Služby

Obec vypsala soutěž na svoz odpadů

DSCF2213Minulé pondělí obec uveřejnila na svém profilu zadávací dokumentaci veřejné zakázky na svoz a sběr komunálních odpadů. Ze soutěže vzejde firma, která bude pro obec Nelahozeves od příštího roku zajišťovat sběr, přepravu a odstraňování veškerého komunálního odpadu vyprodukovaného na území obce.

Obec chce levnější energie, vypsala soutěž

DSCF1667Diskuse o způsobu, jakým by měla Nelahozeves nakupovat elektřinu a plyn, jsou zřejmě u konce. Obec minulý týden vypsala dvě veřejné zakázky, v nichž chce nalézt levnějšího dodavatele elektřiny a plynu. Ušetřit by tím mohla desítky tisíc korun ročně.

Oživení podalo podnět k ÚOHS kvůli odpadovým smlouvám, obci hrozí pokuta

DSCF3869Nevládní neziskové organizaci Oživení došla s obcí Nelahozeves trpělivost. V listopadu sdružení podalo podnět Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže kvůli odpadovým smlouvám a dodatkům, které Nelahozeves uzavírala v letech 2005 až 2013 – podle názoru sdružení v rozporu se zákonem.

Antimonopolní úřad odpadové smlouvy řešit nebude, obec chystá novou soutěž

DSCF3321Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) nevyhověl podnětu sdružení Oživení, aby s obcí Nelahozeves zahájil správní řízení ohledně smluv na svoz a sběr komunálního odpadu. Podle ÚOHS není k zahájení řízení žádný důvod. Obec mezitím přesto zahájila přípravy nové soutěže na svoz odpadu.

Soutěž na svoz odpadů nebude, bývalý starosta hrozí trestním oznámením

DSCF8094-001Zastupitelstvo na svém zářijovém zasedání již podruhé za sebou odmítlo podpořit vyhlášení veřejné soutěže na svoz a sběr odpadů. Současně se do věci vložil bývalý starosta Jaroslav Otásek, který chce podat trestní oznámení pro pomluvu na svou nástupkyni Petru Urbanovou i na sdružení Oživení, které tlačí na obec, aby soutěž vyhlásilo.

Provozovatelem portálu Nela.cz je Občanské sdružení Nelahozeves. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.