Sport -

Miřejovické půlení usiluje o zápis do knihy rekordů

DSCF3438

1. kilometr u elektrárny v Nelahozevsi
Devátý ročník Miřejovického půlení je za dveřmi! Ať už se chystáte na půlmaraton nebo dáváte přednost kratším trasám, ať už naběháte padesát kilometrů týdně nebo deset za měsíc, zapište si do kalendáře sobotu 29. července, kdy budete mít možnost poměřit své síly se stovkami běžkyň a běžců, nebo alespoň přijít fandit.

Minipřípravka Dynama v Brozanech stříbrná

IMG 20170226 WA0003

Parádní vystoupení našich nejmenších. Na turnaji v Brozanech obsadili konečné druhé místo!!! Po loňských úspěších kdy jsme přivezli zlato z Kladna a stříbro ze Stochova je tu další cený kov do sbírky.

Jak (ne)běhat Miřejovický půlmaraton

titul

Radka Churaňová (vlevo) si letos na Miřejovickém půlmaratonu doběhla pro páté zlato.
Rok se s rokem sešel a prázdniny nám opět rozpůlila populární běžecká akce Miřejovické půlení. Na start osmého ročníku hlavního závodu, Miřejovického půlmaratonu, se o slunečné sobotě 30. července postavilo 130 běžců, z nichž 129 závod dokončilo. Letos jsem byl premiérově mezi nimi (těmi co dokončili), takže letošní reportáž bude trochu jiná než ty minulé, suché zpravodajské…

Nordkapp 2015 se naposledy vrací

DSCF6551

Zleva: Vilém Ernest, David Těthal, Václav Michovský a Pavel Růžek na ruzyňském letišti po návratu z Norska.
Letošní úspěšná výprava čtyř dálkových cyklistů z Nelahozevsi a Řeže na severní cíp Evropy – norský Nordkapp – se fanouškům připomene na besedě, kterou kolaři přichystali na středu 25. listopadu od 19 hodin ve volnočasovém centru v Nelahozevsi.

Vodní slalomáři zazimovali

bronzova hlidka

Bronzová hlídka spolu s trenérem Pavlem Preclem. | Foto: Ondřej Fohl
Ve slalomovém kanále je touto dobou už více listí než vody, a tak je načase se ohlédnout za uplynulou sezónou.

Vodní slalomáři oslavili konec prázdnin bojem o medaile

anna

Anna Koblencová (vpravo nahoře), Monika Jančová a Jana Matulková společně s Britkami a Španělkami na stupních vítězů na mistrovství Evropy v polském Krakově.
Poslední prázdninový víkend už mnozí určitě mysleli na školu. Vodní slalomáři však museli balení aktovek a strouhání tužek nechat na pondělí. Čekalo je totiž měření sil, a to na domácí i na evropské úrovni.

Po 41 dnech dorazili dálkoví cyklisté na Nordkapp

nordkapp 05 08

Nordkapp, 5. srpna 2015. Zleva: David Těthal, Pavel Růžek, Václav Michovský, Vilém Ernest.
Sen se stal skutečností. Ve středu 5. srpna dorazila čtveřice dálkových cyklistů z Nelahozevsi a Řeže na severní mys Evropy – norský Nordkapp.

Pavel Kantorek, vzor mnohých běžců a host na Miřejovickém půlení 2015

00128229

Pavel Kantorek
Na přelomu padesátých a šedesátých let patřil ke špičkovým světovým maratoncům. Třikrát úspěšně startoval na olympijských hrách (1956, 1960 a 1964) a reprezentoval i na mistrovství Evropy. V silné mezinárodní konkurenci třikrát vyhrál Mezinárodní maraton míru v Košicích (1958, 1962 a 1964) a v roce 1961 zde našel přemožitele jen v olympijském vítězi  Abebe Bikilovi.

Cvičenci z Dynama odletěli do Helsinek na světovou gymnaestrádu

Fotografie 0110

Jana Čapková, Tomáš Čapek a Eva Vintrová v Helsinkách v oficiálních úbprech české výpravy. | Foto: Věra Petrželková
Na největší světové gymnastické slavnosti opět nechybějí cvičenci z TJ Dynamo Nelahozeves. Eva Vintrová, Jana Čapková, Tomáš Čapek a Věra Petrželková odletěli v noci z pátku na sobotu do finských Helsinek, aby zde reprezentovali Českou republiku i Nelahozeves na 15. světové gymnaestrádě, která se koná od 12. do 18. července.

Cyklisté vyrazili na Nordkapp. Čeká je pět tisíc kilometrů

DSCF3976

Pavel Růžek (vlevo) a Václav Michovský vyrážejí na Nordkapp.
Rok se s rokem sešel a čtveřice cyklistů z Nelahozevsi a Řeže vyrazila na další dlouhou pouť. Cyklistický tým nesoucí název K moři na kolesi tentokrát za svůj cíl vytyčil severní cíp Evropy, Nordkapp.

