Sport -

Běžecké Miřejovice opět po roce rozpůlí letní prázdniny

DSCF0343

Zagarolská ulice, 1. kilometr
Sedmý ročník Miřejovického půlení je za dveřmi! Ať už se chystáte na půlmaraton nebo dáváte přednost kratším trasám, zapište si do kalendáře sobotu 1. srpna, kdy budete mít možnost poměřit své síly se stovkami běžkyň a běžců, nebo alespoň přijít fandit.

Vodní slalomáři (nejen) z Nelahozevsi měli napilno

DSCF1817

Slalomový kanál ve Veltrusích hostil o uplynulých víkendech kvalifikační závody.
Poslední tři víkendy byly pro vodní slalomáře náročné a všechny měly společného jmenovatele – jelo se vždy o reprezentační trikoty. První nominační závod jste mohli na vlastní oči vidět 9. a 10. května v rámci závodu Českého poháru na nedaleké umělé slalomové trati ve Veltrusech.

Běžte s námi Nelahozevsí, o děti bude postaráno

20150511 184803

Část naší běžecké skupiny po absolvování šesti kilometrů Nelahozevsí.
Běžecká skupina pod TJ Dynamo Nelahozeves si dovoluje vás pozvat na pravidelný běh Nelahozevsí, a to v pondělí 1. června od 18 hodin. Nemáte hlídání? Nevadí – o děti se tentokrát výjimečně postaráme my a vy můžete v klidu vyrazit s námi!

Mistrovství světa ve vodním slalomu opět s nelahozeveskou účastí - a opět s medailí

cskdv

Anna Koblencová (vpravo), Monika Jančová a Jana Matulková si z juniorského mistrovství světa odvážejí stříbro. | Foto: Český svaz kanoistiky na divokých vodách
Uplynulou neděli v brazilském Foz do Iguassu (265tisícové město u hranic s Argentinou a Paraguaií) skončilo mistrovství světa juniorů a kategorie do 23 let (U23) ve vodním slalomu na divoké vodě.

Veltruským parkem se letos poběží už po sedmnácté

bvp16 Letošní běh pro úplně všechny věkové kategorie pořádá veltruská Asociace sportu pro všechny spolu s místním Sokolem. Poběží se v sobotu 25. dubna, letošní start však nakonec znovu nebude jako obvykle v místním letním kině, nýbrž opět přímo na louce pod zámkem.

Besedy kolařů skončily, přípravy na Nordkapp 2015 začaly

DSCF7387

Pavel Růžek, David Těthal, Vilém Ernest a Václav Michovský na březnové besedě v Nelahozevsi.
Několik desítek fanoušků si přišlo v pondělí 16. března do volnočasového centra poslechnout vyprávění čtveřice dálkových cyklistů z Nelahozevsi a Řeže o jejich loňské výpravě do portugalského Lisabonu.

Dva nelahozeveské fotbalové kluby se sloučí do jednoho

DSCF7630

Hřiště PTZ končí.
Unikátní situace, kdy obec o necelých dvou tisících obyvatelích disponuje dvěma fotbalovými kluby, už nebude mít dlouhého trvání. Činovníci TJ Dynamo Nelahozeves a TJ PTZ Viktorie Nelahozeves totiž po sérii jednání dospěli k nevídané dohodě: Oba kluby se spojí dohromady.

Stolní tenisté Dynama porazili vítěze žákovského okresního přeboru

IMG 4364

Jan Kebrle (na snímku s Alenou Ovsenákovou) vyhrál rozhodující zápas s Neratovicemi. | Ilustrační foto: Josef Kebrle
Dne 24. března se odehrál zápas Neratovic a Dynama Nelahozeves. Všichni se obávali, že Neratovice to mají v kapse, ale to ještě nevěděli, ze Dynamo hodně trénovalo.

Dozvuky mistrovské sezóny: Anna Koblencová opět vítězkou ankety Sportovec Kralup nad Vltavou

1

Anna s oddílovým kolegou Petrem Goreckým na startu Krušnohorské patnáctky.
Nová sezóna pro nelahozeveskou kanoistku Annu Koblencovou už začala, ale definitivní tečka za tou minulou byla udělána teprve o uplynulém víkendu, když se juniorská mistryně světa, bronzová z juniorského mistrovství Evropy, juniorská vicemistryně České republiky a bronzová ze závodu olympijských nadějí, stala vítězkou ankety Sportovec Kralup nad Vltavou 2014 v kategorii 16–50 let.

K moři na kole – letos na Nordkapp

10317758 671497879566065 5546932319637049793 o

Václav Michovský, Vilém Ernest a Pavel Růžek | Foto: K moři na kole
Čtveřice dálkových cyklistů, která loni dojela na kolech do portugalského Lisabonu a o které jsme několikrát psali na našem portálu, bude mít v pondělí 16. března od 18 hodin besedu v místním volnočasovém centru.

Jarní cíl PTZ je jasný: vyhnout se bojům o záchranu

Kpy.Ptz10

Petr Šimáček (v modrém) v souboji o míč v utkání s FK Kralupy. | Foto: Martin Tlustý
Nejvyšší okresní fotbalová soutěž zažívá premiérovou sezónu po svém rozšíření na šestnáct účastníků. Svého zástupce v ní má díky týmu PTZ i Nelahozeves. Jak si celek z naší obce vedl v podzimní části a s jakými cíli vstoupí do druhé poloviny soutěže? Před startem jara přinášíme krátké shrnutí dosavadního průběhu okresního přeboru optikou PTZ Nelahozeves.

Pojďte si s námi zaběhat!

IMG 2102

Účastníci zkušebního prvního běhu, který se konal v pondělí 5. ledna.
Vyrazíte si občas zaběhat, nebo se k tomu odhodláváte? Rádi byste si někdy zaběhali ve skupince? Pak čtěte dál!

Podtrženo sečteno, vodní slalomáři zazimovali

a-je

A je zažbrdleno. | Foto: David Kysela
O uplynulém víkendu uzavřeli (doslova) vodní slalomáři vorovou propust pod miřejovickým mostem a udělali tak definitivní tečku za letošní veleúspěšnou, v některých ohledech by se dalo dokonce tvrdit mistrovskou sezónou.

Turnaje Pinká celá rodina se zúčastnilo 32 hráčů!

IMG 4364 Nejen členové oddílu stolního tenisu se sešli v sobotu 11. října na turnaji „Pinká celá rodina“. Turnaj přispívá popularitě stolního tenisu v Nelahozevsi a podporuje úsilí a motivaci početné skupiny žáků v našem oddíle.

Přijďte změřit své síly ve stolním tenise

z zaci

Foto: Josef Kebrle
Již po sedmatřicáté budete mít možnost zúčastnit se amatérského turnaje ve stolním tenise pod názvem Pinká celá rodina. Turnaj dvoučlenných družstev dospělý–žák se uskuteční v sobotu 11. října v dopoledních hodinách v tělocvičně TJ Dynamo Nelahozeves.

Provozovatelem portálu Nela.cz je Občanské sdružení Nelahozeves. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.