Sport -

Boj o reprezentační dresy na veltruském kanále

2019 1

Zprava: Ondřej Cvikl, Jiří Prskavec, Ondřej Tunka, Vávra Hradilek a Vít Přindiš při tréninku na USD Veltrusy. | Foto: Český vodní slalom a sjezd
Nadcházející víkend (4.–5. května) se na umělé slalomové dráze (USD) pod miřejovickým mostem pojedou závody českého poháru skupiny ČEZ ve vodním slalomu. Konkrétně se bude jednat o 1. a 2. závod v rámci série českých pohárů a půjde opravdu o hodně.

Starosta otevřel hřiště na Dynamu hodem na koš

DSC 2777

Starosta Jakub Brynda (vpravo) při slavnostním otevření víceúčelového hřiště Dynama
Víceúčelové hřiště v areálu TJ Dynamo Nelahozeves se ve čtvrtek oficiálně otevřelo. Krátké zahajovací akce se zúčastnil starosta Nelahozevsi Jakub Brynda (Pro Nelahozeves) a středočeský radní pro oblast investic Martin Herman (ANO).

Víceúčelové hřiště na Dynamu je hotové

P 20181028 144533 vHDR Auto HP Nelahozeves má od dnešního dne k dispozici další sportoviště. Obec vybudovala nové víceúčelové hřiště v areálu sportovního klubu TJ Dynamo Nelahozeves. V úterý 13. listopadu prošlo závěrečnou kolaudací.

Jan Bárta přidal do sbírky nejcennější kov

2

Závod družstev (zleva: Jan Bárta, Tomáš Zima, Josef Žížala)
Po úspěchu na juniorském mistrovství světa zabodoval nelahozeveský kajakář Jan Bárta (17) i na tom evropském. Spolu s Tomášem Zimou a Josefem Žížalou vylovili z umělé slalomové dráhy v německém Hohenlimburgu v týmovém závodě zlatou medaili. Jako druzí skončili Italové, třetí Němci.

Jan Bárta přivezl z mistrovství světa dvě medaile

1

Honza při závodě na mistrovství světa. | Foto: Alena Ceplová
Jan Bárta (17) se z mistrovství světa juniorů ve vodním slalomu vrátil domů do Nelahozevsi obtěžkán dvěma cennými kovy. Konkrétně bronzovými.

Miřejovické půlení usiluje o zápis do knihy rekordů

DSCF3438

1. kilometr u elektrárny v Nelahozevsi
Devátý ročník Miřejovického půlení je za dveřmi! Ať už se chystáte na půlmaraton nebo dáváte přednost kratším trasám, ať už naběháte padesát kilometrů týdně nebo deset za měsíc, zapište si do kalendáře sobotu 29. července, kdy budete mít možnost poměřit své síly se stovkami běžkyň a běžců, nebo alespoň přijít fandit.

Minipřípravka Dynama v Brozanech stříbrná

IMG 20170226 WA0003

Parádní vystoupení našich nejmenších. Na turnaji v Brozanech obsadili konečné druhé místo!!! Po loňských úspěších kdy jsme přivezli zlato z Kladna a stříbro ze Stochova je tu další cený kov do sbírky.

Jak (ne)běhat Miřejovický půlmaraton

titul

Radka Churaňová (vlevo) si letos na Miřejovickém půlmaratonu doběhla pro páté zlato.
Rok se s rokem sešel a prázdniny nám opět rozpůlila populární běžecká akce Miřejovické půlení. Na start osmého ročníku hlavního závodu, Miřejovického půlmaratonu, se o slunečné sobotě 30. července postavilo 130 běžců, z nichž 129 závod dokončilo. Letos jsem byl premiérově mezi nimi (těmi co dokončili), takže letošní reportáž bude trochu jiná než ty minulé, suché zpravodajské…

Nordkapp 2015 se naposledy vrací

DSCF6551

Zleva: Vilém Ernest, David Těthal, Václav Michovský a Pavel Růžek na ruzyňském letišti po návratu z Norska.
Letošní úspěšná výprava čtyř dálkových cyklistů z Nelahozevsi a Řeže na severní cíp Evropy – norský Nordkapp – se fanouškům připomene na besedě, kterou kolaři přichystali na středu 25. listopadu od 19 hodin ve volnočasovém centru v Nelahozevsi.

Vodní slalomáři zazimovali

bronzova hlidka

Bronzová hlídka spolu s trenérem Pavlem Preclem. | Foto: Ondřej Fohl
Ve slalomovém kanále je touto dobou už více listí než vody, a tak je načase se ohlédnout za uplynulou sezónou.

