Sport -

Pavel Kantorek, vzor mnohých běžců a host na Miřejovickém půlení 2015

00128229

Pavel Kantorek
Na přelomu padesátých a šedesátých let patřil ke špičkovým světovým maratoncům. Třikrát úspěšně startoval na olympijských hrách (1956, 1960 a 1964) a reprezentoval i na mistrovství Evropy. V silné mezinárodní konkurenci třikrát vyhrál Mezinárodní maraton míru v Košicích (1958, 1962 a 1964) a v roce 1961 zde našel přemožitele jen v olympijském vítězi  Abebe Bikilovi.

Cvičenci z Dynama odletěli do Helsinek na světovou gymnaestrádu

Fotografie 0110

Jana Čapková, Tomáš Čapek a Eva Vintrová v Helsinkách v oficiálních úbprech české výpravy. | Foto: Věra Petrželková
Na největší světové gymnastické slavnosti opět nechybějí cvičenci z TJ Dynamo Nelahozeves. Eva Vintrová, Jana Čapková, Tomáš Čapek a Věra Petrželková odletěli v noci z pátku na sobotu do finských Helsinek, aby zde reprezentovali Českou republiku i Nelahozeves na 15. světové gymnaestrádě, která se koná od 12. do 18. července.

Cyklisté vyrazili na Nordkapp. Čeká je pět tisíc kilometrů

DSCF3976

Pavel Růžek (vlevo) a Václav Michovský vyrážejí na Nordkapp.
Rok se s rokem sešel a čtveřice cyklistů z Nelahozevsi a Řeže vyrazila na další dlouhou pouť. Cyklistický tým nesoucí název K moři na kolesi tentokrát za svůj cíl vytyčil severní cíp Evropy, Nordkapp.

Aktualizováno: Doplněna plánovaná trasa průjezdu a videozáznam z odjezdu v Nelahozevsi.

Hořkosladká sezóna na PTZ: postup i sestup

DSCF7728 001 Fotbalový ročník 2014/2015 se v polovině června završil a funkcionáři na PTZ si po jeho skončení měli rozhodně o čem povídat. Klidnou sezónu totiž zažili snad jenom žáci. V ostatních kategoriích šlo Nelahozeveským buď o postup či sestup, případně o to, aby se jich k utkání vůbec sešel dostatečný počet. Dorost nakonec oslavil postup do I. A třídy, první mužstvo potkal sestup do III. třídy a rezervní tým dokonce nebude mít PTZ v příští sezóně v žádné soutěži.

Kvůli Nordkappu jsem rušil dvě dovolené, říká dálkový cyklista Pavel Růžek

DSCF3255 Rok se s rokem sešel a cyklistický tým K moři na kole se opět chystá – k moři na kole. Tentokrát čtveřice mladých cyklistů míří na severní cíp Evropy – Nordkapp. Vyjet by měli nejspíš ve středu 24. června, krátce poté, co tři ze čtyř sportovců absolvují státnice. Cesta jim potrvá zhruba dva měsíce. Po třech úspěšných dálkových cyklistických výpravách (2012 Chorvatsko, 2013 Dánsko, 2014 Portugalsko) už fanoušci vesměs považují za samozřejmost, že Václav Michovský, Pavel Růžek, David Těthal a Vilém Ernest opět vyjedou na další výpravu. Jak ale přiznává jeden ze dvou nelahozeveských členů týmu Pavel Růžek (22), původně se letos už nikam jet nemělo.

Běžecké Miřejovice opět po roce rozpůlí letní prázdniny

DSCF0343

Zagarolská ulice, 1. kilometr
Sedmý ročník Miřejovického půlení je za dveřmi! Ať už se chystáte na půlmaraton nebo dáváte přednost kratším trasám, zapište si do kalendáře sobotu 1. srpna, kdy budete mít možnost poměřit své síly se stovkami běžkyň a běžců, nebo alespoň přijít fandit.

Vodní slalomáři (nejen) z Nelahozevsi měli napilno

DSCF1817

Slalomový kanál ve Veltrusích hostil o uplynulých víkendech kvalifikační závody.
Poslední tři víkendy byly pro vodní slalomáře náročné a všechny měly společného jmenovatele – jelo se vždy o reprezentační trikoty. První nominační závod jste mohli na vlastní oči vidět 9. a 10. května v rámci závodu Českého poháru na nedaleké umělé slalomové trati ve Veltrusech.

Běžte s námi Nelahozevsí, o děti bude postaráno

20150511 184803

Část naší běžecké skupiny po absolvování šesti kilometrů Nelahozevsí.
Běžecká skupina pod TJ Dynamo Nelahozeves si dovoluje vás pozvat na pravidelný běh Nelahozevsí, a to v pondělí 1. června od 18 hodin. Nemáte hlídání? Nevadí – o děti se tentokrát výjimečně postaráme my a vy můžete v klidu vyrazit s námi!

