Služby

Obec uspoří na energiích 120 tisíc

P1030904V příštím roce bude obec Nelahozeves nakupovat elektřinu a plyn zhruba o 120 tisíc korun levněji než v uplynulých letech. Očekávaná úspora je výsledkem soutěže na dodavatele energií, které letos v červnu vyhlásila tehdejší starostka Petra Urbanová.

Elektřina, Plyn, Veřejné osvětlení

Ve starých Lešanech se otevřel obchod se smíšeným zbožím

DSCF1653Staré Lešany se po 11 letech znovu dočkaly vlastního obchodu. V pátek se v budově bývalého hostince uprostřed Lešan otevřel vietnamský obchod se smíšeným zbožím.

Obec chce levnější energie, vypsala soutěž

DSCF1667Diskuse o způsobu, jakým by měla Nelahozeves nakupovat elektřinu a plyn, jsou zřejmě u konce. Obec minulý týden vypsala dvě veřejné zakázky, v nichž chce nalézt levnějšího dodavatele elektřiny a plynu. Ušetřit by tím mohla desítky tisíc korun ročně.

Obec vypsala soutěž na svoz odpadů

DSCF2213Minulé pondělí obec uveřejnila na svém profilu zadávací dokumentaci veřejné zakázky na svoz a sběr komunálních odpadů. Ze soutěže vzejde firma, která bude pro obec Nelahozeves od příštího roku zajišťovat sběr, přepravu a odstraňování veškerého komunálního odpadu vyprodukovaného na území obce.

Antimonopolní úřad odpadové smlouvy řešit nebude, obec chystá novou soutěž

DSCF3321Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) nevyhověl podnětu sdružení Oživení, aby s obcí Nelahozeves zahájil správní řízení ohledně smluv na svoz a sběr komunálního odpadu. Podle ÚOHS není k zahájení řízení žádný důvod. Obec mezitím přesto zahájila přípravy nové soutěže na svoz odpadu.

Provozovatelem portálu Nela.cz je Občanské sdružení Nelahozeves. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.