Služby

V obci se chystá obecní rozhlas, první hlášení by mělo zaznít na jaře

DSCF1901Po vybudování obecního rozhlasu volá část občanů celá léta. Letos je obec vyslyšela. V červnu uspěla s žádostí o dotaci a nyní chystá výběrové řízení na dodavatele. Nelahozeves by se tak měla nového obecního rozhlasu dočkat nejpozději na jaře příštího roku.

Nové poplatky za odpady prošly. Většina lidí může ušetřit, za bioodpad si ale připlatíme

P 20170627 195619Od příštího roku dojde v naší obci k významné změně v placení za svoz odpadů. Zastupitelstvem prošla nová vyhláška, která zavádí poplatek za nemovitost jako celek, a zároveň motivuje obyvatele obce, aby si popelnice nechávali vyvážet jen jednou za dva týdny.

I v roce 2017 spolu ukliďme Nelahozeves

P 20160409 105833V sobotu 22. 4. 2017 pořádá obec Nelahozeves, ve spolupráci s obecními spolky, již tradiční jarní brigádu na úklid obce.

Chystá se změna poplatku za popelnice. Kdo dobře třídí, ušetří

P 20170619 191618Nelahozeves se od příštího roku možná zařadí mezi města a obce, které se snaží poplatkem za svoz popelnic motivovat občany ke třídění a snížit tak vysoké náklady na svoz odpadu. Projde-li zastupitelstvem připravovaná nová vyhláška, mohou lidé na svozu výrazně ušetřit – pokud budou dobře třídit.

Hostinec U Janáče zavřel, poslední kapkou byla EET

DSCF5399Byl tady už za Rakouska-Uherska. Přežil dvě světové války, komunismus i období dravého kapitalismu po roce 1989. Za první republiky platil za vyhlášenou výletní restauraci v širokém okolí. Hostinec Pod zámkem na Dvořákově stezce, kterému ale nikdo neřekne jinak než U Janáče (podle někdejšího majitele) teď ale skončil. Ve stejný den, kdy pro pohostinská zařízení začala platit povinnost elektronicky evidovat veškeré tržby – známá pod zkratkou EET.

Provozovatelem portálu Nela.cz je Občanské sdružení Nelahozeves. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.