Mistrovství světa ve vodním slalomu opět s nelahozeveskou účastí - a opět s medailí

cskdv

Anna Koblencová (vpravo), Monika Jančová a Jana Matulková si z juniorského mistrovství světa odvážejí stříbro. | Foto: Český svaz kanoistiky na divokých vodách
Uplynulou neděli v brazilském Foz do Iguassu (265tisícové město u hranic s Argentinou a Paraguaií) skončilo mistrovství světa juniorů a kategorie do 23 let (U23) ve vodním slalomu na divoké vodě.

Veltruským parkem se letos poběží už po sedmnácté

bvp16 Letošní běh pro úplně všechny věkové kategorie pořádá veltruská Asociace sportu pro všechny spolu s místním Sokolem. Poběží se v sobotu 25. dubna, letošní start však nakonec znovu nebude jako obvykle v místním letním kině, nýbrž opět přímo na louce pod zámkem.

Besedy kolařů skončily, přípravy na Nordkapp 2015 začaly

DSCF7387

Pavel Růžek, David Těthal, Vilém Ernest a Václav Michovský na březnové besedě v Nelahozevsi.
Několik desítek fanoušků si přišlo v pondělí 16. března do volnočasového centra poslechnout vyprávění čtveřice dálkových cyklistů z Nelahozevsi a Řeže o jejich loňské výpravě do portugalského Lisabonu.

Dva nelahozeveské fotbalové kluby se sloučí do jednoho

DSCF7630

Hřiště PTZ končí.
Unikátní situace, kdy obec o necelých dvou tisících obyvatelích disponuje dvěma fotbalovými kluby, už nebude mít dlouhého trvání. Činovníci TJ Dynamo Nelahozeves a TJ PTZ Viktorie Nelahozeves totiž po sérii jednání dospěli k nevídané dohodě: Oba kluby se spojí dohromady.

Stolní tenisté Dynama porazili vítěze žákovského okresního přeboru

IMG 4364

Jan Kebrle (na snímku s Alenou Ovsenákovou) vyhrál rozhodující zápas s Neratovicemi. | Ilustrační foto: Josef Kebrle
Dne 24. března se odehrál zápas Neratovic a Dynama Nelahozeves. Všichni se obávali, že Neratovice to mají v kapse, ale to ještě nevěděli, ze Dynamo hodně trénovalo.

Dozvuky mistrovské sezóny: Anna Koblencová opět vítězkou ankety Sportovec Kralup nad Vltavou

1

Anna s oddílovým kolegou Petrem Goreckým na startu Krušnohorské patnáctky.
Nová sezóna pro nelahozeveskou kanoistku Annu Koblencovou už začala, ale definitivní tečka za tou minulou byla udělána teprve o uplynulém víkendu, když se juniorská mistryně světa, bronzová z juniorského mistrovství Evropy, juniorská vicemistryně České republiky a bronzová ze závodu olympijských nadějí, stala vítězkou ankety Sportovec Kralup nad Vltavou 2014 v kategorii 16–50 let.

K moři na kole – letos na Nordkapp

10317758 671497879566065 5546932319637049793 o

Václav Michovský, Vilém Ernest a Pavel Růžek | Foto: K moři na kole
Čtveřice dálkových cyklistů, která loni dojela na kolech do portugalského Lisabonu a o které jsme několikrát psali na našem portálu, bude mít v pondělí 16. března od 18 hodin besedu v místním volnočasovém centru.

Jarní cíl PTZ je jasný: vyhnout se bojům o záchranu

Kpy.Ptz10

Petr Šimáček (v modrém) v souboji o míč v utkání s FK Kralupy. | Foto: Martin Tlustý
Nejvyšší okresní fotbalová soutěž zažívá premiérovou sezónu po svém rozšíření na šestnáct účastníků. Svého zástupce v ní má díky týmu PTZ i Nelahozeves. Jak si celek z naší obce vedl v podzimní části a s jakými cíli vstoupí do druhé poloviny soutěže? Před startem jara přinášíme krátké shrnutí dosavadního průběhu okresního přeboru optikou PTZ Nelahozeves.

Pojďte si s námi zaběhat!

IMG 2102

Účastníci zkušebního prvního běhu, který se konal v pondělí 5. ledna.
Vyrazíte si občas zaběhat, nebo se k tomu odhodláváte? Rádi byste si někdy zaběhali ve skupince? Pak čtěte dál!

Provozovatelem portálu Nela.cz je Občanské sdružení Nelahozeves. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.