Aktualizováno: Doplněna plánovaná trasa průjezdu a videozáznam z odjezdu v Nelahozevsi.

Hořkosladká sezóna na PTZ: postup i sestup

DSCF7728 001 Fotbalový ročník 2014/2015 se v polovině června završil a funkcionáři na PTZ si po jeho skončení měli rozhodně o čem povídat. Klidnou sezónu totiž zažili snad jenom žáci. V ostatních kategoriích šlo Nelahozeveským buď o postup či sestup, případně o to, aby se jich k utkání vůbec sešel dostatečný počet. Dorost nakonec oslavil postup do I. A třídy, první mužstvo potkal sestup do III. třídy a rezervní tým dokonce nebude mít PTZ v příští sezóně v žádné soutěži.

Kvůli Nordkappu jsem rušil dvě dovolené, říká dálkový cyklista Pavel Růžek

DSCF3255 Rok se s rokem sešel a cyklistický tým K moři na kole se opět chystá – k moři na kole. Tentokrát čtveřice mladých cyklistů míří na severní cíp Evropy – Nordkapp. Vyjet by měli nejspíš ve středu 24. června, krátce poté, co tři ze čtyř sportovců absolvují státnice. Cesta jim potrvá zhruba dva měsíce. Po třech úspěšných dálkových cyklistických výpravách (2012 Chorvatsko, 2013 Dánsko, 2014 Portugalsko) už fanoušci vesměs považují za samozřejmost, že Václav Michovský, Pavel Růžek, David Těthal a Vilém Ernest opět vyjedou na další výpravu. Jak ale přiznává jeden ze dvou nelahozeveských členů týmu Pavel Růžek (22), původně se letos už nikam jet nemělo.

Běžecké Miřejovice opět po roce rozpůlí letní prázdniny

DSCF0343

Zagarolská ulice, 1. kilometr
Sedmý ročník Miřejovického půlení je za dveřmi! Ať už se chystáte na půlmaraton nebo dáváte přednost kratším trasám, zapište si do kalendáře sobotu 1. srpna, kdy budete mít možnost poměřit své síly se stovkami běžkyň a běžců, nebo alespoň přijít fandit.

Vodní slalomáři (nejen) z Nelahozevsi měli napilno

DSCF1817

Slalomový kanál ve Veltrusích hostil o uplynulých víkendech kvalifikační závody.
Poslední tři víkendy byly pro vodní slalomáře náročné a všechny měly společného jmenovatele – jelo se vždy o reprezentační trikoty. První nominační závod jste mohli na vlastní oči vidět 9. a 10. května v rámci závodu Českého poháru na nedaleké umělé slalomové trati ve Veltrusech.

Běžte s námi Nelahozevsí, o děti bude postaráno

20150511 184803

Část naší běžecké skupiny po absolvování šesti kilometrů Nelahozevsí.
Běžecká skupina pod TJ Dynamo Nelahozeves si dovoluje vás pozvat na pravidelný běh Nelahozevsí, a to v pondělí 1. června od 18 hodin. Nemáte hlídání? Nevadí – o děti se tentokrát výjimečně postaráme my a vy můžete v klidu vyrazit s námi!

Mistrovství světa ve vodním slalomu opět s nelahozeveskou účastí - a opět s medailí

cskdv

Anna Koblencová (vpravo), Monika Jančová a Jana Matulková si z juniorského mistrovství světa odvážejí stříbro. | Foto: Český svaz kanoistiky na divokých vodách
Uplynulou neděli v brazilském Foz do Iguassu (265tisícové město u hranic s Argentinou a Paraguaií) skončilo mistrovství světa juniorů a kategorie do 23 let (U23) ve vodním slalomu na divoké vodě.

Veltruským parkem se letos poběží už po sedmnácté

bvp16 Letošní běh pro úplně všechny věkové kategorie pořádá veltruská Asociace sportu pro všechny spolu s místním Sokolem. Poběží se v sobotu 25. dubna, letošní start však nakonec znovu nebude jako obvykle v místním letním kině, nýbrž opět přímo na louce pod zámkem.

Besedy kolařů skončily, přípravy na Nordkapp 2015 začaly

DSCF7387

Pavel Růžek, David Těthal, Vilém Ernest a Václav Michovský na březnové besedě v Nelahozevsi.
Několik desítek fanoušků si přišlo v pondělí 16. března do volnočasového centra poslechnout vyprávění čtveřice dálkových cyklistů z Nelahozevsi a Řeže o jejich loňské výpravě do portugalského Lisabonu.

Dva nelahozeveské fotbalové kluby se sloučí do jednoho

DSCF7630

Hřiště PTZ končí.
Unikátní situace, kdy obec o necelých dvou tisících obyvatelích disponuje dvěma fotbalovými kluby, už nebude mít dlouhého trvání. Činovníci TJ Dynamo Nelahozeves a TJ PTZ Viktorie Nelahozeves totiž po sérii jednání dospěli k nevídané dohodě: Oba kluby se spojí dohromady.

Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.