Vodní slalomáři oslavili konec prázdnin bojem o medaile

anna

Anna Koblencová (vpravo nahoře), Monika Jančová a Jana Matulková společně s Britkami a Španělkami na stupních vítězů na mistrovství Evropy v polském Krakově.
Poslední prázdninový víkend už mnozí určitě mysleli na školu. Vodní slalomáři však museli balení aktovek a strouhání tužek nechat na pondělí. Čekalo je totiž měření sil, a to na domácí i na evropské úrovni.

Po 41 dnech dorazili dálkoví cyklisté na Nordkapp

nordkapp 05 08

Nordkapp, 5. srpna 2015. Zleva: David Těthal, Pavel Růžek, Václav Michovský, Vilém Ernest.
Sen se stal skutečností. Ve středu 5. srpna dorazila čtveřice dálkových cyklistů z Nelahozevsi a Řeže na severní mys Evropy – norský Nordkapp.

Pavel Kantorek, vzor mnohých běžců a host na Miřejovickém půlení 2015

00128229

Pavel Kantorek
Na přelomu padesátých a šedesátých let patřil ke špičkovým světovým maratoncům. Třikrát úspěšně startoval na olympijských hrách (1956, 1960 a 1964) a reprezentoval i na mistrovství Evropy. V silné mezinárodní konkurenci třikrát vyhrál Mezinárodní maraton míru v Košicích (1958, 1962 a 1964) a v roce 1961 zde našel přemožitele jen v olympijském vítězi  Abebe Bikilovi.

Cvičenci z Dynama odletěli do Helsinek na světovou gymnaestrádu

Fotografie 0110

Jana Čapková, Tomáš Čapek a Eva Vintrová v Helsinkách v oficiálních úbprech české výpravy. | Foto: Věra Petrželková
Na největší světové gymnastické slavnosti opět nechybějí cvičenci z TJ Dynamo Nelahozeves. Eva Vintrová, Jana Čapková, Tomáš Čapek a Věra Petrželková odletěli v noci z pátku na sobotu do finských Helsinek, aby zde reprezentovali Českou republiku i Nelahozeves na 15. světové gymnaestrádě, která se koná od 12. do 18. července.

Cyklisté vyrazili na Nordkapp. Čeká je pět tisíc kilometrů

DSCF3976

Pavel Růžek (vlevo) a Václav Michovský vyrážejí na Nordkapp.
Rok se s rokem sešel a čtveřice cyklistů z Nelahozevsi a Řeže vyrazila na další dlouhou pouť. Cyklistický tým nesoucí název K moři na kolesi tentokrát za svůj cíl vytyčil severní cíp Evropy, Nordkapp.

Aktualizováno: Doplněna plánovaná trasa průjezdu a videozáznam z odjezdu v Nelahozevsi.

Hořkosladká sezóna na PTZ: postup i sestup

DSCF7728 001 Fotbalový ročník 2014/2015 se v polovině června završil a funkcionáři na PTZ si po jeho skončení měli rozhodně o čem povídat. Klidnou sezónu totiž zažili snad jenom žáci. V ostatních kategoriích šlo Nelahozeveským buď o postup či sestup, případně o to, aby se jich k utkání vůbec sešel dostatečný počet. Dorost nakonec oslavil postup do I. A třídy, první mužstvo potkal sestup do III. třídy a rezervní tým dokonce nebude mít PTZ v příští sezóně v žádné soutěži.

Kvůli Nordkappu jsem rušil dvě dovolené, říká dálkový cyklista Pavel Růžek

DSCF3255 Rok se s rokem sešel a cyklistický tým K moři na kole se opět chystá – k moři na kole. Tentokrát čtveřice mladých cyklistů míří na severní cíp Evropy – Nordkapp. Vyjet by měli nejspíš ve středu 24. června, krátce poté, co tři ze čtyř sportovců absolvují státnice. Cesta jim potrvá zhruba dva měsíce. Po třech úspěšných dálkových cyklistických výpravách (2012 Chorvatsko, 2013 Dánsko, 2014 Portugalsko) už fanoušci vesměs považují za samozřejmost, že Václav Michovský, Pavel Růžek, David Těthal a Vilém Ernest opět vyjedou na další výpravu. Jak ale přiznává jeden ze dvou nelahozeveských členů týmu Pavel Růžek (22), původně se letos už nikam jet nemělo.

Provozovatelem portálu Nela.cz je Občanské sdružení Nelahozeves. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.