účastníků. Svého zástupce v ní má díky týmu PTZ i Nelahozeves. Jak si celek z naší obce vedl v podzimní části a s jakými cíli vstoupí do druhé poloviny soutěže? Před startem jara přinášíme krátké shrnutí dosavadního průběhu okresního přeboru optikou PTZ Nelahozeves.

Pojďte si s námi zaběhat!

IMG 2102

Účastníci zkušebního prvního běhu, který se konal v pondělí 5. ledna.
Vyrazíte si občas zaběhat, nebo se k tomu odhodláváte? Rádi byste si někdy zaběhali ve skupince? Pak čtěte dál!

Podtrženo sečteno, vodní slalomáři zazimovali

a-je

A je zažbrdleno. | Foto: David Kysela
O uplynulém víkendu uzavřeli (doslova) vodní slalomáři vorovou propust pod miřejovickým mostem a udělali tak definitivní tečku za letošní veleúspěšnou, v některých ohledech by se dalo dokonce tvrdit mistrovskou sezónou.

Turnaje Pinká celá rodina se zúčastnilo 32 hráčů!

IMG 4364 Nejen členové oddílu stolního tenisu se sešli v sobotu 11. října na turnaji „Pinká celá rodina“. Turnaj přispívá popularitě stolního tenisu v Nelahozevsi a podporuje úsilí a motivaci početné skupiny žáků v našem oddíle.

Přijďte změřit své síly ve stolním tenise

z zaci

Foto: Josef Kebrle
Již po sedmatřicáté budete mít možnost zúčastnit se amatérského turnaje ve stolním tenise pod názvem Pinká celá rodina. Turnaj dvoučlenných družstev dospělý–žák se uskuteční v sobotu 11. října v dopoledních hodinách v tělocvičně TJ Dynamo Nelahozeves.

Miřejovické půlení se přehouplo do druhé poloviny dekády

DSCF0451 Přes dvě stě běžců se o první srpnové sobotě postavilo na start 6. ročníku Miřejovického půlmaratonu – hlavního závodu populární běžecké akce Miřejovické půlení. Počasí bylo ke sportovcům jen o něco málo smířlivější než v předchozích dvou letech – teploměr tentokrát vystoupal ke 30 stupňům.

Cyklisté se vrátili domů, na letišti bouchal šampus

DSCF0918-001

Zprava: Pavel Růžek, Vilém Ernest a Václav Michovský na letišti Václava Havla v Praze po návratu z Lisabonu.
Dálkoví cyklisté Václav Michovský, Pavel Růžek a Vilém Ernest se vrátili z Portugalska do Česka. Na letišti pro ně fanoušci přichystali přivítání ve velkém stylu, jak se sluší na sportovce navrátivší se ze zahraničních sportovních klání do své domoviny.

Jeli, viděli, zvítězili. Dálkoví cyklisté z Nelahozevsi a Řeže dorazili do Lisabonu

DSC 0823

V Lisabonu - zleva: Pavel Růžek, Václav Michovský, Vilém Ernest
Cyklistická výprava ve složení Václav Michovský, Pavel Růžek a Vilém Ernest dorazila v úterý do vysněného Lisabonu. Cyklisté strávili v sedle celkem 45 dnů a najeli více než 4500 kilometrů, čímž více než třikrát překonali vzdálenost loňského tripu do Dánska a čtyřikrát do předloňského Chorvatska. Domů se vrátí v pondělí.

K moři na kole to bude letos o dost delší, než cyklisté čekali

10317758 671497879566065 5546932319637049793 o

K francouzskému pobřeží dorazili po osmnácti dnech od startu. Na rozdíl od předchozích ročníků však tímto milníkem jejich cesta zdaleka nekončí. (Zleva: Václav Michovský, Vilém Ernest, Pavel Růžek) | Foto: Facebook K moři na kole
Původně odhadovali, že na letošním tripu ušlápnou něco málo přes tři tisíce kilometrů. Teď to vypadá, že na cestě do Lisabonu přes Gibraltar budou muset najet minimálně o tisícovku víc. Navíc už jsou jenom tři. Václav Michovský a Pavel Růžek z Nelahozevsi společně s Vilémem Ernestem z Řeže však přesto neztrácejí energii ani dobrou náladu. V tuto chvíli jsou ve Španělsku, kousek za Katalánskem a jeden den jízdy do Valencie. Jedou bez tří dnů už měsíc a jsou zhruba ve dvou třetinách cesty.

Juniorské mistrovství Evropy s nelahozeveskou účastí

Andula ME2Od čtvrtka 3. do neděle 6. července se v makedonské Skopji konalo mistrovství Evropy juniorů a kategorie U23 (kategorie do 23 let) ve vodním slalomu. Závodu se v juniorské kategorii zúčastnilo i nelahozeveské želízko v ohni – zlatá ze závodu hlídek a bronzová v individuálním závodě z mistrovství světa v australském Penrithu – Anna Koblencová.

Miřejovické půlení po šesté, jako vždy v polovině prázdnin

DSCF9901-001

Část trati Miřejovického půlmaratonu vede přes obec Nelahozeves (první a dvacátý kilometr v Nelahozevsi u elektrárny).
Populární sportovní akce Miřejovické půlení si již našla pevné místo v kalendáři běžeckých závodů. Letošní šestý ročník je naplánován opět do poloviny prázdnin, běžci se postaví na start v sobotu 2. srpna. Do hlavního závodu, Miřejovického půlmaratonu, se můžete hlásit do 20. července, později už jen s příplatkem. Patronem letošního ročníku je kralupský starosta Petr Holeček. Trať dvou ze tří závodů prochází i obcí Nelahozeves.

Ve Veltrusech se jelo o reprezentaci

NKZVeltrusy2014460

Anna Koblencová při závodě kajaků. | Foto: Zdeněk Machuta
O víkendu se na USD (umělé slalomové dráze) ve Veltrusech jel 3. a 4. národní kontrolní závod ve vodním slalomu. Závod byl zároveň poslední možností promluvit do nominace juniorské reprezentace pro letošní mistrovství Evropy v makedonské Skopji. Určitě i tento fakt byl důvodem k vysokému počtu účastníků (každý den cca 250 lodí). Do závodu odstartovalo, s různými ambicemi, i několik Nelahozeváků. Za všechny zmiňme Annu Koblencovou s Pavlem Šupolíkem, kteří bojovali o nominaci do juniorského reprezentačního družstva, a Jana Bártu, jenž je vzhledem ke svému věku příslibem do budoucna.

Aktualizováno - doplněna reportáž TV Kralupy

Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.