Školství

Školská rada je kompletní

DSCF6191Tříčlenná školská rada Základní školy Nelahozeves má nové složení. Poslední chybějící členku dodala obec Nelahozeves jako zřizovatel školy.

V Nelahozevsi se otevře Montessori škola a školka

DSCF3962V naší obci od září vznikne nové vzdělávací zařízení. V dosud volné, nově zrekonstruované budově v Zagarolské ulici se od září otevře nová soukromá základní a mateřská škola s prvky Montessori.

Montessori, Základní škola, Mateřská škola

Čtyři kandidátky za rodiče: O co by usilovaly ve školské radě?

P1010854-001Pedagogický sbor Základní školy Nelahozeves už si svou zástupkyni do školské rady zvolil. Zbylá dvě místa – za zřizovatele a za rodiče – zatím obsazena nejsou.

Ministerstvo vnitra: Ředitelka školy vůči kontrolnímu výboru nechybovala

Dnes už bývalé zastupitelstvo se v září zabývalo otázkou kontroly používání polotovarů ve školní jídelně. K celé kauze se na žádost portálu Nela.cz nyní vyjádřilo Ministerstvo vnitra. Z jeho stanoviska jednoznačně vyplývá, že ředitelka Základní školy Nelahozeves Věra Bavorová postupovala v souladu se zákonem, když odmítla poskytnout kontrolnímu výboru faktury za nákup surovin pro vaření ve školní jídelně. Tehdejší předseda kontrolního výboru Pavel Matoušek přitom ředitelku na Facebooku veřejně obvinil z nezákonného postupu.

Základní škola

Základní škola bude mít novou školskou radu

DSCF0458-001

Tříčlenný orgán základní školy zvaný školská rada bude mít nové složení. Do školské rady nominují své zástupce rodiče, pedagogičtí pracovníci a zřizovatel.

Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.