Služby

Starostka chce vědět, kdo upozornil Oživení na odpadové smlouvy

OživeníSdružení Oživení, které se zabývá otázkami transparentností veřejné správy a omezování výskytu korupčního chování a střetu zájmů úředníků a politiků, obdrželo nedávno neobvyklou žádost od obce Nelahozeves. Starostka Petra Urbanová po sdružení požadovala informaci, kdo se na něj obrátil s podnětem týkajícím se smlouvy na svoz komunálního odpadu v Nelahozevsi. Tato informace je přitom již téměř dva měsíce veřejně dostupná na portálu Nelahozeves.info.

Obec porušuje zákon o veřejných zakázkách, tvrdí protikorupční sdružení

DSCF7585Sdružení Oživení, které se zabývá transparentností veřejné správy, se obrátilo na zastupitele obce Nelahozeves s upozorněním na porušování zákona o veřejných zakázkách. K němu má docházet díky smlouvě s firmou .A.S.A. na svoz komunálního odpadu. .A.S.A. v obci sváží odpad od roku 2009, kdy odkoupila část podniku České sběrné suroviny, které do té doby odpad v obci svážely. Že je zákon skutečně porušován, připustila na červnovém zasedání zastupitelstva i starostka Petra Urbanová.

Poděkování za účast na brigádě

CIMG1443Rádi bychom se zpožděním poděkovali všem, kdo přispěli k průběhu brigád, které se na území naší obce v nedávné době konaly.

Popelnici na bioodpad si můžete koupit, svoz pak budete mít zdarma

DSCF6596-001Obec Nelahozeves dosud občanům Nelahozevsi nabízela možnost zbavit se biologického odpadu jednou za čtvrt roku tak, že jej mohli přivézt do kontejneru u hasičárny. Obyvatelé Nelahozevsi, kteří si nevyrábějí vlastní kompost, tak většinou dosud vyhazovali biologický odpad do běžných popelnic a ten pak končil na skládce, což zbytečně zvyšovalo náklady obce na sběr odpadu a současně zatěžovalo životní prostředí. Problémy měli i lidé, kteří vlastní větší pozemky – pokud chtěli mít kvalitní kompost, měli potíže s přebytečným množstvím posekané trávy.

Jarní brigáda opět klepe na dveře

CIMG0772Zima se zatím nechce ještě vzdát, první dubnové dny by už však měly přinést výraznější oteplení. A s ním se tradičně pojí i jarní brigáda zaměřená na úklid obce. Letos se uskuteční v sobotu 13. dubna.

Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.