Služby

Soutěž na svoz odpadu konečně spěje ke konci

20140403 090700Je to už více než půl roku, co obec Nelahozeves vyhlásila veřejnou zakázku na svoz a sběr komunálního odpadu v obci. Nejrůznější průtahy však způsobily, že smlouva s vítězem bude podepsána teprve tento měsíc.

Obec vypsala soutěž na svoz odpadů

DSCF2213Minulé pondělí obec uveřejnila na svém profilu zadávací dokumentaci veřejné zakázky na svoz a sběr komunálních odpadů. Ze soutěže vzejde firma, která bude pro obec Nelahozeves od příštího roku zajišťovat sběr, přepravu a odstraňování veškerého komunálního odpadu vyprodukovaného na území obce.

Oživení podalo podnět k ÚOHS kvůli odpadovým smlouvám, obci hrozí pokuta

DSCF3869Nevládní neziskové organizaci Oživení došla s obcí Nelahozeves trpělivost. V listopadu sdružení podalo podnět Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže kvůli odpadovým smlouvám a dodatkům, které Nelahozeves uzavírala v letech 2005 až 2013 – podle názoru sdružení v rozporu se zákonem.

Antimonopolní úřad odpadové smlouvy řešit nebude, obec chystá novou soutěž

DSCF3321Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) nevyhověl podnětu sdružení Oživení, aby s obcí Nelahozeves zahájil správní řízení ohledně smluv na svoz a sběr komunálního odpadu. Podle ÚOHS není k zahájení řízení žádný důvod. Obec mezitím přesto zahájila přípravy nové soutěže na svoz odpadu.

Soutěž na svoz odpadů nebude, bývalý starosta hrozí trestním oznámením

DSCF8094-001Zastupitelstvo na svém zářijovém zasedání již podruhé za sebou odmítlo podpořit vyhlášení veřejné soutěže na svoz a sběr odpadů. Současně se do věci vložil bývalý starosta Jaroslav Otásek, který chce podat trestní oznámení pro pomluvu na svou nástupkyni Petru Urbanovou i na sdružení Oživení, které tlačí na obec, aby soutěž vyhlásilo.

Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.